Windows 11 Görev Yöneticisi 22H2’nin (Sun Valley 2) getirdiği tüm yeni özellikler arasında. Bu demek oluyor ki yenilenmiş bir Görev Yöneticisi de alıyoruz.

Sun Valley 2 Görev Yöneticisi daha az karmaşık olacak ve eski moda sekmeli tabanlı arayüz yerine bir hamburger menüsüne sahip olacak.

Microsoft ayrıca belirli bir işlem için CPU kaynaklarını artırmanıza. Veya yavaşlatmanıza yardımcı olacak Verimlilik Modu’nu da ekleyecektir.

Windows 11 hakkında her zaman yeni şeyler öğrenmek istediğinizi biliyoruz. Yeni Görev Yöneticisi hakkında harika haberlerimiz var.

Görünüşe göre, Windows 11’in 22H2 sürümü. Çok daha sezgisel olan tamamen elden geçirilmiş bir Görev Yöneticisi arayüzünü de beraberinde getirecek.

Bu bilgiler, Microsoft’un Görev Yöneticisi’ne gelen yeni tasarımı ve özellikleri açıkladığı yakın tarihli bir YouTube yayını sırasında ortaya çıktı.

Yeni ve Geliştirilmiş Windows 11 Görev Yöneticisi

Mevcut Görev yöneticisine düşkünseniz, geleceğe hazırlanmaya başlasanız iyi olur. Çünkü teknoloji devi bir hamburger menüsü için sekmeli tabanlı arayüzü çıkarmayı planlıyor.

Redmond geliştiricileri, Görev Yöneticisinin modern UI çerçevesi ve Windows 11 tarafından belirlenen tasarım ilkelerini takip etmesini istediklerini söyledi.

Buradaki genel fikir, Görev Yöneticisinin de teknoloji devinin. 22H2 sürümüne yaklaşmayı planladığı şekilde daha hafif ve dağınık hissetmesiydi.

Ayrıca, hamburger menüsüne bu geçişi gerçekleştirerek Microsoft, navigasyon sistemini düzenlemeyi ve eski alanları. Windows 11 görünümü ve hissi ile hizalamayı umuyor.

Yeni ve Geliştirilmiş Windows 11 Görev Yöneticisi

Gezinme gerçekten basittir, çünkü hamburger menüsüne tıklayıp sayfaları çevirir. Yada sayfaları çevirmek için CtrlTab tuşlarını da kullanabilirsiniz.

Bu klavye kolaylığı, Görev Yöneticisi sayfalarında fare olmadan gezinmeyi tercih eden birçok kullanıcıyı kesinlikle memnun edecektir.

Bir başka ilginç özellik de, orijinal sekme alanının artık. Görev Yöneticisi’nin her sayfasına özgü ortak eylemlere sahip olmasıdır.

Bunu kullanarak, seçenekler komut çubuğunda görüntülendiğinden. Herhangi bir ek menü açmadan görev oluşturma veya çalıştırma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca, karanlık ve aydınlık mod arasında geçiş yapmak için kullanılabilen yeni ayarlar sayfası ve ayrıca varsayılan açılış sayfası.

Microsoft, kafa karışıklığını daha da azaltmak için askıya simgeyi bir duraklama simgesiyle değiştirmeye karar verdiğini söyleyerek devam etti.

Ama bekleyin, dahası var. Yeni özelliklerden bahsettiğimiz için. Belirli bir işlem için CPU kaynaklarını artırmanıza. Veya yavaşlatmanıza yardımcı olacak Verimlilik Modu adlı yeni bir eklenti var.

Görev Yöneticisi Yenilendi

Verimlilik modunu yalnızca CPU kaynaklarınızı kısmak için değil. Aynı zamanda UI yanıtınızı iyileştirmek için de kullanabilirsiniz.

Şu an için Görev Yöneticisinin Verimlilik Modunun yalnızca CPU yoğun uygulamaları kısabileceğini bilmelisiniz.

Bununla birlikte, Microsoft’un gelecekteki bir sürümde bellek ve ağ kullanımı desteğini de araştırdığını bilin.

Redmond merkezli teknoloji devinin 22H2 sürümünü geniş dağıtım için hazır ilan ettiğini unutmayın. Bu nedenle piyasaya sürülmesi uzun sürmeyecektir.

Pek çok kullanıcı, internet spekülasyonlarının bizi inandıracağı gibi. Windows 11’in ilk büyük güncellemesinin bu ay hazır olup olmayacağını merak ediyor. Bu arada windows 11 görev yöneticisi nasıl açılır bilmiyorsanız bunun için de bir makale yazalım.

Yeni Görev Yöneticisi revizyonu için heyecanlı mısınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın.