Twitter’da kullanıcılar, hesap güncellemesi yapmak istediklerinde ortaya çıkan Twitter Kullanıcı Doğrulama Başarısız Oldu çözümü konusunu bu yazımızda sizler için derledik.

Twitter kullanıcıları, hesap güncellemesi gerçekleştirmek istediklerinde Kullanıcı Doğrulamada Başarısız Oldu hatası ortaya çıkarak biyografi, hesap adı, doğum tarihi, e-posta adresi veya gizlilik ayarların değiştirmeyi engelliyor. Şayet sizler de böyle bir problem yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak sorunun çözmeyi deneyebilirsiniz.

Twitter Kullanıcı Doğrulama Başarısız Oldu Sorunu Nedir

Meydana gelen bu hata, genellikle biyografide yer alan url’nin Twitter tarafından kötü amaçlı yazılım sanısıyla ortaya çıkabilmektedir. Pek tabii ki sadece bu nedenden dolayı değil, birçok problemden dolayı da böyle bir hata alabiliriz. Böyle bir hata almanız durumunda yapmanız gerekenleri sizler için listeleyeceğiz.

Twitter Kullanıcı Doğrulama Başarısız Oldu Sorunu Çözümü

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

1-) Sahte Onay İşareti Kullanmama

Twitter kullanıcı adınızın yanına sahte bir onay işareti eklemeyin. Twitter bu sahte onay işaretlerini tespit ettiğinde birçok hata ile karşılaşabilirsiniz veya hesabınıza geçici süreliğine askıya alınabilir.

2-) Profil URL Kontrolü

Profil açıklamanızda herhangi bir URL’nin kötü amaçlı yazılım yer alıp almadığını gözden geçirin. Twitter profilinize koyduğunuz URL’de kötü amaçlı yazılım tespit edilirse bu gibi bir çok problem karşılaşmanıza sebep olabilir.

3-) Desteklenmeyen Karakterleri Kullanmayın

Twitter tarafından desteklenmeyen özel karakterleri kullanmamalısınız. Mesela; apostrol işareti veya açılı parantezler vb. Eğer Twitter tarafından desteklenmeyen özel karakter kullandıysanız bunu silerek ve sorunun sürüp sürmediğini gözlemleyin.

4-) Biyografiniz 160 Karakterden Fazla Mı?

Twitter, profil biyografilerinin maksimum 160 karakterden oluşması gerekmektedir. Şayet Twitter profil biyografiniz 160 karakterden uzunsa buna benzer birçok problem yaşayabilirsiniz.

twitter kullanici doğrulama 1
Twitter Kullanıcı Doğrulama Başarısız Oldu

Okumaya devam edin: Twitter videolar görünmüyor sorunu

5-) İnternetinizi Yeniden Başlatın

Verimsiz bir internet bağlantısı,böyle problemler yaşatır.

Özellikle Wi-Fi bağlantısı üzerinden bağlıysanız, modeminizi kapatıp yeniden açarak sorunun devam edip etmediğini gözlemleyiniz.

Bunun dışında mobil veri üzerinden internete erişiyorsanız mobil verinizi kapatıp yeniden açarak sorunun devam edip etmediğini gözden geçirin.

6-) Uygulama Güncelleme

Twitter uygulamasının güncel olmaması, bazı özelliklerin devre dışı olmasına sebeptir. Bunun için Google Play veya App Store üzerinden Twitter app’inin güncel olup olmadığını gözlemleyiniz.

7-) Uygulamayı Tekrar Kurun

Uygulamanın hatalı bir şekilde kurulması veya sonradan hasar görmesi bir çok sorun yaşatır. Bunun için Twitter uygulamasını kaldırarak tekrar kurun ve durumu gözden geçirin.

😎 Eski Sürümü Yükleme

Son olarak uygulamanın yeni güncellemesinde oluşan çeşitli hatalar buna sebeptir. Bunun için Twitter ‘ın eski sürümünü yükleyerek durumu kontrol edebiliriz.