Google Fotoğraflar, belirli kullanıcılara sunmaya başladıkları 2021’in En İyileri’nin yanı sıra, 2021 hakkında nasıl hissettiğinize bağlı olarak, o yılı veya yıl sonunu kutlamanıza yardımcı olacak bazı yeni özellikler getiren bir güncelleme yayınladı. Buna, daha önce piyasaya sürülen Anılar pencere aracını izleyen yeni bir İnsanlar ve Evcil Hayvanlar pencere öğesi ve fotoğraflar için Sinematik modda bir güncelleme dahildir.

Google Fotoğraflar, Hayvan Widget'ını Alıyor

Yeni İnsanlar ve Evcil Hayvanlar widget’ı, ana ekranınızda görmek istediğiniz insanların ve evcil hayvanların fotoğraflarını görmenizi sağlar. Widget seçiciyi telefonunuzda açabilir, People & Pets widget’ını arayabilir ve ana ekrana sürükleyebilirsiniz. Sizi Google Fotoğraflar uygulamasına götürür, böylece hangi insanların ve evcil hayvanların görüntülenmesini istediğinizi seçebilirsiniz. 10 adede kadar seçebilirsiniz ve hem mevcut hem de fotoğrafları görüntülemeniz için size gösterecektir.

Geçen yıl, Fotoğraflar, size belirli bir görüntünün oldukça dramatik bir 3D videosunu veren Sinematik fotoğraflar adlı bir özellik başlattı.

Onları sevimli tüylü arkadaşınızdan aldığınız mükemmel aramalar yapmanıza olanak tanıyan isim adına etiketleyebiliyor. Google, aynı zamanda hayvan emojisinin yanı sıra ırklarına göre arama yapılmasına da izin verdi.

Google Fotoğraflara Yeni Eklentiler Geldi

Makine öğreniminin konunun arkasındaki arka plan bölümlerini doldurmasına izin vererek bu özelliği geliştiriyor. Anılar özelliği artık Nest Hub kullanıcıları için daha yaygın bir şekilde kullanılabilir. Bunları bir slayt gösterisinde görmek için gününüz sekmesine gitmeniz yeterlidir.

Google Fotoğraflar için güncelleme

Fotoğraflar ayrıca yakın zamanda etkinlik Anıları getirmeye başladı. Böylece Yılbaşı, Cadılar Bayramı, doğum günleri, mezuniyetler vb. gibi anlara bakabilirsiniz. Kullanıcılar bu Anılar koleksiyonlarını fotoğraf ızgarasından yeniden veya kaldırıyorum. Ayrıca Google, Fotoğraflar kullanıcılarına. Anılarınızda veya En İyi koleksiyonlarınızda görmek istemiyorsanız, uygulamanın belirli kişilerin, evcil hayvanların veya zaman aralıklarının. Fotoğraflarını gizlemek için kontrolleri olduğunu hatırlatır.

Bu özellikler, sunucu tarafında bir güncelleme gibi görünse de Android’de Google Fotoğraflar’da kullanıma sunuluyor. Rastgele ve kronolojik olmasa bile yılınızı incelemede görmek istiyorsanız. Best of 2021 koleksiyonuna da dikkat etmelisiniz. Ayrıca Google Fotoğraflar yedekleme hakkında youtube videomuza da göz atabilirsiniz.