Sizde Android 13 Ne Zaman Gelecek sorusuna yanıt almak istiyorsanız bu makalemizi okuyarak öğreneceksiniz.

Birçok akıllı telefon üreticisi bu konuyla alakalı henüz net bir bilgi paylaşımında bulunmadı.(Paylaşım yapan markalar da var.) Lakin bir önceki güncellemeleri göz önünde bulundurduğumuz zaman tahmini olarak ne zaman geleceğini söyleyebiliriz.

Markalara göre güncelleme

Asus, Google, LG, Samsung, Xiaomi gibi cihazlar android işletim sistemini kullanmakadır. Böylece bu markalar da en son işletim sistemine ulaşmak istemektedir. Bu konuda rekabet oldukça fazladır. Ayrıca bu markaların cihazlarını ele alarak sıralayalım.

Asus’un Android 13 güncellemesi

Asus, işletim sisteminin kullanıma sunulmasından yaklaşık iki ay sonra ilk Android 11 güncellemesini yayınladı. Android 12 ile hemen hemen aynıydı özellikleri. Piyasaya sürülmesinden iki ay sonra Zenfone 8 serisi güncelleme aldı. Bunu göz önüne alarak, Asus’un zaman çizelgesinin bu yıl da aynı kalmasını bekliyoruz. Yani Android 13’ü Ekim ayının sonuna doğru piyasaya sürmesini bekliyoruz.

Asus’un diğer cihazlarına geçmeden önce Zenfone 9 serisini Android 13’e güncellemesini öngörüyoruz. Asus’un Android 13 güncelleme alma tarihi Ekim 2022.

Google Android 13 güncellemesi

Her zaman Android’in yeni ilk güncellemesini Google’nin piksel cihazları almaktadır.  Yine bu güncellemede de ilk Google telefonlarının alacağını düşünüyoruz. Ki öylede oldu. Ağustos 2022 itibariyle cihazları yeni güncellemeyi bir çok modeli aldı ağustos 2022 itibariyle. Pixel 3 ve daha eski modelleri bu güncellemeyi alamayacaklardır.

LG Android 13 Ne Zaman Gelecek

LG mobil cihaz yarışının dışında. Ama yine de birkaç telefonunu Android 13’e güncellemeyi planlıyor. Telefonlarını Android’deki en son sürüme güncelleyeceğini bildiren bir açıklama da yaptı. LG bunun ne zaman olacağını belirtmedi. Ancak Android 12 için zaman çizelgesine baktığımızda, ilk güncelleme beş ay sonra yayınlandı.

LG Android 13 Ne Zaman Gelecek

Samsung Android 13 Ne Zaman Gelecek

Samsung, her yıl Android güncellemeleriyle daha da kullanılabilir bir duruma geliyor. İlk Android 11 güncellemesini lansmanından üç ay sonra yayınladı. Android 12 ile çok daha hızlıydı ve piyasaya sürüldükten sadece bir ay sonra kullanıma sunuldu. Bu yıl da benzer olacağını öngörüyoruz. Yani Samsung ilk Android 13 güncellemesini en geç Eylül ayı sonuna kadar kullanıcılarına sunacak.

Güncellemeyi muhtemelen ilk alan Galaxy S22 telefonları olacak, ardından en yeni Galaxy Z telefonları ve birkaç eski üst düzey cihaz gelecek. Güncellemenin birçok Galaxy A ve M cihazına da ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

Sizde Android 13 Ne Zaman Gelecek sorusuna yanıt vermek için hazırladığımız makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Ayrıca Android telefonların yazılım güncellemeleri nasıl yapılacağına dair öğrenmek istedikleriniz varsa Android Telefonlar da Yazılım Güncelleme başlıklı makalemizi okuyarak güncellemeyi nasıl yapacağınız konusunda bilgi almış olacaksınız.