Eski Android telefonun verileri yeni telefona nasıl aktarılır

Eski Android telefonunuzdan yenisine geçme zamanı geldiğinde. Tüm verilerinizin güvenli bir şekilde ulaştığından emin olmak isteyeceksiniz. Neyse ki Google. Metinlerinizi, arama kayıtlarınızı, kişilerinizi, müziğinizi ve fotoğraflarınızı yeni telefonunuza sorunsuz bir şekilde taşımayı son derece kolay hale getiriyor.

Eski Android telefonunuzdaki veriler nasıl yedeklenir

Yeni telefonunuza geçmeden önce eski telefonunuzdaki tüm ilgili verilerin buluta yedeklendiğinden emin olmanız gerekir. Google, kişileri, arama günlüklerini, metinleri. Rahatsız Etmeyin ayrıntıları da dahil olmak üzere ayarları otomatik olarak Google Drive’a yedekler. Böylece, yalnızca ilk yapılandırma sırasında Google hesabınızla oturum açarak tüm bu verileri yeni telefonunuza geri yükleyebilirsiniz. .

Hepsinden iyisi, Google tarafından otomatik olarak yedekle. 15 GB’lık ücretsiz Drive depolama kotanıza dahil edilmeyecek. Bu nedenle depolama alanınızın bitmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu özellik arama geçmişini, uygulama verilerini, kişileri, cihaz ve ana ekran ayarlarını ve metin mesajlarını yedekler. Bu nedenle, yeni bir telefona geçmeden önce. Bu verilerin zaten bulutta olup olmadığını görmek mantıklıdır.

Not : Referans olarak bir OnePlus telefon kullanıyorum, ancak aşağıda özetlenen adımlar, Android 7.0 Nougat ve sonraki sürümlerini çalıştıran en iyi Android telefonların tümü için aynı olacaktır. Seçeneği bulmak için her zaman ayarlar arama çubuğunda yedekleme arayabilirsiniz.

 • Uygulama çekmecesinden veya ana ekrandan Ayarlar’ı açın.
 • Sayfanın en altına inin.
 • Sistem menüsüne gidin.

 • Yedekle’ye dokunun .
 • Google Drive’a Yedekle seçeneğinin Açık olarak ayarlandığından emin olun.
 • Telefondaki en son verileri Google Drive ile senkronize etmek için Şimdi yedekle’ye basın.

Profesyonel ipucu: Önceki telefonunuzdaki tüm kişilerin Google hesabınıza taşınıp taşınmadığını görmek için contact.google.com’a gidin . Bu sayfada gördüğünüz kişiler, yeni telefonunuzda görünen kişiler olacaktır.

Veriler yedeklendikten sonra, yeni telefonunuzu kurmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce, fotoğraflarınızın ve videolarınızın Google Fotoğraflar’a yedeklendiğinden emin olalım.

Fotoğrafları ve videoları yeni Android telefonunuza nasıl aktarırsınız?

Google Fotoğraflar, fotoğrafları ve videoları yedeklemek için olağanüstü bir hizmettir. Verileri sorunsuz bir şekilde yedekler, ayrıntılı paylaşım kontrollerine sahiptir ve yüzleri otomatik olarak gruplandırmak için cihaz üzerinde makine öğrenimini kullanır. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı Orijinal kalitede , yani çekildikleri kalitede kaydedebilir veya boyutu küçülürken aynı ayrıntı düzeyini koruyan Yüksek kalite’yi seçebilirsiniz.

Fotoğraflar artık sınırsız yükleme sunmadığı için bu iyi bir seçenektir; depolama alanınız bittiğinde bir Google One planı satın almanız gerekir. Bununla birlikte, Android telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları yedeklemenin en iyi yolu budur. Veriler buluta yedeklendiğinden, fotoğraflarınıza ve videolarınıza yeni telefonunuzdan ve web’den erişebileceksiniz. Henüz Fotoğraflar’ı kurmadıysanız, nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 • Uygulama çekmecesinden veya ana ekrandan Google Fotoğraflar’ı açın .
 • Ekranın sol üst köşesinden menüyü (üç yatay çizgi) seçin .
 • Ayarlar’a dokunun .

 • Yedekle ve senkronize et öğesini seçin .
 • Yedekle ve eşitle geçişinin Açık olarak ayarlandığından emin olun .
 • Yedekleme modunun Yüksek kalite olarak ayarlandığından emin olun .

Hepsi bu kadar. Fotoğraflarınız ve videolarınız güvenli bir şekilde Google Fotoğraflar’ a yedeklendikten sonra yeni telefonunuzu kurmaya başlayabilirsiniz.

Konu içeriğinde bulunan telefonun verileri yeni telefona nasıl aktarılır adımlarında zamanla değişimler olacaktır. Daha kolay aktarım araçları çıkacaktır. Önemli olan buradaki işlemlerin mantığıdır. Doğru şekilde uygulanan adımların sonucundan istediğiniz sorunsuz aktarım gerçekleşmiş olacak.

İşlemler sırasında herhangi bir aksaklık yaşanmasında uyguladığınız adımları tekrardan gözden geçirin. Geriye dönün ve yapmış olduğunuz işlemlerde bir yanlışlık var mı kontrol edin.

İlişkili Bağlantı: Android verileri geri yükleme adlı içeriğe bakmanızı öneririz.