Fortnite, bugün mevcut olan en popüler çevrimiçi oyunlardan biridir ve Epic Games, Android’de Fortnite’ı edinmeyi mümkün kıldığında hayranlar mutlu oldu. Başlangıçta, Fortnite Android beta yalnızca en yeni Samsung cihazlarıyla uyumluydu. Daha sonra, yalnızca uyumlu koda sahip olanlar erişebildi. Epic Games, Fortnite Android beta için uyumluluğunu çeşitli cihaz markalarına genişletti ve kurulum için gerekli cihaz özelliklerini paylaştı. Ancak bunu Google Play’de bulamazsınız, çünkü Epic Games oyunu kendi kendine yayınlar.androide fortnite nasil kurulur 1

Fortnite Android Beta için Sistem Gereksinimleri

Android akıllı telefonunuz uyumlu cihazlar listesinde değilse, cihaz aşağıdaki minimum özelliklere sahipse Fortnite Android beta sürümünü yükleyebilirsiniz:

İşletim sistemi: Android 8.0 Oreo veya üstü, 64 bit.

RAM: 3 gigabayt veya daha fazlası.

İşlemci: Adreno 530 veya üstü; Mali-G71 MP20 veya Mali-G72 MP12 veya üstü.

Fortnite Android Beta’yı Yükleyin

Bu makaledeki prosedür tüm uyumlu Android cihazlar için geçerlidir. Epic Games resmi Fortnite beta başlatıcısını kullanır.

Fortnite beta sürümünü yüklemek için aşağıdaki adımları tamamlayın:

-Android cihazınızda tarayıcıyı açın. Ardından adres çubuğuna fortnite.com/android girin. Beta başlatıcıyı indirmek için “İndir’i” seçin.

-Cihazınızdaki Google Chrome tarayıcısı, Fortnite başlatıcıyı ve oyunu yüklemeden önce belirli güvenlik izinlerine izin vermenizi ister. Bu kaynaktan “İzin Ver’i” seçin.

androide fortnite nasil kurulur 2

-Fortnite Installer’da, oyunu yükleyen .apk dosyasını indirmek için Yükle’yi seçin.

-Sorulduğunda, uygulamanın cihazın depolama alanına erişmesine izin vermek için Devam’ı seçin.

androide fortnite nasil kurulur 3

-Fortnite Installer’da Başlat’ı seçin.

-Karşılama sayfasında, bir Fortnite hesabınız varsa, Evet’i seçin Hesabımı bul ve oturum açın. Bir hesabınız yoksa, Hayır’ı seçin Yeni bir hesap oluşturun, ardından başlamak için yeni bir hesap oluşturmak için talimatları izleyin.