Apple Watch’ta YouTube

Apple Watch’ta YouTube nasıl izlenir sorusuna yanıt arayanlar için doğru adres. Apple Watch yeteneklerini sadece zamanı görüntülemek, egzersiz yapmak ve uykuyu takip etmekle ilgili olduğunu düşünüyorsanız, büyük ölçüde yanılıyorsunuz: Apple akıllı saatler, örneğin video izlemek gibi bazen önemsiz olmayan birçok şey yapmanıza izin veriyor.

Bazen bir iPhone veya iPad almanın bir yolu olmadığında yardımcı olur. Bu, geliştiricilerin beğenilerine göre oluşturduğu üçüncü taraf uygulamalar sayesinde yapılabilir. Apple Watch’ta video izlemenin şüpheli bir etkinlik olduğunu anlıyoruz ancak bunu deneme hakkınız bulunuyor. Apple Watch açıkça video izlemek için tasarlanmamıştır: en büyük ekrana sahip model bile izleme kolaylığı açısından eski bir cep telefonuna benzer, ancak en azından videoyu yatay konuma döndürebilirsiniz. Ancak Apple Watch’un iPhone’dan bağımsız bir cihaz olabilmesi için açıkça daha fazla özelliğe ihtiyacı var.

Apple Watch’ta YouTube

Apple, sağlık hizmetleri için çiplere odaklanarak watchOS’a olağandışı özellikler eklemek için henüz acele etmiyor. Bu nedenle tüm umut üçüncü taraf geliştiricilerine ve onların hayal gücüne bağlıdır. Apple Watch’ta YouTube izlemek için WatchTube adlı bir uygulama çıktı. Bu uygulama tamamen ücretsizdir. Ve kurmak için bir iPhone’a ihtiyacınız yoktur. WatchOS uygulama mağazasında bulmanız ve kullanmaya başlamanız yeterli olacaktır.

Apple Watch’ta YouTube nasıl izlenir?

WatchTube uygulaması, normal masaüstü sürümünde veya YouTube mobil uygulamasında bulunan temel seçenekleri sunar.

1. Ana Sayfa

2. Arama

3. Kütüphane

4. Ayarlar

Geleneksel olarak ana sayfa, popüler olan veya beğenebileceğiniz videoları toplar. Bu durumda, doğrudan Apple Watch’ta, ana sayfada görüntülenmesi gereken video kategorilerini seçebilirsiniz. Arama, klavyeyle çalışır, ki bu açıkça kullanımı sakıncalıdır, bu nedenle videonun veya kanalın adını girmek için dikteyi kullanmaktan çekinmeyin.

Apple Watch’a WatchTube nasıl kurulur? WatchTube‘u kullanmak, uzaktan kumanda kullanarak Android TV kullanmaktan çok daha kolaydır.

•Uygulamayı yüklemek için watchOS 6 veya sonraki bir sürümüne ihtiyacınız olacak, böylece uygulamayı Apple Watch 3’te bile çalıştırabileceksiniz.

•Buradan WatchTube’u indirin veya uygulamayı App Store’da bulup Yükle’yi tıklayın.

•Uygulama yüklendikten sonra, hesabınızda oturum açmanıza ve videoya iPhone veya iPad’inizden erişmenize izin verecek bir QR kodunu taramanız gerekmektedir.

•Bundan sonra, normal hareketlerle gerekli videoları bulabilecek ve tek dokunuşla başlatabileceksiniz. Tek olumsuz yanı, Apple Watch’un bir internet bağlantısına ihtiyacı vardır. Ayrıca görüntüyü görmek için gözleriniz çok çabuk yorulabilir. Yarım saatlik kullanımdan sonra göz ağrıları oluşur.

Son Güncelleme 1 Temmuz 2022 Yazar Pınar Güldökmez