twitter videolarını gösterme

Twitter videolar görünmüyor ve videolar nasıl görüntülenir sorusuna aşağıda yanıt vermeye çalıştık.

Twitter uygulamasının popüler olduğu alan özellikle siyasi alandır. Uzun yıllardır siyasi mesajlar bu platformda verilmekte. Bu haberimizde, Twitter uygulamasında videolar görünmüyor sorununa ve videolar nasıl görüntülenir buna yönelik adımları sizlere anlatmaya çalıştık.

Her çeşit insanın görüşüne, hayatına, yaşamına uygun bölümleri olan twitter her zaman hayatın gündemini bizlere sunmaya son sürat devam ediyor. Oynatılan dizilerde oluşturulan twitter hashtagleri ile insanlar dizilerini desteklemeye devam ediyor. Sanatçıları, sosyal medya fenomenlerini ve birçok insan twitterda gündem haline gelebiliyor ve sevenleri onları oradan hasgtagler eşliğinde destekleyebiliyor.

Twitter’ın birçok özelliğinin yanında insanlar twiiterda video paylaşımı yapmayı ve twitter video görüntüleme özelliğini çok seviyor. Twitter video görüntüleme özelliği de videoyu paylaşanlar tarafından sıklıkla takip ediliyor.

Öneri konu: Twitter hesaplar nasıl sessize alınır?

Twitter Video Görüntüleme Nedir?

Twitter’da video paylaşmak zaten oldukça popüler bir durum. Twitter video görüntülenme özelliği ile videoyu paylaşanlar bu oranı kolaylıkla görebiliyor. Peki bu özellik nasıl çalışıyor. Sırasıyla şöyle;

  • Twitter hesabınıza bir video paylaşımı yapın
  • Bir süre insanların videoyu izlemesini bekleyin
  • Videonun ayarlarına girip video görüntülenme sayısını takip edin

Twitterda video görüntülenme sayısına bakmak ve takip etmek oldukça basit bir olaydır. Sizlerde video görüntülenme sayınızı takip ederken zorluk yaşıyorsanız yukarıda ki adımları takip ederek kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Video Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Twitter’da video paylaşımı yapmak oldukça basit bir durumdur. Paylaşıma hazır bir videoyu sağ alt köşede bulunan tweet atma kısmına basıp videonuzu rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Videonuza dilerseniz yazılar yazabilirsiniz dilerseniz de hashtaglar ekleyerek paylaşımınızı takipçilerinize sunabilirsiniz.

Twitter da Video Nasıl İzlenir
Twitter videolar görünmüyor

Twitter ana sayfanızda paylaştığınız videodan sıkıldıysanız ve o videoyu kaldırmak istiyorsanız bunu saniyesinde gerçekleştirmeniz mümkündür. Twitter ana sayfanıza gidip paylaştığınız videonun yanında ki üç noktaya basarak tweetinizi kolaylıkla silebilirsiniz.

Video Retweet Alma

Twitter uygulamasında ana sayfanızda izlediğiniz ve hoşunuza giden bir uygulamayı retweet almayı isteyebilirsiniz. Videoyu paylaşan kullanıcının buna izni varsa dilediğiniz videoyu dilediğiniz şekilde retweet alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman retweet alma işlemini iptal edebilirsiniz.

Videomu Kimler İzledi?

Twitter çok zevkle ve ilgiyle kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Daha çok gençlerin kullanımı ile birlikle birçok yaş grubunu içinde kapsayan bir uygulamadır. Ne yazık ki paylaştığınız videoların kimler tarafından izlendiğini görmeniz mümkün değil. Ancak videonuzu beğenenleri görmeniz mümkündür. Bu uygulama da kişiler istediği birçok özelliğe ulaşabiliyor. Videonuzun görüntülenme sayısını da rahatlıkla görebilirsiniz.

image 3
Twitter videolar nasıl görünür

Twitter Video Oynatma Sorunları

Videolar oynatmıyor sorunu daha çok eski telefonlarda sık karşımıza çıkar. İşletim sistemlerinin eski sürüme sahip olmasının yanı sıra birde uygulama sürümünün güncel olmamasından dolayı bir çok özelliğin doğru çalışmadığını görürüz. Böyle durumlarda alternatif oynatma uygulamalarına ihtiyaç duyarız. Bunun için bir dönem MX Player tarzı uygulamalarla geçici çözümler üretmiştik.

Twitter Videolar Görünmüyor Mu?

Videolar görünmüyor sorununda atılacak adımların bir çoğu, tüm uygulamaları ilgilendirmekte. Kısaca bir çok uygulamada işe yaradığını söyleyelim.

Video görünmüyor için kontrol edeceğiniz alanlar şöyle:

  • Uygulamanın sürümünün kontrol edilmesi gerekiyor. Güncel değilse güncelleyin, güncelse önceki sürümlerden birini kurup deneyin.
  • Tarayıcı kullanılarak deneyin. Gizli sekmeden de yararlanmanızı öneririz.
  • İnternet bağlantınızı ve hesap değişikliği ile tekrardan deneyelim.
  • Telefonun ve uygulamanın önbellek ve verilerini silmenizi öneririz. Bunun için Uygulamalar alanından Twitter alanına girmeniz yeterli olacak.

Twitter videolar görünmüyor makalemiz umarım yararlı olmuştur. Mustafa Kemal Erdem’ e teşekkürler… 🙂