netflix 1009 hatasi

Netflix error 1009 hatası nasıl giderilir? Netflix Android telefonlarda açılmıyor. Android Netflix 1009, 1001 hatası nasıl çözülür? gibi sorularınızın cevabı makalemizde.

Bu hata ile ilk karşılaştığımızda yapmamız gereken cihazın ağ bağlantısını kontrol etmek olmalıdır. Ardından bağlantıda herhangi bir sorun yok ise cihaz depolama alanı kontrol edilmelidir. 

Güç düğmesini basılı tutarak Android telefon veya tabletimizi kapatıyoruz. Android cihazınızı kapatmak istediğimizi onaylıyoruz.

Son işlem olarak ise cihaz tekrar açıldığında Netflix uygulamasını açarak kontrol sağlamak gerekmektedir. 

Android Netflix error 1009 hatasını nasıl çözebilirim?

İlk işlemimiz cihazımızın ana sayfa ekranından Ayarlar öğesine tıklıyoruz.

Arından Genel öğesine tıklıyoruz.

Genel seçeneğini görmüyorsanız bir sonraki adıma devam edebiliriz. Apps veya Uygulamalar öğesini seçiyoruz. Uygulamaları Yönet, Uygulama Yöneticisi veya Tüm Uygulamaları Yönet seçeneğine tıklıyoruz.  Sayfayı aşağı kaydırdıktan sonra Netflix öğesini seçiyoruz. Netflix öğesini görmüyorsanız, İndirilenler sekmesi altından kontrol edebiliriz.netflix hatası

Depolama alanına tıklıyoruz. Depolama seçeneğini görmüyorsanız bir sonraki adıma devam ediyoruz. Verileri Sil veya Depolamayı Temizle öğesini, ardından Tamam butonuna tıklıyoruz. 

Son olarak ise Netflix uygulamasını açıyoruz ve işlemimizi tamamlıyoruz.

Netflix error 1009 Android hatası

Yaptığımız işlemler sonrası eğer problem devam ederse ilk olarak cihazımızın yazılım güncellemesini kontrol etmeliyiz. 

Android cihazlarda yazılım güncellemesini kontrol etmek için aşağıdaki adımları takip edelim.

  1. Ayarlara gidiyoruz.
  2. Sırasıyla Sistem ve Advanced (Gelişmiş) öğelerine tıklıyoruz.
  3. Sistem öğesini görmüyorsanız Cihaz/Tablet Hakkında öğesini seçiyoruz.
  4. Sistem Güncellemesi veya Yazılım Güncellemesi öğesini seçiyoruz. Mevcut olan tüm güncellemeleri indirdikten sonra Netflix uygulaması tekrar açıyoruz.

Netflix error 1009 hatası genelde depolama yada yazılım sorunlardan kaynaklanmaktadır. 

Netflix çalışmıyorsa bunun aşağıda belirtilenler de dahil olmak üzere birkaç sebebi olabilir. Bir ağ bağlantısı sorunu olabilir.

Ağ bağlantısı ile ilgili sorunları nasıl giderebiliriz?

Sürekli aynı ağ üzerinden bağlantı bağlantı kurduğumuzda DNS yada ip sorunları yaşanabilmektedir. Bu nedenle ilk olarak DNS değişikliği yapabiliriz.

DNS adresleri kısmına 8.8.8.8-8.8.4.4 adreslerini tanımlayarak bağlantı tekrardan denenebilir.

Ekranda bir hata kodu ya da hata mesajı görüyorsanız bu kodu ya da mesajı arama çubuğuna girerek sorun giderme adımlarına ulaşabilirsiniz. Netflix error 1009 hatası çözümü.