Ana Sayfa Haberler Ubisoft Quartz Nasıl Çalışır

Ubisoft Quartz Nasıl Çalışır

74
0
Ubisoft Quartz, NFT’leri Video Oyunlarına Getiriyor: İşte Nasıl Çalışıyor?

Ubisoft Quartz, Ubisoft’un NFT çoğunluğuna nasıl atlamayı planladığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Burada her şeyi açıklıyoruz.

Fungible olmayan jetonlar (NFT’ler) ortadan kalkmıyor. 
Quartz’ın piyasaya sürülmesiyle, AAA oyunları için NFT’leri (çoğunlukla koleksiyon ve kozmetik ürünler) satın alabileceksiniz.Elbette, bu şeyleri bir blok zinciri kullanmadan satın alabilirdiniz, ancak bu, dijital bir şapka edinmenin en popüler yolu değil.Ayrıca, NFT’ler ekli bazı ilginç özelliklerle birlikte gelir. Ubisoft’un Quartz’ını daha ayrıntılı olarak tartışalım.

Ubisoft Kuvars Nasıl Çalışır?

Ubisoft Quartz Nasil Çalişir 11

Ubisoft, PC versiyonu için başlangıçta Rakamlar sağlayacak olan Quartz’ın beta sürümünü piyasaya sürüyor. Şirket, dilerseniz daha sonra diğer oyunculara satabileceğiniz sınırlı sayıda NFT sunacak.

Her NFT benzersizdir, tanımlayıcı bir seri numarası içerir ve önceki sahiplerin kaydını tutar. Bir sahiplik sertifikası, merkezi olmayan bir blok zincirinde kalır ve nihayetinde öğeleriniz üzerindeki büyük miktarda kontrolü Ubisoft’un kendisinden kaldırır. Rakamlar belirli hesaplara bağlı olmayacak ve koleksiyonlarınızı üçüncü taraf platformlarda satabileceksiniz.

Ubisoft ayrıca, diğer birçok kripto para birimi tarafından kullanılanlardan daha az güç tüketir. Ayrıca bir blok zinciri olan Tezos’u kullanarak NFT’lerini enerji açısından verimli hale getirmeyi hedefliyor. Hareket, NFT’ler çevre için kötü bir şekilde kötü olduğu için, çalışması için büyük miktarda enerji gerektiren blok zinciri teknolojisinin en azından bazı muhaliflerini tatmin etmelidir .

Ubisoft Quartz Ne Zaman Çıkacak?

Ubisoft Quartz, çoğu bölgede 9 Aralık’ta saat 18:00 UTC’de piyasaya çıkıyor. Şirket ayrıca 9, 12 ve 15 Aralık’ta erken evlat edinenlere bazı ücretsiz Rakamlar bırakacak ve 2022’nin başlarında gelecekteki bedavaları planlıyor.

Başlangıçta, Quartz’ı kullanmak için Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint’i oynamanız gerek. Fakat oyun içinde beşinci deneyim seviyesine ulaşmanız gerekecek. Ayrıca, yalnızca 18 yaş ve üstü oyuncular yeni platforma erişebilir.

NFT’ler Uzaklaşmıyor

NFT’ler bir süre ortalarda kalacak gibi görünüyor. Garip yeni evrene girişi, şüphesiz diğer AAA oyun şirketlerini de bu trende katılmaya teşvik edecek.

Bu aşamada Quartz hala deneysel durumda. Önümüz deki haftalar tepkiler modelin ne kadar uygulanır ve popüler olacağını gösterecek. Bazı NFT’ler zaten fahiş fiyatlara satıyorlar, bu nedenle oyun içi koleksiyonların pazarda nerede durduğunu görmek ilginç olacak.