Twitter’da eski mesajlarınızı silmek istediğinizde, bunu tek tek yapmak zordur. Bunun yerine Tweetleri toplu olarak silme daha kolaydır. Sizlere bu işlem adımlarını nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Twitter hesabınızın tamamını silmeden önce Twitter’daki geçmişi silin. Gelecekte yeniden gündeme gelebilecek eski, istemediğiniz tweet’lerden kaçınmak ilk sebeptir. Belki eski bir Twitter hesabını farklı bir amaç için kullanmanız gerekir. Veya sosyal medyayı kullanmayı bırakmak gibi sebepler sıralanır.

Nedeni ne olursa olsun, tweetlerinizin silmek isterseniz aşağıdaki adımları takip edin. Yalnız size aktaracağımız uygulamalar üçüncü taraf uygulamalar olduğu için herzaman risk olasılığı olduğunu unutmayın.

Twitter’ın Tweeti Saklama Kotası

Genellikle en son 3.200 tweetinize erişebilme imkanı sunulduğu iletilir. Fakat bu tamamen doğru değildir. Öncelikle Twitter, zaman tünelinizde görünen tweet sayısını yalnızca 800 ile sınırlandırır. Ancak Tweetler ve yanıtlar sekmeniz en son 3200 Tweetinizi ve yanıtınızı görüntüler. Bu, eski tweetlerin artık olmadığı anlamına gelmez.

Tweetler, silinmediği sürece Twitter’ın arama konsolu aracılığıyla aranır. Bu sebepten de hepsini silme fikri oluşur.

Eski Tweetlerinizi Yedekleme (Opsiyonel)

Öncelikle Tweetlerinizi bir kez sildikten sonra geri dönüş yoktur. Bu nedenle, emin değilseniz, Twitter tüm Twitter arşivinizi indirmenize izin verir. Bu ZIP dosyası, gönderdiğiniz her tweet’i ve retweet’i içerir. Böylece saklama imkanınız olur.

Twitter arşivinizi indirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Öncelikle oturum açın ve profilinize gidin.
 • Soldaki menüde Diğer’i tıklayın
 • Ardından Ayarlar ve gizlilik’i tıklayın.
 • Hesabınızda Verilerinizin Arşivini İndirin’e tıklayın.
 • Arşiviniz indirilmeye hazır olduğunda uylama size bildirim gönderir.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra artık silme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki uygulamaları deneyin.

TweetDelete

TweetDelete , Tweetlerinizi yönetmek için en gözde hizmetlerden biridir. Bununla birlikte, geçmiş tweetleri toplu olarak silme ve gelecekteki tweetleri belirli bir süre canlı kaldıktan sonra otomatik olarak silme seçeneğiniz vardır.

Ücretsiz hesapta, TweetDelete, Twitter arşivinizi yüklemenize gerek kalmadan 3.200’e kadar tweet’i kaldırır. Ayrıca Twitter’da en son beğenilerinizin 3.200’ünü kaldırma imkanı da sunar.

3.200’den fazla tweet’i silmek için, premium sürüme geçmeniz gerekir. Ayrıca arşivinizi bir zip dosyası olarak yüklemeniz gerek. TweetDelete daha sonra tweetlerinizin her birini silmek için bu dosyayı kullanır.

3.200’den az tweet’i olanlar için, TweetDelete en iyi seçeneğinizdir. Ayrıca kullanımı basittir. Zaman çizelgenizi temizleyip, gelecekteki tweet’lerin süresini ”Bir hafta -İki hafta Bir ay – İki ay – Üç ay – Altı ay – Bir yıl” birini seçip otomatik silebilirsiniz.

Komut dosyası genellikle birkaç günde bir çalışır, belirlediğiniz tarih aralığına giren yeni tweet’leri bulur. Ardından bunları otomatik olarak siler. Silindikten sonra tweetler geri getirilemez.

TweetDelete’in yeni tweet’lerinizi silmeyi durdurması için;

 • Öncelikle Güvenlik ve hesap erişimi’ne gidin.
 • Uygulamalar ve oturumlar’ı tıklayın.
 • Ardından Bağlı uygulamalar’ı tıklayın.
 • Sonra Twitter hesabınıza erişimini iptal edin. TweetDelete sitesine gidip, ardından Uygulama izinlerini iptal et’e tıklayın.

tweetleri toplu olarak silme 2

TweetEraser

TweetDelete’de olduğu gibi TweetEraser, 3.200’e kadar tweet’i ücretsiz olarak silmenizi sağlar. Ancak bunun için Twitter arşivinizi yükleyip, TweetEraser’ın biraz daha çalışmasını sağlayın.

TweetEraser’ın prenium seçeneklerinden 30 günlük planı seçebilirsiniz. Böylece istediğiniz kadar tweet silin. Birden fazla Twitter hesabınız varsa bu sizin için idealdir.

 • TweetEraser’a kaydolduktan sonra Tweetler’e gidin
 • Sonra tüm Twitter arşivinizi yükleyin.
 • Ardından, silmek istediğiniz tweet’leri (tarihe, hashtag’lere ve anahtar kelimelere göre) bulmak için arama filtrelerini kullanın
 • İsterseniz tüm tweetleri seçin.
 • Tamamlamak için, Sil’i tıklayın.
 • Ardından kararınızı onaylayın ve TweetEraser işleme başlarsın. Biraz yavaş olabilir ama sonuç sizi memnun edecektir.

Bu uygulamalar sizin için yaralı olacaktır. Ama başta da ilettiğimiz gibi risklerin olduğunu unutmayın.

Twitter hakkında daha fazla deneyim sağlamak isterseniz Twitter DM ‘lerini Anahtar Kelimeler ile Arama makalemiz de size yararlı olacaktır.