Bilgisayar virüsleri 70’lerden beri bir tehdit olmuştur. Bu virüsler sisteme girer, kendi kodlarını koyar ve daha da çoğalarak bir olumsuz değişiklikler zinciri yaratır. Antivirüs tek panzehirdir. Neyse ki, virüslü sistemlerle uğraşırken bir panzehir için gerçekten hayat kurtaran tarifler var.

Windows 11’iniz bir virüs algılarsa, ölümcül viral reaksiyonlar zincirinin kuşatması altındaysa veya yalnızca güvenilir bir virüsten koruma yazılımının yedeğini almak ve daha güvenli tarafta kalmak istiyorsanız, işte size en iyi çözümlerden bazıları sisteminizi genel olarak koruyabilir ve herhangi bir virüsü atmaya ve bilgisayarınızı normale döndürmeye yardımcı olabilir.

Aşağıdaki çözümler, Windows Insider aracılığıyla Windows 11’in önizleme sürümünde AV karşılaştırmaları tarafından test edilmiş ve doğrulanmıştır. Her bir çözümün düzgün bir şekilde kurulduğundan ve Windows Güvenliği’ne kaydedildiğinden emin olmak için her program yeni sistemlerde yüklendi ve test edildi. Ancak, aşağıdaki çözümlerin hiçbir satıcısı, ürünlerinin Windows 11’deki verimliliğini resmi olarak belirtmemektedir.

Listenin Arkasındaki Kriterler

Bu listenin oluşturulmasına dayanan birkaç şey var. Windows 11’de çalışan bir kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümü için gereksinimler şunlardır:

  • Uzman müdahalesi olmadan ancak sıradan bir kişinin anlayışıyla başarılı kurulum
  • Gerçek zamanlı korumayı (kullanıcının müdahalesi olmadan) otomatik olarak etkinleştirin ve Windows Güvenliği ile kendi başına entegre edin
  • Kötü amaçlı yazılım imzalarını otomatik veya manuel olarak güncelleyin
  • Gerçek zamanlı koruma devre dışı bırakılırsa uyarı verin ve kullanıcının kolayca yeniden etkinleştirilmesine izin verin
  • En azından Windows 10’dakiyle aynı türde virüs algılama sunun
  • Sistem güvenliğini sağladıktan sonra bir virüs ile karşılaştığınızda gerekli işlemleri yapın.
  • Herhangi bir belirgin hata veya hatalı bildirim içermez
  • Windows Güvenliği’nde kendi girişini temiz bir şekilde kaldırabilir ve kaldırabilir

Şimdi, Windows 11’iniz için en iyi antivirüs çözümleri listesine.

Trend Mikro İnternet Güvenliği

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 15

Japon-Amerikan bilgisayar güvenlik yazılımı teknolojisi şirketi Trend Micro, Trend Micro Internet Security’yi üretti. Bu plan Japonya’da Virus Buster ve Avustralya’da PC-cillin Internet Security olarak bilinir.

Trend Micro, bu ürünle daha iyi, daha hızlı ve daha sorunsuz bilgisayar performansıyla birlikte bilgisayar korumasını garanti eder. Trend Micro Internet Security’nin Windows 11’iniz için daha iyi bir seçenek olduğu üç geniş ürün sunarlar.

TREND MİCRO INTERNET SECURİTY’Yİ EDİNİN

Trend Micro’nun İnternet Güvenliği planı, yalnızca bir Windows siber güvenlik yazılımıdır. Hepsi gerçek zamanlı olarak maksimum 5 cihazı korur. Çevrimiçi dolandırıcılıklar, fidye yazılımı saldırıları ve gizlilik ihlalleri bu planın en önemli olanaklarından bazılarıdır. Ürün ayrıca Trend Micro Pay Guard ile kendi finansal güvenliğini de sunuyor. Diğer özellikler arasında çevrimiçi çocuk güvenliği, sosyal medya gizliliği koruması, gelişmiş yapay zeka öğrenimi ve sistem düzeltmeleri ve optimizasyon yer alır.

