Twitter DM ‘lerini anahtar kelimeler ile arama yeteneği nihayet uzun zamandan sonra twitter özelliklerine eklendi. Bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi keşfedelim.

Yalnızca belirli kelimeleri hatırlayabildiğiniz için Twitter’da bir sohbeti kaybettiğiniz oldu mu? Şimdi, konuşmanızı bulmak için bu kelimeleri kullanabilirsiniz.

Son olarak Twitter, belirli anahtar kelimeleri kullanarak doğrudan mesajlarınızdaki (DM’ler) sohbetleri aramanıza izin verir. Daha fazlasını öğrenelim.

Twitter, DM’lerinizi Aramak için Anahtar Kelime Özelliği Başlattıtwitter

Twitter, kullanıcılarının uzun süredir talep ettiği belirli anahtar kelimeleri kullanarak DM’lerinizde arama yapmanızı sağlayan bir özelliği kullanıma sundu.

Bu Twitter için bir ilk. Duyurudan önce sadece isimleri ve grupları arayabiliyordunuz, ancak artık DM’lerinizde herhangi bir anahtar kelimeyi arayabilirsiniz ve Twitter o kelimeyi içeren tüm sohbetleri çekecektir.

Twitter’ın DM’ler için anahtar kelime araması Android, iOS ve web’de mevcuttur. Ancak, yazının yazıldığı sırada, özellik tutarsız bir şekilde kullanıcılara sunuluyor gibi görünüyor.

Twitter, 2022’de DM özelliklerini geliştirmeye odaklanmış gibi görünüyor. Şubat ayında, sosyal medya şirketi , hızlı erişim için en sevdiğiniz Twitter DM konuşmalarını sabitlemenizi sağlayan bir özelliği kullanıma sundu.

Anahtar Kelimeler Kullanarak Twitter DM’leriniz Bulma

twitter resim 2

Twitter’da belirli anahtar kelimeleri kullanarak DM sohbetlerinizde arama yapmak hızlı ve kolaydır. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. Telefonunuzda veya bilgisayarınızda Twitter’ı açın.
  2. Mesajlar simgesini seçin .
  3. Ekranın üst kısmındaki Arama çubuğuna, aramak istediğiniz anahtar kelimeyi yazmaya başlayın.
  4. Bu anahtar kelimeyi içeren sohbetlerde arama yapmak için Mesajlar öğesini seçin .
  5. Şimdi ilerleyin ve o anahtar kelimeyi içeren açmak istediğiniz sohbetleri seçin.

İletiler sekmesinin yanı sıra Kişiler ve Gruplar sekmelerini kullanarak belirli kişilerle bu anahtar kelimeleri içeren konuşmaları arayabilirsiniz. Ayrıca, aradığınız anahtar kelimeyi içeren tüm kişileri, sohbetleri ve grupları gösteren Tümü sekmesi de vardır.

Diğer özelliklerle birlikte Twitter, son birkaç yıldır DM özelliklerini geliştiriyor. Örneğin, 2020’de Twitter , DM’lerinize çevrimiçi olarak erişmeyi kolaylaştırdı .

Anahtar Kelime kullanarak Twitter Sohbetlerinizi Bulun

Belirli anahtar kelimeleri kullanarak Twitter DM’lerinizi bulma özelliğinin Twitter’a gelmesi biraz gecikse de;Sonunda bu ifadeleri içeren sohbetlerinizi artık bir kaç saniye içinde bulabilirsiniz.

Bu, özellikle tek hatırladığınız bir anahtar kelime ise, belirli konular etrafında sohbetler yapmayı çok daha kolay hale getirir.