Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme

Bu yazımızda sizlere Spotify kişi engelleme konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Spotify’da bir kullanıcıyı engellediğinizde, bu kullanıcı artık profilinize, çalma listelerinize ve etkinliklerinize erişemez ve takip edemez. Spotify kullanıcılarını engelleme, sanatçıları veya diğer içerikleri engelleme işleminden tamamen farklıdır. Diğer Spotify kullanıcılarını engelleme özelliği, Spotify kullanıcıları tarafından çok talep edilen bir özellik olduğundan dolayı, sadece bu özelliği eklemek için platformda Spotify platformunda önemli güncelleştirmeler yapılmıştır. Bu özellik eklenmeden önce, Spotify’da bir kullanıcıyı engellemek istediğinizde, bu talebinizin kapsamlı bir süreçten geçmesi ve Spotify müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekiyordu. Artık bu süreç değişti ve şimdilik en azından Spotify’ın masaüstü uygulamasında diğer Spotify kullanıcılarını engelleyebiliyorsunuz. İşte, Spotify’da diğer kullanıcıları engellemek için bilmeniz ve yapmanız gerekenler.

Spotify‘da bir kullanıcıyı engellemek için bu kullanıcının profil sayfasına gidin. Profil sayfasında ⋯ (üç nokta) menüsüne tıklayın. Açılan menü listesinde Engelle (Block) seçeneğine tıklayın.

Spotify Masaüstü Uygulaması ile Bir Spotify Kullanıcısını Engelleme

Arkadaş Etkinliği Bölümünden Kullanıcı Engelleme

Engellemek istediğiniz kullanıcı ile karşılıklı olarak birbirinizi takip ediyorsanız, bu kullanıcı, Spotify masaüstü uygulama sayfasının sağ tarafında yer alan Arkadaş Etkinliği (Friend Activity) kenar çubuğu altında bulunabilir. Bu bölümde yer alan kullanıcı isimlerinin üzerine sağ tıklayın ve açılan menü listesinden Engelle (Block) seçeneğine tıklayın.

Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme Windows

Takipçiler Listenizden Kullanıcı Engelleme

Engellemek istediğiniz kullanıcıyı veya kullanıcıları takip etmiyor olsanız bile, o kullanıcılar sizin takipçiniz olabilirler. Bu kullanıcıların profilinizi ve etkinliklerinizi görüntülemelerini istemiyorsanız, onları Takipçiler (Followers) listenizden engelleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle Spotify’daki profil resminize tıklayın.

Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme Mac

Açılan menü listesinde Profil (Profile) seçeneğine tıklayın.

Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme Masaüstü

Profil sayfanızda Takipçiler (Followers) seçeneğine tıklayın. Sizi takip eden kişilerin sayısını ve listesini gösteren bir sayfa gelecek ekrana.

Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme Bilgisayar

Ekrana gelen Takipçiler (Followers) listenizden engellemek istediğiniz kişiyi ya da kişileri bulun. Kullanıcı isimlerinin üzerine sağ tıklayın ve ardından, açılan menü listesinden Engelle (Block) menüsüne tıklayın.

Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme Linux

Kullanıcıyı Kendi Profil Sayfasından Engelleme

Spotify masaüstü uygulamasında veya Spotify web sitesinde sol tarafta yer alan menü listesinden büyüteç şeklindeki Arama (Search) menüsüne tıklayın.

Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme Spotify Web Sitesi

Ekrana gelen sayfanın üst kısmında yer alan arama kutucuğu alanına, engellemek istediğiniz kullanıcıya ait profil adını veya kullanıcı adını girin.

Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme macOS

Gelen sayfada kullanıcının görünen ismine (isim ve soy isim) ya da kullanıcı adına sağ tıklayın ve ardından açılan menü listesinden Engelle (Block) menüsüne tıklayın.

Spotify Kişi Engelleme
Spotify Kişi Engelleme Spotify Masaüstü

Android ve iPhone Telefonda Bir Spotify Kullanıcısını Engelleme

Halihazırda Spotify’ın Android ve iPhone telefonlar için geliştirdiği mobil uygulamasında diğer Spotify kullanıcılarını engelleme özelliği bulunmuyor.

Spotify Kişi Engelleme

Bu yazımızda sizlere Spotify kişi engelleme konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi verdik. Spotify kişi engelleme ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Makalemizin içerik konusu bağlamında Spotify Discord Bağlantısı Nasıl Yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.