Şu anda şirket, yazılımla birlikte hizmeti ve dolayısıyla ek özellikleri ve hizmetleri içeren bir çevrimiçi kombinasyon planı yürütüyor. Bu plan yaklaşık 249 TL. tutarındayken, “Yalnızca CallFix Teknoloji Servisi” planı 199 TL. dir.


Avast Ücretsiz Antivirüs

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 1Avast, 80’lerin sonlarından beri kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümleri sunuyor. Aslında, bugün sahip olduğumuz en iyi çözüm sağlayıcılarından biridir. Avast, 2017’de en popüler anti-virüs sağlayıcısının konumunu aldı.

Avast Free Anti-virus, cihazınıza 6 kat güvenlik sunar. Windows, Android, iOS ve Mac ile uyumludur.

Çözümün en son sürümü “Rahatsız Etmeyin Modu”nu sunar. Bu mod, herhangi bir açılır pencereyi anında engeller ve böylece tam ekranda dikkat dağıtıcı unsurları engeller. Bir başka yeni özellik de “Davranış Kalkanı”. Bu, hem uygulamalarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar hem de onları hileye karşı korur. Ve son olarak, yeni ve süper kullanıcı dostu bir arayüz var.

Avast, tüm cihazlarda virüsten koruma çözümlerinin hem ücretli hem de ücretsiz sürümlerini sunar. Ücretsiz sürüm temel koruma sağlar, Premium sürüm internet üzerindeki tehditlere karşı tam koruma sağlar ve Ultimate sürüm Avast’ın en iyi koruma, güvenlik ve performans uygulamalarından oluşan bir pakettir.


AVG Anti Virus

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 2

AVG veya Anti-Virus Guard, Avast’ın bir yan kuruluşudur. AVG Technologies tarafından geliştirilen bu anti-virüs çözümü ilk olarak 1992’de ortaya çıktı.

Bugün AVG Free Antivirus, Windows (7 ve üstü), Mac (Yosemite ve üstü), iOS (10.3 ve üstü) ve Android (5.0 ve üstü) üzerinde bir dizi avantaj ve özellik sunar.

AVG Free Antivirus, AVG’nin sisteminizi tam olarak nasıl koruduğunu anlamanıza yardımcı olan basitleştirilmiş bir arabirim sunar. Ücretsiz sürümün özellikleri arasında gerçek zamanlı güvenlik güncellemesi, fidye yazılımı, kötü amaçlı yazılım ve performans sorunları için taramalar ve kötü amaçlı ve şüpheli indirmelerin sisteminize bile ulaşmasının önlenmesi bulunur.

AVG’nin de ücretsiz ve ücretli bir sürümü vardır (AVG Internet Security). Ücretsiz sürüm, PC performans taramaları, güvenli olmayan indirmelere, bağlantılara ve e-posta eklerine karşı koruma sağlar, ek bir güvenlik katmanıyla kişisel klasörleri fidye yazılımlarına karşı korur ve virüslerin, fidye yazılımlarının, kötü amaçlı yazılımların ve hatta casus yazılımların bilgisayarınıza dokunmasını engeller. Ücretli sürüm, tüm bunları gözetleyen tom’lara, bilgisayar korsanlarına, sahte web sitelerine ve orijinal alışveriş ağlarına karşı internette ek güvenlik sağlar.


Avira Antivirüs Pro

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 3

Kısaca Avira olarak bilinen Avira Operations GmbH & Co. KG, bir bilgisayar güvenlik yazılımı şirketidir. 80’li yılların sonlarından itibaren gelişimini sürdürmüş ve aktif olarak sadece 2006 yılında çözümler sunmaya başlamıştır.

Avira, Windows, Mac, iOS ve Android ile uyumlu hem ücretsiz hem de abonelik tabanlı ücretli çözümler sunar.

Windows için çözümün en son sürümü, diğer özelliklerin yanı sıra bir virüsten koruma ve cihaz tarayıcı, Nightvision, e-posta koruması, PUA kalkanı, güvenlik duvarı yöneticisi, web koruması, tarayıcı izleme engelleyici ve reklam engelleyiciye sahiptir. Çözüm ayrıca kimlik avına, fidye yazılımlarına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar ve gerçek zamanlı web koruması ve onarımı sağlar.

