Steam’de Oyunları Nasıl Gizlersiniz;

Steam, oyun etkinliğinizi varsayılan olarak paylaşır. Hello Kitty: Island Adventure veya Bad Rats oynuyorsanız , oyununuzu bir sır olarak saklamak isteyebilirsiniz. Etkinliğinizi arkadaşlarınızdan nasıl gizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Steam Profilinizden Oynanan Oyunları Gizleyin

Profil sayfanız normalde oynadığınız tüm oyunları listeler ve son iki hafta içinde ne oynadığınıza odaklanarak hepsinde kaç saat harcadığınızı gösterir.

Steam profilleri varsayılan olarak herkese açıktı, ancak Valve bunları varsayılan olarak özel yaptı.

Steam’de profilinize erişmek için üst çubuktaki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve “Profil”e tıklayın.

Ekran goruntusu 2022 03 20 110640

Profilinizi düzenlemek için sayfanın sağ tarafındaki “Profili Düzenle” düğmesini tıklayın.

Ekran goruntusu 2022 03 20 110716

Steam’in profil gizlilik seçeneklerini bulmak için sayfanızın sol tarafındaki “Gizlilik Ayarları”na tıklayın.

Ekran goruntusu 2022 03 20 110748

İnsanların ne görebileceğini kontrol etmek için burada gizlilik ayarlarını yapın. Oynanışı gizlemek için iki seçeneğiniz var.

Oyun bilgilerini gizlemek için “Oyun ayrıntıları”nı “Özel” olarak ayarlayın. Arkadaşlarınız bile oynadığınız oyunları, sahip olduğunuz oyunları veya istek listenize eklediğiniz oyunları göremez. Bu sayfada belirlediğiniz seçeneklere bağlı olarak arkadaş listenizi, envanterinizi, yorumlarınızı ve diğer bilgileri görmeye devam edebilirler.

Ekran goruntusu 2022 03 20 110831

Ayrıca “Profilim” seçeneğini Özel olarak ayarlayarak her şeyi gizleyebilirsiniz. Bunu yaparsanız, hiç kimse profil sayfanızın tamamını göremez. Ayrıca “Yalnızca Arkadaşlar”ı da seçebilirsiniz ve yalnızca Steam arkadaşlarınız profilinizi görebilir.

Steam Sohbetinden Oynanış Etkinliğini Gizle

Bunu yapmak için Steam penceresinin sol üst köşesindeki “Arkadaşlar” düğmesini tıklayın ve “Çevrimdışı” veya “Görünmez”i seçin.

Ekran goruntusu 2022 03 20 110945

Alternatif olarak, Steam Sohbet penceresini açmak için sağ alt köşedeki “Arkadaşlar ve Sohbet”e tıklayabilirsiniz.

Ardından, kullanıcı adınızın yanındaki küçük şerite (kuyruğu olmayan bir ok gibi) tıklayın. Açılır menüden “Görünmez” veya “Çevrimdışı” öğesini seçin.

Ekran goruntusu 2022 03 20 111035

Steam Kitaplığınızdaki Oyunları Gizleyin veya Kaldırın

Oyuna sağ tıklayın, fareyi “Yönet”in üzerine getirin ve ardından “Bu oyunu gizle”ye tıklayın.

Ekran goruntusu 2022 03 20 111126

Profilinizdeki oyun ayrıntılarına erişimi olan kişiler, o oyunda sahip olduğunuz tüm başarıları ve oyun süresini görmeye devam edebilir. Ancak, PC’nize erişimi olan hiç kimse oyunu normal Steam kitaplığınızda göremez.

Steam’in artık yalnızca yetişkinlere yönelik oyunlar ve diğer iş için güvenli olmayan (NSFW) materyaller sunması sayesinde, oynadığınız oyunları gizleme yeteneği yalnızca daha önemli hale geliyor. Ancak Bad Rats gibi kimsenin bilmesini istemediğiniz başka oyunlar oynuyor olsanız bile faydalıdır.

Steam’de Oyunları Nasıl Gizlersiniz