Windows 11 ses kaydedici uygulaması yenilendi. Paint, Clock, Media Player ve Snipping Tool’dan sonra Sound Recorder artık havalı ve şık bir tasarıma sahip. Simgeler ve çok daha fazlasıyla birlikte isim bile değişti.

Yeni işletim sistemi çıktığından beri. Redmond merkezli teknoloji devi, her bir köşesini de yenilemeyi kendine görev edindi. Bilgisayarda ses kaydedici kullanımı bir çok nedenden dolayı yaygın.

Bu, işletim sisteminin tüm uygulamalarına ve öğelerine aynı şık Windows 11 tasarımını uygulamak. Onu bir baştan yaratmadan çok bir bütün gibi hissettirmek anlamına gelir.

Şimdi, Windows 11 ses kaydedici uygulaması modernleşti. Ve herkesin aşık olduğu aynı Windows 11 tasarım diliyle 2022 yılına getirdi.

Yeni ve geliştirilmiş Windows 11 Ses Kaydedici Uygulaması

Paint, Clock, Notepad, Task Manager, Snipping Tool, Photos ve Media Player’dan sonra Microsoft, Voice Recorder’ı da yeniden tasarlamaya karar verdi.

Sadece tasarım değil, yazılımın adı da değişti. Ses Kaydedici artık Dev kanalında Windows İçerdekiler için Ses Kaydedicidir ve güncelleme, genel test için Microsoft Mağazasında mevcuttur.

Yeni ve geliştirilmiş Windows 11 Ses Kaydedici Uygulaması

Bu şık yeni görünümle paketler simgeler, kontroller ve düzenler var. Ayrıca kayıt ve oynatma sırasında ses için biraz iOS’tan ilham alan yeni bir görselleştirme var.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra teknoloji devi. Uygulama içinde kayıt cihazını değiştirme ve dosya biçimini seçme seçeneğini de ekledi.

Böylece, PC’nize bağlı birden fazla mikrofonunuz varsa, ihtiyacınız olanı doğrudan uygulamanın ana ekranından seçebilirsiniz.

Ayrıca, ayarlarda farklı kayıt formatları mevcuttur ve m4a, mp3, wma, flac ve wav’ı seçebilirsiniz.

Ses Kaydedici ayrıca ses kalitesini değiştirmenize ve temayı (açık, koyu veya sistem) seçmenize olanak tanır.

Ses Kaydediciyi Uygulaması nereden edinebilirim?

Şimdi denemek isterseniz, yeni Ses Kaydediciyi Microsoft Store’dan sadece birkaç tıklamayla indirebilirsiniz.

Bu, zaten bir Dev Channel Insider değilseniz. Bu durumda Windows 11 22H2 için yeni Görev Yöneticisi ile birlikte en son güncellemeden sonra zaten sahip olursunuz.

Redmond şirketinden gelen seslere göre en son işletim sistemi için daha iyi şeyler gelecek. Bu yüzden sadece bekleyip görmemiz gerekiyor.

Windows 11 22H2 olarak da adlandırılan Sun Valley 2’nin RTM olduğunu. Yakında kullanıma sunulacağını göreceğimizi unutmayın. Bu güncelleme ile sorunlu güncellemeler nasıl kaldırılır sorusundan da kurtulmuş olacaksınız.

Yeni Windows 11 Ses Kaydediciyi uygulamasını denediniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde deneyiminizi bizimle paylaşın.