AV-Comparatives’in önerdiği ücretli bir çözümdür. Avira Antivirus Pro, aylık veya yıllık abonelikler temelinde çalışır. Aylık abonelik yaklaşık 2 dolardan başlar ve yıllık abonelik fiyatı süreye bağlıdır.

Ancak, bu listedeki tüm satıcılar gibi Avira da ürününün Windows 11 sisteminizde desteğini garanti etmediğinden, aylık aboneliği almanızı ve ardından deneyime dayalı olarak seviye atlamanızı öneririz.


Bitdefender İnternet Güvenliği

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 4

Bitdefender, 2001 yılında kurulmuş bir Rumen bilgisayar teknolojisi şirketidir. Şirket, Microsoft Windows için en iyi anti-virüs uygulaması satıcısı olarak dünya çapında 7. sıraya ulaştı.

2019’da Bitdefender, AV-Comparatives ‘Yılın Ürünü’ ödülünü kazandı. Şu anda Windows, iOS, Mac ve Android sistemlerini korumak için çeşitli ücretli ürünler, hizmetler ve ücretsiz araçlar (uygulamalar) sağlamaktadırlar.

Bitdefender Internet Security, mikrofon ve web kamerası koruması, sosyal ağ koruması ve daha güvenli ağ bankacılığı sağlar. Diğer olanaklar arasında Bitdefender’ın VPN’si, parola yöneticisi, dosya parçalayıcı, Wi-Fi güvenlik danışmanı ve Ebeveyn Kontrolü bulunur.

Bu özelliklere ek olarak, paket ayrıca gelişmiş gerçek zamanlı veri koruması, gelişmiş tehdit savunması, ağ tehditlerine, web saldırılarına, kimlik avı, dolandırıcılık ve istenmeyen e-postalara karşı güvenlik sağlar. Çözüm, çok katmanlı fidye yazılımı koruması, yeni ve geliştirilmiş güvenlik açığı değerlendirmesi ve bir kurtarma ortamı sunar.

Bitdefender Internet Security, 30 günlük ücretsiz deneme süresi olan ücretli bir Bitdefender ürünüdür. Deneme süresini yayınlayın, gelecek yıl, 2 yıl veya 3 yıl için plan satın almayı seçebilirsiniz. Ayrıca korumak istediğiniz cihaz sayısını da seçmelisiniz (cihaz sayısı arttıkça abonelik fiyatı da artar).


ESET İnternet Güvenliği

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 5

ESET, Slovakya’dan bir kötü amaçlı yazılımdan koruma ve güvenlik duvarı sağlayıcısıdır. Şirket, neredeyse 3 yıldır anti-virüs çözümleri sunuyor.

ESET, satın alma işleminden önce 30 günlük ücretsiz deneme süresiyle kişisel kullanım için bir dizi kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümü sunar. ESET’in Internet Security çözümü Windows, macOS ve Android ile uyumludur.

ESET’in İnternet Güvenliği planı, Windows 11 bilgisayarınızı fidye yazılımı saldırılarına, hırsızlığa ve bilgisayar korsanlığına karşı gelişmiş güvenlikle korumayı vaat ediyor. Çözüm, parola depolama otomatik doldurma, görüntü şifreleme, web kamerası/yönlendirici/akıllı cihaz koruması ve tek lisanslı çoklu platform koruması gibi olanaklara sahiptir. Ayrıca, çevrimiçi alışveriş yapmak ve banka işlemleri yapmak için daha güvenli bir alan sağlar.

30 günlük ücretsiz deneme sürümünü yayınlayın, ESET’in İnternet Güvenliği çözümünün satın alınması gerekir. Bu anti-virüs çözümüne en fazla 3 yıl boyunca ve en fazla 5 cihazda abone olabilirsiniz. Tek bir cihaz için tek bir yıllık abonelik 17 dolara kadar çıkıyor. Fiyatlandırma, cihazların kapsamına ve sayısına bağlı olarak aşacaktır.


G Veri Toplam Güvenliği

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 6

G Data veya G Data Cyberdefense AG, 1985 yılında dünyaya ilk anti-virüs yazılımını getiren bir Alman siber güvenlik yazılımı markasıdır.

G Data, tüm cihazlarda genel koruma için ‘İnternet Güvenliği’ ve ‘Toplam Güvenlik’ çözümleri sunar. Ve AV-Comparatives, maksimumu koruduğu için ikincisini önerir.

G Data’nın Total Security anti-virüs programı, Windows 11 bilgisayarınız için çok yönlü bir koruyucudur. Windows için bu programın en önemli özelliklerinden biri, alışveriş ve bankacılık gibi çevrimiçi etkileşimleri güvence altına alan G Data BankGuard’dır. Diğer olanaklar arasında bir parola yöneticisi, tarayıcı temizleyici, yedekleme, performans ayarlayıcı, şifreleme, fidye yazılımı saldırılarına karşı koruma ve erişim kontrolü bulunur.


K7 Toplam Güvenlik

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 7

K7 Total Security, K7 Computing tarafından geliştirilen bir yazılımdır. Bu kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı, kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı, kimlik hırsızlığı ve spam gibi bir dizi tehdide karşı bilgisayar koruması sağlar.

K7 Total Security, diğer ödüllerin yanı sıra 2020’de AV-Test “En İyi Performans Ödülü”nü ve “En İyi Genel Hız” için AV-Comparatives Altın Ödülünü kazandı.

K7 Total Security, K7 Security’nin yedi ev ürününden biridir. Çözüm, K7 vaadi sunuyor – mevcut, yeni ve büyüyen tehditlere karşı %100 gerçek zamanlı bilgisayar koruması. K7 Computing, ebeveyn denetimi, güvenli çevrimiçi işlemler, bilgisayar ayarlama araçları, ürün güncellemeleri ve genel gelişmiş bilgisayar güvenliği ve çok katmanlı koruma gibi özellikler aracılığıyla bu K7 ürününe verimli bir şekilde entegre olan 30 yılı aşkın araştırma deneyimine ve bilgisine sahiptir.

K7 Total Security’nin 30 günlük ücretsiz deneme süresi vardır, bundan sonra abonelik gerekir. Aylık abonelik planı yoktur. Ürün maksimum 3 yıl boyunca maksimum 5 cihazı korur.


Kaspersky internet güvenliği

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 8

KIS olarak da bilinen Kaspersky Internet Security, 2006 yılında Kaspersky Lab tarafından geliştirilen bir siber güvenlik teknolojisidir. KIS o zamandan beri kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avına, bilgisayar korsanlığına, veri sızıntılarına ve istenmeyen e-postalara karşı koruma sağlamıştır.

Kaspersky Internet Security programı, Windows, macOS ve Android ile uyumlu ücretli bir aboneliktir. Minimum 3 cihaza maksimum 2 yıl koruma sağlar.

Kaspersky Internet Security, internetteki tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlar, Windows 11’inizi olası ve mevcut tehditlerden korur ve herhangi bir tehlikeyi algılayarak, yalıtarak ve çözerek/kaldırarak sisteminizi anında rahatlatır. Çözüm ayrıca ücretsiz VPN’leriyle 300 MB trafik sağlar, güvenli bankacılık ve diğer çevrimiçi işlemler sunar ve web kameranızı koruma sözü verir.

Program ayrıca bilgisayarınızı korsanlık/kötü amaçlı yazılım/bilgisayar virüslerine karşı korur. Bir yetişkin içerik engelleyici, bir ekran zamanı yöneticisi, bir özel tarayıcı ve bir performans iyileştirici içerir. KIS’i, uyumlu cihazların bir kombinasyonunu korumak için de kullanabilirsiniz.


Microsoft Defender Antivirüs

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 9

Microsoft Defender Antivirus, Windows 11’in 22454.1000 yapısı içinde oluşturulmuş bir kötü amaçlı yazılımdan koruma programıdır. Microsoft’un bu çözümü, sisteminizdeki tek virüsten koruma yazılımı olarak çalışabilir veya harici bir virüsten koruma çözümüyle ortak olabilir.

Bu programı çalıştırmak için ihtiyacınız olan tek şey, Windows Güvenliği aracılığıyla etkinleştirmektir. Windows 11, varsayılan olarak Microsoft Defender Antivirus’ü etkinleştirmez. Bunu manuel olarak yapmanız gerekir. Halihazırda Windows 11 bilgisayarınızı koruyan başka bir kötü amaçlı yazılımdan koruma programınız varsa, Microsoft Defender’ın sisteminizi herhangi bir tehdit için düzenli olarak kontrol etmesine ve taramasına izin verebilirsiniz.


