Telefonda arayan kimliği duyurma

Telefonda arayan kimliği söyleme özelliği nasıl kullanılır sorusu son zamanlarda karşımıza sıkça çıkan sorular arasında yerini aldı. Gelişen teknoloji ile beraber Günümüzde telefon teknolojisi de oldukça iyi noktalara geldi.

Telefonlar hayatımızın hemen hemen her anında vaz geçilmez bir rol alıyor. Günümüzde kullandığımız akıllı telefonlar iş, okul, ofis, eğitim ve benzeri bir çok alanda yaşam standartlarımızı kolaylaştırdı.

Günümüzde kullanmış olduğumuz telefonlar içerisinde barındırmış olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarının beğenisini almayı başarıyor. Toplumun büyük bir kısmı telefon alırken özelliklerinin yanı sıra cihazın görseline özen gösteriyor. Fakat asıl dikkat edilmesi gereken konu cihazın özellik ve kullanımı olmalıdır.

Şimdi akıllı telefonlar hakkında dikkat etmemiz gereken birkaç konu var bunları sizler ile paylaşalım sonrasında ise telefonda arayan kimliği duyurusu özelliği nasıl kullanılır? Sorumuzun yanıtını alalım.

Akıllı telefonlar hakkında bilinmesi gereken konular

1)İşletim Sistemleri: Akıllı telefonlar, genellikle Android veya iOS işletim sistemleri kullanılarak çalışır. İşletim sistemi, telefonun özelliklerine, performansına ve kullanılabilirliğine önemli ölçüde etki eder.

2)Ekran: Akıllı telefonların ekranları, boyutlarına ve çözünürlüklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Genellikle AMOLED veya LCD ekran teknolojisi kullanılır.

3)Batarya: Akıllı telefonların bataryaları, kullanım süresini belirleyen önemli bir faktördür. Batarya ömrü, kapasiteye ve kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişebilir.

4)Depolama: Akıllı telefonların depolama kapasitesi, kullanıcının fotoğraf, video, uygulama ve diğer verileri saklaması için önemlidir. Depolama kapasitesi genellikle 16 GB ile 512 GB arasında değişir.

Bu ve benzeri konulara dikkat edilmesi gerekir. Şimdi hep birlikte sizler için derlediğimiz telefonda arayan kimliği duyurusu özelliği kullanımına bir göz atalım.

kkk
Telefonda arayan kimliği söyleme

Telefonda Arayan kimliği duyurusu özelliği nasıl kullanılır?

1)İlk olarak telefonunuzun arama alanında yer alan üç nokta sembolüne dokunun.

2)Bir sonraki adımda açılan pencereden ayarlar menüsüne dokunalım.

3)Açılan diğer ekranda arayan kimliği duyurusu başlığı yer alıyor. Bu özellik sizlerde hiçbir zaman olacaktır. Bu özelliği her zaman seçeneğine ayarlayın ve işlemi tamamlayın.

k 3
Telefonda arayan kimliği duyurma

Yukarıda yer alan adımları tamamladıktan sonra artık telefonunuzda arayan kişinin kimliği sesli olarak kullanılacaktır. İşlemler oldukça basit. Kısa bir not ekleyelim; Kullanılan telefon marka ve modeline bağlı olarak bu başlıklar değişiklik gösterebilir. Ancak birbirine yakın başlıklar olacaktır.

Bir sonraki yazımız Android veya iOS telefonun yerini bulma sayfamızdan ulaşabilirsiniz.