Spotify öğeleri nasıl sabitlenir? Spotify’da öğeleri sabitlemek, çalma listelerinde veya albüm sayfalarında belirli bir şarkıyı veya albümü öne çıkarmanıza imkan tanır. Platform da yani “Öğeler” terimi genellikle “Parçalar” veya “Şarkılar” anlamında kullanılır. Uygulama müzik yayın platformudur ve kullanıcılar müzik dinlemek, çalma listeleri oluşturmak, sanatçıları takip etmek ve diğer müzikle ilgili içeriklere erişmek için kolaylıkla kullanılır.

Uygulama’da “Öğeler” ayrıca çalma listelerindeki müzik parçalarını veya albümleri ifade edebilir. Bir çalma listesindeki her bir müzik parçası, bir öğe olarak kabul görür. Kullanıcılar, çalma listeleri oluştururken veya müzik ararken bu öğeleri ekleyebilir veya  yönetebilirler.

Spotify Öğeleri Nasıl Sabitlenir
Spotify Öğeleri Nasıl Sabitlenir

Bu “Öğeler” terimi aynı zamanda Spotify’da diğer içerik türlerini ifade etmek için de kullanılabilir. Örnek verecek olursak uygulamanın podcast bölümleri veya sesli kitaplar gibi farklı içerik türleri, “Öğeler” olarak adlandırılabilir.

Spotify Öğeleri Nasıl Sabitlenir yöntemleri
Spotify Öğeleri Nasıl Sabitlenir yöntemleri

Aslında  “Öğeler” genel olarak müzik parçalarını, albümleri veya diğer içerik türlerini ifade etmek için kullanılan bir terimdir.  Şimdi hep birlikte platform’da bir öğeyi sabitlemek için neler yapabiliriz hangi adımları takip etmeliyiz  aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Spotify Öğeleri Nasıl Sabitlenir?

1) Yapmanız gereken ilk işlem uygulamayı veya web arayüzünü açın ve hemen ardından sayfanızda yer alan profilinize giriş yapın.

2) Bir sonraki ekrandan çalma listenizi veya albüm sayfasını bulmanız gerekiyor. Bu sayfayı bulun.

Spotify Öğeleri Nasıl sabitlenir
Spotify Öğeleri Nasıl sabitlenir

3) Açılan ekrandan sabitlemek istediğiniz öğeyi seçin.

4) Ardından şarkı veya albüm sayfasında, sağ üst köşede bulunan üç noktalı menü simgesini tıklayın.

Spotify Öğeleri Nasıl sabitlenir ve kullanılır
Spotify Öğeleri Nasıl sabitlenir ve kullanılır

5) Karşınıza açılacak olan  menüden “Sabitle” veya “Sabitli” seçeneği yer alıyor bu alanı seçin.

Yukarıda yer alan adımları takip ettiğinizde seçtiğiniz şarkı veya albüm, çalma listesinin veya albüm sayfasının en üstünde sabitlenmiş olarak görünecektir. Bu yöntemle, öğeleri kolayca erişilebilir hale getirebilirsiniz.

Spotify Öğeleri Nasıl sabitlenir adımları
Spotify Öğeleri Nasıl sabitlenir adımları

Bu yazımızda sizler için  Spotify Öğeleri Nasıl sabitlenir? Konusunu ele aldık ve cevabını siz kullanıcılar için derledik. Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Uygulama hakkında aklınıza takılan diğer sorularınız için sayfamızı ziyaret edebilir ve uygulama kullanıcıları için hazırlamış olduğumuz cevaplardan faydalanabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız;