Windows 10′ da Snap Camera kurulumu nasıl yapılır merak edenler için ufak bir makale hazırladık.

Snap Camera nedir? Benzeri sorular zaman zaman karşımıza çıkıyor. Önce buna değinelim sonra kurulumuna geçelim.

Snap Camera nedir?

Snap Camera, popüler sosyal medya platformu Snapchat tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Snap Camera, bilgisayarınızdaki herhangi bir uygulamada kullanabileceğiniz bir sanal kamera uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıların bilgisayarlarındaki web kameralarını kullanarak farklı yüz efektleri, filtreler, lensler ve diğer grafik öğeleri eklemelerine olanak tanır.

kkk
Windows 10′ da Snap Camera Kurulumu

Ayrıca video konferanslarında veya canlı yayınlar sırasında kullanılabilecek  bir araçtır. Özellikle Zoom, Skype, Google Meet, Twitch, Discord ve diğerleri gibi video konferans uygulamalarında kullanılabilmektedir. Snap Camera uygulaması, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanılabilir ve ücretsiz olarak indirilebilir.

Snap Camera, video konferanslarında veya canlı yayınlar sırasında kullanılabilecek ilginç ve eğlenceli bir araçtır. Özellikle Zoom, Skype, Google Meet, Twitch, Discord ve diğerleri gibi video konferans uygulamalarında kullanılabilmektedir. Snap Camera uygulaması, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanılabilir ve ücretsiz olarak indirilebilir.

Windows 10’da Snap Camera kurulumu

Kuruluma başlamadan önce kısa bir not iletelim. Snap Camera, bilgisayarınızın işletim sistemi ve donanımı ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca, Snap Camera’yı kullanmak için bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Bu iki uyarıya dikkat ederseniz sorunsuz bir şekilde Windows 10’da Snap Camera kurulumunu tamamlayarak kullanım sağlaya bilirisiniz. Şimdi sizler için derlemiş olduğumuz bu yazımızı ve işlem adımlarını inceleyelim.

kk 2
Windows 10′ da Snap Camera Kurulumu Nasıl Yapılır

1)  İlk olarak, Snap Camera’nın resmi web sitesine  https://snapcamera.snapchat.com/ gidin ve “İndir” düğmesine tıklayın.

2) İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, kurulum dosyasını açın ve kurulum sihirbazını başlatın.

3) Açılan ekrandan Kurulum sihirbazındaki adımları izleyin ve gerekli tüm seçenekleri belirleyin.

4) Kurulum tamamlandıktan sonra, Snap Camera uygulamasını başlatmak için “Başlat” düğmesine tıklayın.

5) Snap Camera açıldığında, bir Snapchat hesabınız yoksa bir tane oluşturmanız gerekecektir. Daha öncesinde kullandınız ve  Snapchat hesabınız varsa, Snap Camera’ya giriş yapın seçeneğinden ilerleyebilirsiniz.

6) Snap Camera’ya giriş yaptıktan sonra, ayarlar menüsünden kamera, mikrofon ve hoparlör seçeneklerini yapılandırabilir ve istediğiniz ayarda kullanabilirsiniz.

7) Snap Camera, Skype, Zoom, Google Meet veya diğer video konferans uygulamalarınızda kullanmak için hazır olacaktır. Sadece video konferans uygulamasını açın ve Snap Camera’yı seçin.

8) Bu adım sonrasında Artık Snap Camera filtrelerini kullanabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız Snapchat’te Filtreleri ve Lensleri Kullanmakonusunu inceleyebilirsiniz.