iOS 16 müzik kilit ekranı çalışmıyor sorunu ve çözümü konusunda yapılması gerekenler. Gelen İOS 16 birbirinden farklı özelliği ekledi fakat zaman zaman bazı sorunlara ortam hazırladı. Çok sevilen İOS cihazlara geçtiğimiz günlerde gelen İOS 16 güncellemesi ile beraber kullanıcılar birbirinden farklı özelliklere sahip oldu.

Toplumun büyük bir kısmı bu yenilikler ile beraber çeşitli sorunlar yaşamaya başladı. Bu sorunlar dan bir tanesi de müzik kilit ekranı çalışmıyor hatası ile karşımıza çıktı.

Bu güncelleme ile beraber bir çok İOS kullanıcısı  kilit ekranının açılmadığına dair bildirimleri bizleri karşıladı.

Bizlerde bu makalemizde siz kullanıcılar için iOS 16  kilit ekranı ile ilgili bir çözüm noktası oluşturduk. Sizlerde gelen 16 güncellemesi sonrasında müzik kilit ekranı ile ilgili sorun yaşıyor ve çözüm arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir.  Sadece iOS 16 müzik kilit ekranı çalışmıyor konusunda değil benzeri bir çok konuda sitemize göz atarak çözüm bulabilirsiniz.

İOS 16 güncellemesi ile müzik uygulamasında yaşanan bu sorunun birden fazla çözüm aşaması mevcut. Bunlar karışık ancak adımları ve talimatları doğru incelerseniz işlemin ne kadar kolay olduğunu anlamak mümkün.

iOS 16 müzik kilit ekranı görünmüyor.

*Cihazların güncel sürümünü yükledikten sonra müzik kilit sayfası çalışmıyorsa, yanlış bir yöntem uyguluyor olma ihtimaliniz oldukça yüksek.

iOS 16 Müzik Kilit Ekranı Çalışmıyor

Fakat doğru adımlarla ilerlediğinizde bu sorunu çözme imkanına sahipsiniz. Şimdi hep birlikte yaşanan bu kilit ekranı sorunumuzu çözebilecek yöntemleri inceleyelim.

ADIM 1: Telefonunuzun ayarlar bölümünde yer alan genel sekmesine gidin ardından hakkında menüsüne tıklayın. Eksik güncelleme olup olmadığını kontrol edik varsa eksik güncellemelerinizi yapın.

ADIM 2: Çalan müzik içerisindeki albüm resmine dokunun.

YÖNTEM 3: Telefonunuzu yeniden başlatın.

ADIM 4: Cihazınızı yedinden başlatmaya zorlayın.

iOS 16 kilit ekranı kişiselleştirme adımları

*Müzik çalar özelliğini kullandığınız zaman, ekranınızı kişiselleştirmek istemeniz oldukça kolay Bu işlem için yapılması gereken adımları aşağıda sizler ile paylaştık.

1)İOS 16 kilit ekranınızı özelleştirmek için ekranınız kilitli iken telefonunuzun duvar uzun basılı tutun.

2)Karşınıza ekranın alt kısmına doğru Özelleştir seçeneği çıkacaktır.

3)Sizleri karşılayan bu alanda özelleştir yazan menüye tıklayalım. Açılan sayfadan ise ister Apple’ın size sunduğu isterseniz de kişisel fotoğraflarınızdan bir tanesini ekleyebilirsiniz.

Adımlar oldukça basit. Umarım makalemiz sizlerin de sorularına cevap olmuştur. Sizlerde bu özellikleri kullanarak telefonunuzu kendi istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.