Bu yazıda Robot Süpürgeler içerisinde en gelişmiş özelliklere sahip olan Roborock S7 robot süpürge kurulumundan bahsedeceğiz.

Dışarıdan bakıldığında bir önceki nesil Roborock S6 modelini hatırlatan Roborock S7, gövdesinin içinde pek çok yenilikle birlikte geliyor. Roborock S7 özellikleri arasında en dikkat çeken yeniliklerin başında ise VibraRise teknolojisi geliyor. Robot süpürge bu teknoloji sayesinde zemin ayrımını otomatik olarak başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Öyle ki parke gibi sert yüzeylerde ıslak mop ile paspaslama yapabiliyor. Ayrıca halı gibi yumuşak yüzeylere geçildiğinde ise vakumlama modu devreye giriyor. Böylece vakumlama ve paspaslama işlevleri bir arada sunularak üst düzey temizlik sağlanıyor. Bu teknolojinin diğer bir faydası ise kullanıcın mop çıkarıp takma zahmetini ortadan kaldırmasıdır. Zira ıslak mop halı üzerindeyken kendisini 5 mm’ye kadar yukarı çekiyor ve halıyı ıslatmıyor. Böylece mopu süpürgeden çıkarıp takma zahmeti ortadan kalkıyor.

Roborock S7 Robot Supurge Kurulumu2

Cihazın mop sürekli süpürgeye takılı halde temizlik yapıyor. Roborock S7, en zorlu lekelerin üstesinden gelecek şekilde geliştirilmiş. Öyle ki yerleri dakikada 3000 kez fırçalama hızına sahip olan akıllı süpürge, bu sayede kurumuş lekeler başta olmak üzere en zorlu lekelerin üstesinden gelebiliyor. Peki halı tarafında durum nasıl? Roborock S7, parke gibi sert bir yüzeyden halıya geçeceği zaman vakumlama moduna geçiyor. Ardından halının ıslanmaması için mopu içine çekiyor.

Roborock S7 Robot Süpürge Kurulumu

Kuruluma başlamadan önce robot süpürgenizin sarj ünitesi için evinizde yerini değiştirmeyeceğini bir alan belirleyin. Bu alana sarj ünitesini duvarın hemen dibine yerleştirebilirsiniz. Ancak sağ, sol ve ön kısmında cihazın rahatca hareket edebileceği kadar açıklık olması gerekiyor.

Kurulum işlemi için öncelikle süpürgeyi uzun bir süre sarj etmeniz gerekiyor. Sarj işleminden sonra, cihazı güç düğmesinden çalışır hale getiriniz.

Roborock S7 robot süpürgenin üzerinde bulunan 2 adet tuşa aynı anda 5 saniye basılı tutmalısınız. Bu işlem cihazın kablosuz ağ bağlantısını aktif hale getirecektir.

Roborock S7 Robot Supurge Kurulumu1

Roborock isimli mobil uygulamayı uygulama mağazasından telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı açtığınızda öncelikle bir üyelik oluşturup giriş yapınız.

Oturum açtıktan sonra ekranda bulunan cihazı ara seçeneğine tıklayınız. İlk kurulum işleminde Wi-Fi ve Konum servislerinizin açık olduğuna emin olmalısınız.

Bir sonraki ekranda robot süpürgenizin ismi gözükecektir. Üzerine tıklayarak ilerleyeniz. Ardından telefonunuzun bağlı olduğu Wi-Fi bağlantısı gösterip sizden şifresini girmenizi isteyecektir. Şifreyi yazarak sonraki seçeneği ile ilerleyiniz.

Robot Wi-Fi’ye bağlanıyor yazısı bir kaç dakika ekranda kalacak ve bilgiler cihaza aktarılacaktır.

İşlem tamamlandığında şimdi kullan seçeneği aktif hale gelecektir. Şimdi kullan seçeneği ile kurulumu tamamlamış olacaksınız.