Facebook Videoların Otomatik Onatılmasını Durdurmak

Facebook Videoların Otomatik Açılmasını Durdurmak. Bu yazımızda sizlere Facebook videoların otomatik açılmasını durdurmak için yapılması gerekenleri detaylarıyla iletiyoruz.

Bilindiği gibi Facebook devamlı yeni gelişmeler ile karşımıza çıkmaktadır. Facebook tarafından yapılan bir güncelleme ile videolar artık otomatik oynatılıyor. Ancak her sayfalarda gezinirken rastladığınız video paylaşımlarını siz tıklamadan açılıyor. Böylece bazı kullanıcılar için bu durum pek hoş karşılanmayan bir hal aldı. Ancak bunu engellemek mümkündür.

Bulunduğunuz ortamda sessizce Facebook uygulamasında gezinmek isteyebilirsiniz. Ancak otomatik oynayan videolar nedeniyle istemediğiniz bir durum ile karşılaşırsınız. Ayrıca Facebook videoların otomatik açılmasını durdurmak internet kullanım miktarını azaltacaktır. Böylece internet paketinizin hızlı bitmesinden şikayet ediyorsanız bu işlemi yapınız. Bir çok sosyal medya ve Youtube platformlarında bu özellik mevcuttur. Her ne kadar kullanımı pratik olsa da bazı kullanıcılar tarafından istenmeyen özelliktir. Bu özelliği kapatmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Facebook Videoların Otomatik Açılmasını Nasıl Engelleriz?

Facebook sayfanıza giriş yaptıktan sonra sağ üstteki ok işaretine tıklayarak ve Ayarlar yazısına tıklayınız. Ardından alt tarafta yer alan Ayarlar bölümüne tıklayınız. Eğer mobil uygulama üzerinden giriş yaptıysanız benzer bir yöntem var. Mobil uygulamada ok tuşu bulunmamaktadır. Ancak üç nokta işaret bulunmaktadır. Burada yer alan üç nokta işaretini tıkladığınızda yine karşınıza ayarlar simgesi çıkacaktır. Ayarlara tıklayalım.

facebook videosu

Daha sonra gelen ekranda sol kısımdaki yer alan Videolar seçeneği göreceksiniz. Bu ekranda yer alan videolar bölümüne tıklayarak videolar için ayarlar ekranına ulaşınız.

Facebook Videoların Otomatik Onatılması

Daha sonra Video Ayarları ekranına ulaşacaksınız. Böylece bu ekranda Videoları Otomatik Oynat seçeneğini göreceksiniz. Buradan sağ tarafında yer alan açık simgesine tekrar tıklayarak kapalı konumuna getiriniz.

Facebook Videoların Kendiliğinden Açılmasını Engelleme

Kapalı seçimini yaparak Facebook hesabınızda videoların otomatik olarak çalışmasını engellemiş olacaksınız. Böylece Facebook videoların otomatik açılmasını durdurmak için gereken işlemleri yaptınız. Eğer bu ayarları tekrar değiştirmek isterseniz tekrar aynı adımları uygulayınız. Daha sonra kapalı olan simgenin üzerine tıklayarak açık konumuna getiriniz.

Ayrıca güncel olmayan işletim sistemine sahip telefonlarda otomatik oynatmayı devre dışı bırakmayı tavsiye ederiz. Zira bazı telefonlarda otomatik oynatmalarda videoların yarım gözükmesi veya taşması gibi durumlar karşınıza çıkabilir.

Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca Facebook Videoları Nasıl İndirilir merak ediyorsanız bu makalemizi de inceleyebilirsiniz.