iPhone' ağ ayarları nasıl sıfırlanır

iPhone’da ağ ayarları nasıl sıfırlanır konusunda yanıt için makalemizi okumaya devam edin. Ağ sorunlarını gidermek veya bağlantı ayarlarınızı sıfırdan özelleştirmek için iPhone’unuzun ağ ayarlarını varsayılanlara sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak kolaydır ve size nasıl olduğunu göstereceğiz.

iPhone Ağ Ayarlarını Sıfırladığınızda Ne Olur?

Ağ ayarlarını sıfırladığınızda, iPhone’unuz tüm özelleştirilmiş ağ seçeneklerinizi siler ve bunları fabrika ayarlarına getirir. Bu, yanlış belirtilen ayarları düzeltmeye yardımcı olur. Ve telefonunuzun ağ bağlantılarıyla ilgili sorunları çözer. Sıfırlama işlemini gerçekleştirdiğinizde iPhone’unuz Wi-Fi’yi kapatıp tekrar açar.

Kaydedilmiş Wi-Fi ağlarınız silinir, bu nedenle onlara manuel olarak yeniden bağlanmanız gerekir. Bir yapılandırma profili veya mobil cihaz yönetimi (MDM) tarafından yüklenen VPN profilleri, diğerleri silinirken korunur. El ile güvenilen web sitesi sertifikalarınız otomatik olarak güvenilmezdir. Ve iPhone’unuzun adını değiştirdiyseniz, “iPhone” a geri döndürülür.
iPhone’unuzun Ağ Ayarlarını Varsayılan Değerlere Getirin Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamaya devam etmek istiyorsanız, önce iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını başlatın.

iPhone'da Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

iPhone’da ağ ayarları nasıl sıfırlanır konusunda yanıt için makalemizi okumaya devam edin. Ağ sorunlarını gidermek veya bağlantı ayarlarınızı sıfırdan özelleştirmek için iPhone’ unuzun ağ ayarlarını varsayılanlara sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak kolaydır ve size nasıl olduğunu göstereceğiz.

iPhone’da Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır Adımları

1. Ayarlar’da Genel > Sıfırla’yı seçin.
2. “Sıfırla” ekranında, “Ağ Ayarlarını Sıfırla”ya dokunun.
3. Sorulursa, iPhone’unuzun parolasını girin. iPhone’unuzun parolasını unuttuysanız ne
yapacağınızı öğrenin .
4. Telefonunuzun ekranının altından açılan bir istem göreceksiniz. “Ağ Ayarlarını Sıfırla”ya
dokunun.

iPhone’unuz ayarları sıfırlamaya başlayacak ve ardından yeniden başlayacaktır. Telefonunuz tekrar açıldığında, Wi-Fi ağınıza tekrar bağlayın. Daha önceden kayıtlı ağlar listesi silinecektir. Ve bu şekilde iPhone’unuzun ağ ayarlarını varsayılan ayarlara dönecektir. Bağlantı sorunlarını çözmek için kullanın.

iPhone Ağ Ayarları Sıfırlanmıyor mu?

Çoğunlukla bu şekilde bir sorunla karşı karşıya kalındığında öncelikle cihazımızı yeniden başlatmamız gerekiyor. Olası sistem sorunlarında en iyi yöntemdir. Sonrasında yapılmamış güncellemelerin tamamlanmasını öneriyoruz. Bu işletim sistemi de olabilir uygulamaların sürümleri de.

iPhone’da ağ ayarları nasıl sıfırlanır konusunda ki makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Daha fazlası için diğer makalelerimizi de okuyabilirsiniz. Örnek iPhone önbellek temizleme konusunu inceleyebilirsiniz.