Dell XPS 15 WiFi bağlanmama sorunu çok sayıda rapor edilmiştir ve bunun nedeni muhtemelen hatalı çalışan bir Killer kablosuz Wi-Fi kartıdır.

Hatayı düzeltmek için ağ bağdaştırıcısını yeniden etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Wi-Fi kartı sürücüsünü güncellemek de birçok kullanıcıya yardımcı oldu, bu yüzden burada listelenen diğer yöntemler arasında bunu denediğinizden emin olun.

Dell XPS 15, ağ bağlantısı da dahil olmak üzere sorun belirtileri gösteriyor. Birkaç kullanıcı Dell XPS’nin WiFi ye bağlanmadığını bildirdi.

Dell, XPS serisine Killer kablosuz ağ bağdaştırıcılarını dahil etti ve bu da kullanıcılar için bağlantıyla ilgili birçok soruna yol açtı.

Birçoğu adaptörü değiştirip bunun yerine başka bir marka kullansa da bu her zaman doğru yaklaşım değildir. Karar vermenize yardımcı olmak için hem avantajlarını hem de dezavantajlarını daha sonra ele aldık.

Öyleyse, Dell XPS 15 WiFi bağlanmıyorsa neler yapabileceğinizi görelim.

 

Dell XPS 15 Wi-Fi ye bağlanmıyorsa ne yapmalıyım?

1.Wi-Fi adaptörünü yeniden etkinleştirin

Çalıştır komutunu başlatmak için Windows+ ‘ya basın, metin alanına ncpa.cpl yazın ve Tamam’a tıklayın veya Ağ Bağlantıları penceresini başlatmak için düğmesine basın.REnter

Wi-Fi adaptörüne sağ tıklayın ve içerik menüsünden Devre Dışı Bırak’ı seçin.

Bittiğinde, tekrar sağ tıklayın ve Etkinleştir’i seçin.

Değişiklikleri yaptıktan sonra Dell XPS’nin şimdi Wi-Fi’ye bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Çoğu durumda, Wi-Fi bağdaştırıcısını yeniden etkinleştirmek çoğu için işe yaradı ve daha karmaşık olanlara geçmeden önce bu yöntemi denemelisiniz.

2.Wi-Fi bağdaştırıcı sürücüsünü güncelleyin

Arama menüsünü başlatmak için Windows+ ‘ya basın, metin alanına Aygıt Yöneticisi’ni girin ve beliren ilgili arama sonucunu tıklayın.S

Altındaki cihazları genişletmek ve görüntülemek için buradaki Ağ bağdaştırıcıları girişine çift tıklayın.

Wi-Fi adaptörüne sağ tıklayın ve içerik menüsünden Sürücüyü güncelle’yi seçin.

Ardından, Sürücüleri Güncelle penceresindeki iki seçenekten Sürücüleri otomatik olarak ara öğesini seçin.

Wi-Fi sürücüsü güncellendiğinde, Dell XPS’nin Wi-Fi’ye bağlanamaması sorununun giderilip giderilmediğini kontrol edin. Bu şekilde güncelleme yapamamanız durumunda, sürücüyü Windows 11’de manuel olarak nasıl kuracağınızı öğrenin.

3.Ağ bağdaştırıcısı ayarlarını değiştirin

Çalıştır komutunu başlatmak için Windows+ tuşuna basın, metin alanına devmgmt.msc yazın ve Aygıt Yöneticisini başlatmak için Tamam’a tıklayın. R

Ağ bağdaştırıcıları girişine çift tıklayın.

Wi-Fi adaptörüne sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler’i seçin.

Gelişmiş sekmesine gidin.

Soldaki Özellik altında Kablosuz modunu tıklayın.

Şimdi, Değer açılır menüsünden 08-11’a/b/g/n seçeneğini seçin.

Dell XPS 15 Wi-Fi bağlantısı kesilmeye devam ederse, bu değişiklikleri yapmak gerçekten yardımcı olur. Ancak bu yöntemin yalnızca Killer kablosuz ağ bağdaştırıcıları için geçerli olduğunu unutmayın.

4.Ağ bağdaştırıcısını değiştirin

Yukarıda listelenen üç düzeltmeden hiçbiri işe yaramadıysa, ağ bağdaştırıcısının kendisini değiştirebilirsiniz. Killer kablosuz bağdaştırıcısının çıkarılması ve başka bir güvenilir markanın kullanılması, çoğu kullanıcı için sorunun çözülmesine yardımcı oldu. Ayrıca, bu birçokları için İnternet hızında bir artışa neden oldu.

Bu zor bir iştir ve yanlış yapılırsa donanıma zarar verebilirsiniz. Ayrıca, donanımın değiştirilmesi garantiyi geçersiz kılabilir.

Ancak, karar verdiyseniz, bunu kendiniz yapmanıza yardımcı olacak birkaç YouTube videosu var. Veya Dell XPS dizüstü bilgisayarı bir onarım merkezine götürebilir ve Killer Wireless adaptörünün bir profesyonel tarafından değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Sorunun hepsi bu kadar! Her ne kadar büyük olasılıkla, adaptörü değiştirme ihtiyacı ortaya çıkmamalı ve diğer yöntemler, Dell XPS’nin Wi-Fi’ye bağlanmama sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olmalıdır.

 

Son Güncelleme 18 Mayıs 2022 Yazar Pınar Güldökmez