Sosyal Ticaret Nedir? Avantajları Nelerdir ? Son dönemler de sosyal ticaret bir trend haline geldi. Sosyal medya platformlarının yaptıkları araştırmalara göre, tüketiciler sosyal medya üzerinden alış veriş yapıyorlar. Ancak özellik  Sosyal medya hesapları üzerinde verilen reklamlar  alış veriş yapılmasında oldukça etkili görünüyor.

Peki sosyal ticaret nedir? Genel olarak neyi kapsıyor?

Sosyal ticaret nedir?

Sosyal ticaret sosyal medya uygulamalarının sağlamış olduğu hizmet ve ürün alım satımı olarak tanımlanıyor. Bu ticaret ağı oldukça geniş kitlelere ulaşmak için güzel bir seçenek.

Gelişen yeni özellikleri ile beraber işletmelerin sayfalarına eklemeleri için satın al düğmeleri sunuldu. Ancak İşletmeler ve ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek sipariş ve ödeme alma gibi benzeri alanlarda  gelişmelere olanak tanıdı.

Bu durum ticaretin sosyal ağlar üzerinde olağanüstü bir başarı elde etmesini sağladı.

Fakat Bu alanda hizmet veren kişiler sosyal medya platfomları’nın tüketiciler üzerindeki üstün  etkisini gözler önüne serdi.

Ancak Peki günümüz de en çok tercih edilen sosyal ticaret örnekleri nelerdir hangi alanlarda faydalanabiliriz  ve en önemlisi de tüketici üzerinde bırakmış olduğu etkiler nelerdir bakalım.

1) Tüketicilerin en çok ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetler hakkında soru sorabilmeleri için sohbet kutuları alanı sağlamak.

2) Sosyal ağlar üzerinde elektronik ödeme yapma imkanları.

3) Alış ve satış sayfa gruplandırmaları özelliği.

4) Google alışveriş sayfalarına sahip Youtube kanalları videoları.

5) instagram ürünlerine bağlantı yapılması.

6) Kupon kodları.

7)Facebook uygulaması üzerinden Marketplace’te yeren ürünler listesi. Benzeri alan ve özellikleri.

Sosyal medya üzerinde en çok tercih edilen ticaret uygulamaları ise aşağıda yer almaktadır.

1) Facebook

2) Instagram

3) Pinterest

Milyonlarca kullanıcı bu sosyal medya uyğulamalarını kullanmaktadır. Ancak Bu durum bizlere günlük milyonlarca sosyal medya kullanıcılarının bizim markamız olan ticaretini sağladığımız ürün ve hizmetlerimize gelecek olan potansiyel müşteri oranını yansıtır.

. Fakat Sosyal medya uygulamaları web sitesi yoğunluğunu artırdığından dolayı sosyal ticarette arama motoru sıralamasında üst sıralarda yerini alma imkanını sunar.

Detaylı bilgi almak için 7/24 destek hattını arayarak destek alma imkanınız olacak.