Ana Sayfa Bilgisayar Discord Oyun Desteğinin Ötesine Çıkıyor

Discord Oyun Desteğinin Ötesine Çıkıyor

0

Siber güvenlik olayı müdahale ekipleri, iletişim araçlarına gelince seçeneklere sahip: Microsoft Teams, Slack, Zoom ve diğerleri. Bazıları bir abonelik veya ticari lisans gerektirir – diğerleri ücretsizdir. Bazıları, olaya müdahale etmek için özel olarak tasarlanmış araçlardır. Bazıları, IR ekiplerinin siber güvenlik olayı sırasında kullanılmak üzere adapte ettikleri genel ticari iletişim araçlarıdır.

Örneğin, fidye yazılımı Exchange sunucunuzu düşürdüyse, ekibinize acil e-posta göndermeyebilirsiniz. Slack, ana aracınızsa ve kanallar zararlı trafik nedeniyle tıkanmışsa, ekip iletişimi tehlikeye girebilir.

İletişim kesintisi için bu potansiyel, ekip üyelerinin kullanabileceği çok sayıda araç ve yolun olmasının, iletişimin hızlı şekilde yeniden başlatılması ile işleri her zamanki gibi düzeltmenin bir yolunu bulmak için harcanan zaman arasındaki fark anlamına gelir. Ekibinizin araç kutusuna eklemeyi düşüneceğiniz bir işbirliği aracıdır Discord.

Discord tonlarca özellik içeren tam özellikli bir iletişim platformudur.

Discord Nedir ve Ne İşe Yarar?

Özünde, Discord gerçek zamanlı ses ve metin iletişimi sağlamak için tasarlanmış bir sistemdir. İlk başta oyun akılda tutularak tasarlanan platform, o zamandan beri çok daha fazla gelişmiştir. Twitch gibi akış platformlarının oyunun ötesindeki içeriği (performans sanatı, canlı müzik, haber ve eğitim içeriği) içerecek şekilde adapte ettiği gibi, Discord da ufkunu oyunun ötesindeki görevlere ödünç veren özelliklerle genişletti.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Örneğin, Discord’taki işbirliği akışkan ve kusursuzdur; asenkron metin değişimleriyle aynı anda gerçekleşen senkron ses iletişimine sahip olabilirsiniz.

Kullanımı ücretsiz ve kolaydır ve birkaç saniye içinde yeni üyeler getirebilirsiniz.

Hızlı dosya ve diğer bilgi paylaşımını sağlar ve aygıt platformlarında çalışır (Windows, macOS ve Linux’tan iOS ve Android’e). Diğer platformlardan hızlıca erişime mi ihtiyacınız var? Bunu yapmana izin verecek bir tarayıcı istemcisi var.

Discord’u kullanmaya başlamak kolaydır. Discord istemcisini indirebilir veya tarayıcınızda kullanabilirsiniz. Bir kullanıcı adı seçin, e-posta adresinizi girin ve captcha ile doğrulayın.

Discord içindeki konuşmalar “sunucular” şeklinde düzenlenir – herkese açık veya davetle sınırlandırılabilen kullanıcılardan oluşan gruplar (bunu bir olay yanıtı bağlamında nasıl kullanırsınız).

Platforma eriştikten sonra, kullanıcılar mevcut sunucuları arayabilir veya kendi sunucularını başlatabilirler. Ekip üyeleri, sunumda bir değişiklik veya güncelleme olduğunda otomatik olarak kendilerini veya başkalarını bilgilendirecek bir Discord botuna bile erişebilirler.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Programınızda Discord Kullanımı

İletişim, birden fazla “kanal” içerebilen sunucular içinde gerçekleşir. Bu yaklaşım çok esnektir. Örneğin, güvenlik operasyon merkeziniz, BT departmanınız veya bir olay sırasında işbirliği yapması gereken herhangi bir kullanıcı grubu için bir sunucu oluşturabilirsiniz.

Aslında, verimliliği artırmak ve ölçeklendirmek veya farklı ortamlara uyum sağlamak için birden fazla sunucunuz olabilir ve bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızdan resim veya belge göndermek için bir metin kanalınız olabilir. Cep telefonunuzdan sesli iletişim için ayrı bir kanal kullanabilirsiniz. Ya da aynı anda ikisini birden yapabilirsiniz.

Muhtemelen bunun gücünü zaten görüyorsunuz. Örneğin, kod, paket yakalamaları, örnekler veya günlük verileri gibi eserleri paylaştıktan sonra, ekip üyeleri anında bu örnekler üzerinden konuşmak için bir ses kanalına katılabilir. Bireysel olarak çalışmak üzere araçta özel sohbet oturumları oluşturabilirler. Ses, metin ve dosya paylaşım kanalları arasında geçiş yapmak, diğer araçlardan olduğundan daha hızlı olabilir.

Tabii ki, odanızda bulunan ve kuruluşunuzda bulunan güçlerle ele almanız gereken fil platformun güvenliğidir. Bu kadar önemli konuşmaları kolaylaştırmak için Discord’a güvenilebilir mi?

Discord’un güvenliği çok ciddiye aldığı ortaya çıktı. Kullanıcı bağlantıları için TLS1.3 kullanır, böylece bilgiler aktarım sırasında şifrelenir. Bireysel kullanıcılara karşı DDoS saldırılarını önlemek için görüntüler ve bağlantılar sistem tarafından proksize edilir. Bir bağlantıya tıkladığınızda, siteden ayrıldığınızı bildiren bir açılır pencere vardır.

Discord’un yerleşik IP konumu takibi vardır, bu nedenle farklı bir IP adresinden giriş yaptığınızda, hala siz olduğunuzu onaylamanız gerekir. İki faktörlü kimlik doğrulama özelliği ve dahili virüs taraması vardır.

Muhtemel hususlardan biri, Discord Hizmet Şartları’na göre, virüs, Truva atı, solucan, saatli bomba, iptal, bozuk dosya veya veri içeren dosyaları “yükleyemez veya iletemez (veya yüklemeye veya iletmeyi denemezsiniz). diğer benzer yazılımları veya programları veya Hizmetin veya diğer kullanıcıların bilgisayarlarının çalışmasına zarar verebilecek başka bir faaliyette bulunmak. ”

Bu, kullanım şartlarını bir şekilde kısıtlama potansiyeline sahiptir; şartlara tam olarak bağlı kalmak için, kötü amaçlı yazılımları veya diğer örnekleri doğrudan paylaşamazsınız. Güvenlik kullanımı için aracı benimsemeniz durumunda, mühendislerin bu kısıtlamaları açıkça ve önceden bildirerek terimleri yanlışlıkla ihlal etmemelerine dikkat etmeniz gerekir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA