Ana Sayfa Destek Everest EWİFİ EAP / EAP-LR KURULUMU

Everest EWİFİ EAP / EAP-LR KURULUMU

0

Everest EWİFİ EAP-LR 300 Mbps 11N 2.4GhzTavan Kablosuz Router Acces Point cihazı ile modeminizden aldığınız sinyali kablolu veya kablosuz olarak kesintisiz veri aktarımı yapabileceğiniz bir aygıttır. Gelişmiş çipseti sayesinde 300Mbps bağlantı hızına ulaşabilmektesiniz. Uzun menzili ile çok geniş kapsama alanına sahip bir aygıttır. Windows Linux ve MacOS işletim sistemleriyle uyumludur.Everest EWİFİ EAP-LR 300 Mbps 11N 2.4GhzTavan Kablosuz Router Acces Point ; 5 Farklı çalışma moduna sahiptir. Çalışma modları olarak Wireless router, Access Point, Repeater, Router kullanma imkanı sunmaktadır.

Kurulum işlemler için öncelikle sinyal alacağınız modemde internet bağlantınızı kontrol edelim. Bağlantınız var ise Everest EWİFİ EAP-LR 300 Mbps 11N 2.4GhzTavan Kablosuz Router Acces Point aygıtını güç kablosu bağlantılarını sağladıktan sonra  POE Adaptörün POE bölümünden EAP cihazına Ethernet kablosu ile bağlayalım.Lan bölümünden de bilgisayarınıza Ethernet kablosu ile bağlayalım. Ardından aygıtın arayüzüne bağlantı sağlanabilmesi için bilgisardan bağdaştırıcı ayarlarına giriş sağlayarak ip tanımlaması yapmanız gerekecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İp adresini 192.168.1.100

Alt ağ maskesini 255.255.255.0

Varsayılan ağ geçidini 192.168.1.20

Olarak kaydedelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ardından bilgisayarınızdan bir internet tarayıcısını açarak açtığımız sayfanın adres satırına tıklayarak yazalım.

192.168.1.20 

gelen ekranda kullanıcı adına admin yazarak login diyelim.

Ardından gelen ekranın üst panelinde bulunan Sihirbaz bölümüne tıklayalım.

Gelen pencerede cihazın çalışma seçeneğini belirlemenizi istiyor. Kablosuz sinyal alacaksanız Reapeater Modu seçeneğini seçelim. Eğer kablolu sinyal alacaksanız Ap Modunu seçebilirsiniz.

Açılan panelde Ap Tara seçeneğini seçelim. Bulunduğunuz bölgedeki kablosuz ağ isimlerini gösterecektir sizlere ve bu ekranda bağlantı sağlamak istediğiniz kablosuz ağ adını bulup seçelim ve anahtar bölümüne kablosuz ağ parolasını yazalım ve ileri diyelim.

Ardından cihazınız yeniden başlayacaktır.Bu işlem 1-3 dakika kadar sürebilir. Bu süre içerisinde aygıta müdahale etmeden bekleyiniz.

Cihazınız yeniden başladıktan sonra internetinizi rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA