Merhaba TeknoDestek takipçileri bugün sizleri için Digiturk tarafından dağıtımı yapılan ZTE ZXHN H168A modemin kurulumu hakkında bilgileri vereceğiz.

H168A Başta Türk Telekom olmak üzere Vodafone , Digiturk , Turknet ve Superonline tarafından da abonelerine verilmekte VDSL2 standartına sahip olan modem ayrıca dualband Wi-Fi özelliğine sahip ve 5GHz desteğine sahip.

Modeminize Wi-Fi ile ya da CAT6 kablosu ile bağlı olduğunuz bir cihaz üzerinden bir tarayıcı sayfası açıp , tarayıcınızın link satırına modemin arabirimine giriş yapmamız 192.168.1.1 yazalım.

ZTE ZXHN H168A V2.0 Modem Kurulumu 1

Yazdıktan sonra açılan ekranda kullanıcı adı kısmına ‘ admin ‘ şifre kısmına ise ‘ digiturk ‘ yazarak giriş yapalım.

Giriş yaptıktan hemen sonra açılan ekranda sizden bir sonra ki girişlerde şifrenizi değiştirmenizi isteyecek , arayüz şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Gerekli değişikliği yaptıktan sonra modem arayüzünün ana sayfasına ulaşacağız.

Bu kısımda Kolay Menü yazan sekmeye tıklayalım .

ZTE ZXHN H168A V2.0 Modem Kurulumu 2

Açılan sayfa da sol tarafta bulunan sekme alt sayfalarından Kolay Kurulum kısmına tıklayalım.

ZTE ZXHN H168A V2.0 Modem Kurulumu 3

Bu ekranda karşımıza internet servis sağlaycımızın verdiği kullanıcı adı ve şifremizi yazacağımız boş satırlar çıkacak , ilgili satırları doldurarak kurulumu tamamlayalım.

Ürün her ISS firmasına ait kullanıcı adı ve şifre ile çalışmaktadır , farklı bir internet firması ile kullanma durumlarında ‘ Aşağıda bulunan Ttnet’ten başka bir internet firması ile kullanmak için tıklayınız ‘  kısmına tıklayarak diğer internet firmaları ile de kullanabilirsiniz. , eğer modem ile alakalı farklı teknik konularda ya da kurulum konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz bizlere 11858 numaralı teknoloji destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.