Malwarebytes Premium

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 10

Malwarebytes, açılış yılı olan 2006’da Malwarebytes Anti-Malware (MBAM) idi. Bu anti-virüs programı Windows, macOS, Android, iOS ve Chrome OS’de de çalışır.

Program 14 günlük ücretsiz deneme süresi sunar, ardından Malwarebytes Premium’u satın alarak ve dolayısıyla çözüme abone olarak yükseltebilirsiniz.

Malwarebytes for Windows, Windows 11 bilgisayarınızı gerçek zamanlı olarak tarayan ve temizleyen ve 7/24 bilgisayar, dosya ve gizlilik koruması sunan etkili bir kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümüdür. Ayrıca bilgisayarınızı ve bağlı ağlarınızı bilgisayar korsanlarından, çevrimiçi dolandırıcılıklardan, kötü niyetli sitelerden ve fidye yazılımlarından korur.

Malwarebytes, maksimum 11 cihaz veya 20 cihaz için koruma sağlar. Herhangi bir sayıda cihazı kapsayan bir Malwarebytes Premium + Gizlilik paketini de seçebilirsiniz. Her plan aylık olarak hesaplansa da toplam fatura yıllık ödemedir.


McAfee Tam Koruma

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 12

McAfee, G Data’dan hemen sonra dünyanın ikinci anti-virüs yazılımıydı. 1987’de tanıtılan McAfee, başlangıçta McAfee Associates idi. Kısa süre sonra Networks Associates ve ardından Intel Security Group oldu. Marka sonunda McAfee Corp. ile anlaştı.

McAfee, mevcut ürünle sınırsız cihaza Tam Koruma sunar. Tüm planlar, yalnızca her yıl yenilenmesi gereken bir yıllık aboneliğe izin verir.

Kişinin McAfee’nin Tam Koruma planı, kişisel dosyalarınızı ve tüm bilgisayarınızı bilgisayar korsanlarından ve siber suçlulardan korur. Plan, Windows 11 PC’niz için ödüllü anti-virüs koruması sağlar. Ayrıca, güvenlik duvarı koruması, kimlik koruması, güvenli bir tarama alanı, sıfır hassas veri kalıntısı sağlayan bir dosya parçalayıcı, bir parola yöneticisi ve diğer olanakların yanı sıra bir PC optimize ediciye de sahip olursunuz.


NortonLifelock Norton 360

En İyi Windows 11 Antivirüs Uygulamalari 13

NortonLifeLock, bir Amerikan siber güvenlik yazılımı teknoloji şirketi ve servis sağlayıcısıdır. Eskiden bu marka Symantec Corporation olarak biliniyordu. Değişikliği en yakın zamanda / 2019’dan itibaren aldı.

NortonLifeLock şu anda hem siber güvenlik hem de LifeLock koruması sağlayan kendi Norton 360 sürümlerini sunmaktadır; kimlik güvenliği.NORTON LİFELOCK NORTON 360’I EDİNİN

Norton 360 by NortonLifeLock, hemen hemen aynı olanaklara sahip bir Standart ve bir Deluxe plan sunar. NortonLifeLock Norton 360 Standard planıyla 1 cihazı (Mac, Windows PC veya akıllı telefon/tablet) 1 yıl boyunca koruyabilirsiniz. Plan, Mac veya PC’niz için bir güvenlik duvarının yanı sıra kötü amaçlı yazılımlara, virüslere ve fidye yazılımlarına karşı koruma sağlar. Ayrıca bu planla 10 GB PC yedeklemesi, marka VPN, SafeCam ve Parola Yöneticisi alırsınız.

Standart planla aynı olanakları sunar, ancak yalnızca Ebeveyn Kontrolü, daha yüksek Bulut Yedekleme ve yepyeni bir Okul Saati özelliği gibi birkaç eklenti içerir.


 

Son Güncelleme 3 Aralık 2021 Yazar Pınar Güldökmez