Viomi V5 Pro Akıllı Robot Süpürge kullanımı
Viomi V5 Pro Akıllı Robot Süpürge Kurulumu

Bu yazımızda sizlere Viomi V5 Pro Robot süpürge kurulumu ve özellikleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Viomi V5 pro Akıllı Robot Süpürge uzaktan kontrolü sayesinde akıllı telefonunuza bağlanarak bulunduğunuz her yerden çalıştırabilirsiniz. Size ise dışarıda arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla geçireceğiniz özgür zamanların tadını çıkarmak kalıyor.

Viomi V5 Pro Akıllı Robot süpürgenizin yan taraflarında bulunan son teknoloji ile donatılmış lazer sensörler sayesinde, duvarlara veya eşyalarınıza 1,5 cm’e  kadar yakın temizlik yapar, mobilyalarınıza, duvarlarınıza ve diğer eşyalarınızı çizmeden, zarar vermeden, köşe bucak temizlik yapar. Dikey çarpışma önleyiciler sayesinde hiçbir yere çarpmadan eşyalarınızın arasından güvenle ilerlemektedir.

Otomatik süpürme, süpürme ve paspaslama özelliği sayesinde kapağını açmadan temizlik yapabilirsiniz. Yükseltilmiş AL teknolojisi ile Viomi V5 Pro 6 m’lik yarıçapta kesintisiz tarama yapar ve böylece evinizde güvenle hareket edebilir.

Viomi V5 Pro Robot Süpürge kullanımı
Viomi V5 Pro Robot Süpürge Kurulumu

Viomi V5 Pro ön tarafına monte edilmiş iki lazer lidar sensör ile 7-9 cm mesafedeki engelleri algılamaktadır. Böylece eve yayılmış olan terlikler, kablo , minder, ve çöp kovaları gibi yüzlerce ev eşyasını otomatik olarak algılar ve onlardan kaçınmaktadır.

Viomi de bir ilk olarak Viomi V5 Pro ile farklı odalar için farklı temizlik modları ayarlanabiliyor.

Bunun dışında, vakumlama/paspaslama modunu kullanma ,sanal duvarlar kurma alanları düzenleme, özel temizlik kurma gibi özel uygulama işlevlerini kullanabilirsiniz. Uzaktayken bile temizliğinizi yapabilirsiniz.

Viomi V5 Pro Robot Süpürge Kurulumu

Robot süpürgenizi kuruluma başlamadan önce şarj ünitesi için evinizde bir alan belirleyiniz. Viomi V5 Pro robot süpürge kurulumu yapabilmeniz için öncelikle şarj ünitesinde şarj ediniz. Ünite için konum belirlerken mümkün olduğu kadar modeme en yakın odayı tercih etmenizi öneririz.

Akıllı telefonunuzda kurulum için kullanacağınız Mi Home uygulamasını yükleyiniz. Ayrıca telefonunuzda bluetooth ve konum servislerini aktif hale getiriniz. Uygulamaya mail adresiniz ve yeni oluşturacağınız şifre ile kayıt olunuz. Daha sonra cihaz ekle seçeneği ile robot süpürgenizin ismini listeden seçiniz. Bağlı olduğunuz evinizdeki Wi-Fi nin ismini seçip daha sonra Wi-Fi şifresini yazınız.

Viomi V5 Pro Robot Süpürge telefon ile eşleştirmesi
Viomi V5 Pro Robot Süpürge Kurulumu

Eğer bağlı olduğunuz Wi-Fi 2.4ghz frekans bandında değilse veya yazdığınız Wi-Fi şifresi doğru değilse tüm işlemlerin sonunda Viomi V5 Pro robot süpürge kurulumu işlemi başarısız olacaktır. Bu sebeple bu etmenlere dikkat etmeniz Wi-Fi şifresinden emin olmanız gerekir.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra haritalandırma için ilk çalıştırmayı %100 şarj seviyesinde başlatmanızı tavsiye ederiz.

Böylece sizlere Viomi V5 Pro robot süpürge kurulumu hakkında detaylı bilgi verdik. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Sıradaki konular: