Spotify ile Alarm Kurma
Spotify ile Alarm Kurma

Bu makalemizde sizlere Spotify ile alarm kurma konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Spotify’ın sunduğu en iyi ve güzel özelliklerinden biri de geniş şarki ve müzik yelpazesine sahip olan kütüphanesindeki herhangi bir şarkıyı alarm olarak kullanabilmenizdir. Bu özellik, Android ya da iPhone telefonunuzla birlikte yüklü gelen alarm uygulaması entegre olarak istediğiniz herhangi bir Spotify şarkısını alarm olarak kullanmanıza olanak sağlar. İşte Android veya iPhone telefonda Spotify müziğini veya şarkısını alarm olarak ayarlamak için bilmeniz ve yapmanız gerekenler!

Android telefonda bir Spotify müziğini veya şarkısını alarm olarak kullanmak için öncelikle Saat (Clock) uygulamasını açın. Ardından, açılan Saat (Clock) uygulaması sayfasında Alarm (Alarm) menüsüne dokunu ve düzenlemek istediğiniz alarmı bulun. Alarm sesi (Alarm sound) seçeneğine dokunun ve ardından Spotify uygulamasına geçin. Alarm olarak ayarlamak istediğiniz şarkıyı veya müziği arayın ve bulduktan sonra bu şarkıyı ya da müziği seçin.

iPhone telefon kullanıyorsanız, Spotify uygulamasını alarm olarak kullanmak için, Spotify ile entegre olan ayrı bir alarm uygulaması indirmeniz veya satın almanız gerekmektedir.

Android ve iPhone telefonlarda Spotify’ı alarm olarak ayarlama işlemi farklıdır. Android telefonlarda bu özellik, işletim sistemiyle birlikte yüklü gelen Saat (Clock) uygulamasına entegre edilmiştir. Fakat, iPhone kullanıcılarının Spotify’ı alarm olarak ayarlamaları ve kullanmaları için başka bir çözüm bulmaları gerekmektedir.

Android Telefonda Spotify ile Alarm Kurma

Öncelikle Android telefonunuzda Google’ın Saat (Clock) uygulamasını açın.

Spotify ile Alarm Kurma
Spotify ile Alarm Kurma Android

Ekrana gelen Saat (Clock) uygulaması sayfasında en altta yer alan sekmelerden Alarm sekmesine dokunun.

Spotify ile Alarm Kurma
Spotify ile Alarm Kurma Mobil

Düzenlemek ve güncellemek istediğiniz alarmı bulup seçtikten sonra Alarm sesi butonuna dokunun. Alarm sesi butonu, etrafında iki adet titreşen çizgi bulunan bir çan şeklindedir.

Spotify ile Alarm Kurma
Spotify ile Alarm Kurma Saat Uygulaması

Alarm sesi sayfasında üstte yer alan seçeneklerden Spotify seçeneğine dokunun.

Açılan Spotify uygulamasında alarm sesi yapmak istediğiniz müzik yada şarkı görünmüyorsa, büyüteç şeklindeki Arama (Search) menüsünü kullanabilirsiniz. Alarmınız için alarm sesi olarak ayarlamak istediğiniz şarkının adını yazın ve şarkıyı ya da müziği bulduktan sonra o şarkıyı seçmek için ona dokunun.

Spotify ile Alarm Kurma
Spotify ile Alarm Kurma Android Telefon

Alarm sesi yapmak İstediğiniz şarkıyı ya da müziği bulduktan sonra Alarm sayfasına geri dönün. Seçtiğiniz Spotify şarkısının artık alarm sesi olarak ayarlandığını göreceksiniz.

Spotify ile Alarm Kurma
Spotify ile Alarm Kurma Android Tablet

iPhone Telefonda Spotify ile Alarm Kurma

Spotify ile Alarm Kurma
Spotify ile Alarm Kurma iPhone

Halihazırda iPhone telefonlara bir Spotify müziğini veya şarkısını alarm olarak ayarlamak için kullanabileceğiniz, iOS’a entegre bir özellik veya bir işlev bulunmamaktadır. Apple tarafından üretilen iPhone ve iPad’ler için ücretsiz olarak sunduğu Saat (Clock) uygulaması Spotify ile entegre değildir. iOS veya iPadOS cihazlarda bir Spotify şarkısını veya müziğini alarm sesi olarak ayarlamak için Morning™ Alarm for Spotify gibi üçüncü taraf bir alarm uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Spotify ile Alarm Kurma

Bu makalemizde sizlere Spotify ile alarm kurma konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi verdik. Spotify ile alarm kurma konusu ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Yazımızın içerik konusu bağlamında Spotify Kişi Engelleme makalemize göz atabilirsiniz.