Tefal RG7675 X-Plorer Serie 75 robot süpürge hakkında bilinmeyenler, Tefal robot süpürgeler ile ilgili tüm sorularınızın cevabı makalemizde.

İlk olarak Tefal RG7675 X-Plorer Serie 75 serisi robot süpürge  özelliklerinden kısaca bahsedelim.

LIDAR Sensör ile haritalandırma özelliği bulunmaktadır. 4 farklı temizlik modu: Oda, bölge, nokta ve yasaklı bölge seçimi bulunmaktadır.
65 dB(A) ses seviyesi, 2 adet Dual Force yanal fırça desteği sağlamaktadır.
Aqua Force silme sistemi, Boost modu – Yüzey algılama özelliği yer almaktadır.
Eco modda 120 dk’ya kadar çalışma süresi ve 4 farklı güç seviyesi desteklemektedir.
Sesli asistan uyumlu uygulama ile kullanım ayrıca Temizlik planlama özelliği bulunmaktadır.
Wi-Fi ile kontrol kolay bağlantı yer almaktadır. Yükseklik: 10 cm yüksekliği bulunmaktadır.

Tefal RG7675 X-Plorer Serie 75 robot süpürge bilmemiz gerekenler

 1. İlk adım Şarj istasyonunu yerleştirmek için her iki yanda 0,5 metrelik ve şarj istasyonunun önünde 1,5 metrelik boş bir alan olduğundan emin olmalıyız. Şarj istasyonunu merdivenlerin etrafına kurmamalıyız. Kablonun sıkı olduğundan emin olalım. Şarj istasyonunu daima sert zemine yerleştirelim. Şarj istasyonunu halıya koyarsanız Robot süpürge şarj istasyonuna ulaşamayacaktır.
 2. Bir sonraki adımımız Pil ömrünü uzatmak için kullanılmadığı zamanlarda robotun daima şarj istasyonunda şarj olmasını sağlamalıyız. Elektrikli süpürgenizi uzun bir süre kullanmayacağınız zaman lütfen pili tamamen şarj edin ve robotu kapatıp kuru ve serin bir yerde saklayın.tefal robot süpürge
 3. Şimdi ise Merdivenleri ve boşlukları tespit edebilmesi için düşme sensörlerini kullanmaktadır.. Tefal RG7675 X-Plorer Serie 75 Robot, bunları tespit ettiğinde yön değiştirmektedir.
  Taban seviyesinin farkını doğru bir şekilde tespit etmeliyiz. Boşlukların ve merdivenlerin yanında veya merdiven basamaklarında herhangi bir nesne (çanta, ayakkabı…) olmadığından emin olmalıyız. Robot, nesnelerin olmadığı merdivenlere yakın olmamalıdır.
  Robot ayakkabı, çanta veya diğer nesnelerin bulunduğu merdivenlere yakın olduğunda (robot, merdivenleri doğru bir şekilde algılamayacak ve dolayısıyla düşecektir).
 4. Ardından Pil seviyesi düşük ise Tefal Robot süpürge çalışmaz.
 5. RG7675 X-Plorer Serie 75 açıldığında temizlemeyi başlatmak için Power düğmesine basıyoruz. Normal koşullarda Robot çalışırken düğmeler beyaz renkte yanmaktadır.
 6. Temizlemeyi duraklatmak için Power düğmesine tekrar basıyoruz. Temizlemeye devam etmek için bu düğmeye tekrar basıyoruz.
 7. Son olarak Pil gücü yetersiz olduğunda, pil %80’e kadar şarj olduğunda robot temizleme işlemine kaldığı yerden
  devam edecektir.
 8. Düğmeler mor renkte yanıp söndüğünde robot, bağlanmaya hazır demektir. Düğmeler beyaz olduğunda Wi-Fi bağlantısı kurabiliriz.
 9. Optimum performansı korumak için fileli filtreyi ve köpüğü her 6 ayda bir yenisiyle değiştirmeliyiz.
 10. Tefal Explorer Serie 75 robot süpürgenin maksimum çekiş gücü 2700pa’dır.
 11. X-Plorer Serie 75 robot süpürge uygulama olmaksızın da temizlik yapabilmektedir. Fakat oda, bölge, yasaklı bölge seçimi ve temizlik planlama gibi özellikleri uygulama olmaksızın kullanamazsınız.
 12.  Uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

1 Yorum

 1. Robotumu 1 ay önce aldım şuan beyaz ışık yaniyo ama çalışmıyor sarz da oldu içinden ses geliyor gibi havaya kaldırınca çalışmaya basliyo yere bırakıyorum duruyo kırmızı ışık yanıyor ötmeye basliyo anlamadım neden