Yandex video arama
Yandex video arama. Yandex video arama nasıl yapılır? Video arama adımları.

Yandex video arama. Yandex video arama nasıl yapılır? Video arama adımları.

Dünyanın en büyük arama motorlarından bir tanesi olan Yandex, Türkiyede yoğun bir şekilde kullanılıyor.  Ancak Tüm dünyada kullanılan arama motorunun video arama servisi de mevcut. Video arama hizmeti en çok tercih edilen özellikleri arasında yerini alıyor.

Yandex video arama sorusunu çok sık duymaya başladık. Tarayıcı video arama işlemini çok kolay bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor.  Fakat Tarayıcı sunmuş olduğu bu özellik sayesinde oldukça beğeni alıyor. Ancak Peki yaygın olarak kullanılan yandex arama motoru videoları bulmak ve izlemek için hangi adımları uygulamak gerekir.

Bu makalemizde yandex arama motoru üzerinde videolara nasıl ulaşılır en kolay hangi yöntemler başvurulur bunu inceleyeceğiz. Gün içerisinde yoğun olarak tercih edilen arama motoru entegre edilen video arama hizmetini çok kolay bir şekilde kullanabileceksiniz.

Fakat bu servis özelliğini kullanmak için takip edeceğiniz adımları bilmiyorsunuz.  Sizlerde bu sorun ile baş başa kaldıysanız doğru adrestesiniz demektir.  Ancak bu bilgi için aşağıdaki adımlara inceleyelim.

Yandex video arama adımları

Son dönemlerde çok sorulan arama motoru video arama işlemleri adımları sırası ile belirtilmiştir. Doğru ve en kolay adımlarına sahip olacaksınız.

1) Yapmanız gereken ilk adım Yandex arama motorunu ziyaret etmektir. Arama motorunu ziyaret edin.

2) Karşınıza tarayıcı görsel paneli gelecektir. Açılan pencerede ancak  oyunlar, haritalar, görsel, video, çeviri, Browser, Bilet  gibi birbirinden farklı alan çıkacaktır.

Video

3) Bu seçenekler arasından Video butonuna basın.

4) Açılan ekranda bir kutucuk yer alıyor olacaktır. Bu alana izlemek istediğiniz  videoyu yazın.

Video

5) Hemen ardından bul yazan butona tıklayın.

6) İstediginiz video karşınıza açılacaktır.

Adımlar yukarıda da belirtildiği gibi oldukça basit sizlerde yandex arama motorunuzda dilediğiniz videoları istediğiniz zaman arayarak bulabilirsiniz.  Ancak Arama motoru sadece video değil yukarıda bahsi geçen oyun, bilet harita, görsel ve benzeri konularda da arama kolaylığı sağlar.

Yukarıda belirtilen adımları sırası ile uyguladığınızda sorunsuz bir şekilde amacınıza ulaşmış olacaksınız. Fakat sorun yaşıyorum diyorsanız  7/24 destek hattını arama imkanınız olacaktır.