Ana Sayfa Destek Yandex Mail’de İki Adımlı Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirme!

Yandex Mail’de İki Adımlı Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirme!

0

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek elektronik posta servislerinden biri olan Yandex’te kişisel posta hesabınıza giriş yaparken daha basit, stabil ve güvenli bir yöntem kullanmak isterseniz, iki adımlı kimlik doğrulama tam size göre bir işlem. Yandex Mail’de iki aşamalı kimlik doğrulama servisini etkinleştirdiğinizde, akıllı cihazınıza Anahtar uygulamasını da yüklemeniz gerekiyor. Hesabınıza iki aşamalı kimlik doğrulama seçeneği ile çok daha hızlı ve basit şekilde erişirken Anahtar uygulamasının vereceği PIN kodunu veya Anahtar uygulamasında yer alan QR Kod okuyucusunu kullanmanız gerekiyor.

 

 

  • Yandex hesabınızda iki aşamalı kimlik doğrulama servislerini aktifleştirmek için öncelikle Yandex hesabımıza giriş yapıyoruz ve sağ üstte bulunan Hesap menüsünden Hesap Ayarları’na erişiyoruz.

Yandex Mail’de İki Adımlı Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirme!

  • Daha sonra açılan Hesap Ayarları menüsünden İki Aşamalı Kimlik Doğrulamayı Ayarla bölümüne giriyoruz.

  • İki aşamalı kimlik doğrulamayı ayarla işlemleri dört adımda tamamlanıyor.

  • İlk adımda cep telefonuna gelen güvenlik kodunu doğrulamamızın ardından ikinci adımda en az 4 haneli bir PIN belirliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Üçüncü adımda ise akıllı cihazımıza Anahtar uygulamasını yüklememiz gerekiyor. Bu adımda cep telefonumuza uygulamanın linkini talep edebiliriz. İlgili uygulamanın yüklenmesinin ardından ekranda çıkan Kare Kodu doğrulayarak bir sonraki adıma geçebiliyoruz.

  • Dördüncü ve son adımda ise Anahtar uygulamamız yardımıyla ekranda QR kodu okutarak işlemleri tamamlamış oluyoruz. Akıllı cihazımıza yüklediğimiz Anahtar uygulamamızı bundan sonraki Yandex hesabı girişlerimizde kullanabiliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Anahtar uygulamamızın açılışında bizlere PIN kodunu soracaktır. PIN kodunu doğrulamamızın ardından QR Kod okuyucusuna erişiyoruz ve Yandex hesabımızı açabiliyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA