Snapchat puanı , nasıl çalıştığı ve Snapchat puanınızı nasıl artırabileceğiniz hakkında bilmeniz gerekenler.

Snapchat puanınızı biliyor musunuz? Muhtemelen kullanıcı adınızdaki rastgele sayıyı en az bir kez görmüşsünüzdür. Belki geçmişte Snapchat puanınızı artırmayı bile denediniz.

Ama Snapchat puanınızın ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Birçok sinir bozucu Snapchat özelliği gibi, puanınız mantıksız görünüyor. Ama merak etmeyin, Snapchat puanınızın ne olduğu ve bunu nasıl iyileştirebileceğiniz hakkında bazı temel bilgiler burada.

Snapchat Puanınız Ne Kadar?

Snapchat, puan özelliği hakkında tam olarak açık değil. Snapchat’in web sitesi Snap puanınız hakkında şunları söylüyor :

”Snapchat puanınız, gönderdiğiniz ve aldığınız Snap sayısını; gönderdiğiniz Hikayeleri ve diğer birkaç faktörü birleştiren süper gizli, özel bir denklem tarafından belirleniyor.”

Faydalı, değil mi?

Esasen Snapchat puanı, gönderilen Snap’ler, alınan Snap’ler, eklenen kullanıcılar, gönderdiğiniz hikayeler ve daha fazlası dahil olmak üzere uygulamadaki etkinliğinizin sürekli bir çetelesidir. Birçok kullanıcı Snapchat puanlarını birbirleriyle rekabet etmenin veya Snapchat Kupa Vakalarına kupa eklemenin bir yolu olarak karşılaştırır.

Yeniyseniz, devam etmeden önce Snapchat hakkındaki kılavuzumuzu ve nasıl çalıştığını okuduğunuzdan emin olun.

Snapchat Puanı Nasıl Bulunur?

Snapchat puanınızı daha önce hiç aramadıysanız, bulmakta zorlanabilirsiniz.

Başlamak için Snapchat uygulamasında Profil ekranınıza gidin ( Bitmoji’nizin yüzüne veya ekranınızın sol üst köşesindeki daire simgesine dokunun).

Profil sayfanızın üst kısmı Snap kodunuzu gösterecektir. Snap kodunuzun altında görünen adınız ve ardından üç bilgi parçası olacaktır: kullanıcı adınız, Snap puanınız ve burcunuz.

Snapchat snapchat puanı

Diğer iki sayıyı ortaya çıkarmak için Snap puanınıza dokunun . Soldaki sayı, hesabınızı oluşturduğunuz andan itibaren gönderdiğiniz Snap sayısıdır ve sağdaki sayı, aldığınız Snap sayısıdır. Bu iki sayıyı birleştirmek Snap puanınıza eşit olmazsa şaşırmayın—Snap puanınızın nasıl çalıştığına birazdan değineceğiz.

Başkasının Snapchat Skorunu Bulabilirmiyim?

Puanınızın belirli bir arkadaş veya ünlüye kıyasla nasıl olduğunu görmek ister misiniz? Snapchat puanları için herkese açık bir lider panosu olmasa da, bir bireyin puanını çok az çabayla kontrol edebilirsiniz.

Arkadaşınızın kullanıcı adına dokunarak bir sohbet penceresi açın Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki Bitmoji simgesine basın. Görünen adları, kullanıcı adları ve altında küçük siyah metinle Snap puanı olan bir sayfa açılacaktır.

Birinin Snap puanını göremiyorsanız, muhtemelen sizi arkadaş listesinden çıkarmış veya engellemiştir.

Snapchat Puanı Nasıl Artar?

Hızlı bir matematik yaptıktan sonra, gönderilen Snap’lerin ve alınan Snap’lerin sayısını bir araya getirmenin, Snapchat puanınızdan daha düşük bir sayıyla sonuçlandığını fark edebilirsiniz.snapchat resim3

Snapchat’in bahsettiği “diğer birkaç faktöre” hoş geldiniz. Bu faktörlerin tam olarak ne olduğunu kimse bilmiyor olsa da, bazı sağlam teoriler var. Araştırmaya göre, puanınıza katkıda bulunanlar şunlar olabilir:

 • Gönderilen anlık görüntüler
 • Alınan anlık görüntüler
 • Eklenen arkadaş sayısı
 • Gönderdiğiniz hikaye sayısı
 • Arkadaşlarla Snap Streaks’i sürdürmek
 • Uygulamayı bir süre kullanmadıktan sonra tekrar kullanmaya başladığınızda bonus puanlar

Snapchat Puanınızı Nasıl Arttırırsınız?

Snapchat kimsenin gözünü boyamaya çalışmıyor. Snap puanınızı yükseltmek istiyorsanız, uygulamayı kullanmanız gerekir.

Bu nedenle Snapchat puanınızı artırmak için yapabileceğiniz en iyi şey, uygulamayı mümkün olduğunca kullanmaktır. Biraz özveriyle, kısa sürede rekorlar kıracaksınız.

Bununla birlikte, Snapchat puanınıza ekleme yapmakla ilgili bazı yaygın yanılgıları bilmeniz gerekiyor.

 1. Snapchat puanınız yalnızca fotoğraf ve video Snap’leri göndererek artacaktır. Snapchat uygulaması aracılığıyla gönderilen kısa mesajlar sayılmaz.
 2. Aynı Snap’i birden fazla kullanıcıya göndererek ekstra puan almazsınız. Bir puan almak için benzersiz bir Snap göndermeniz gerekir.

Snapchat Kupalarına Ne Oldu?

Geçmişte, Snapchat puanınızın avantajlarından biri kupaların kilidini açmaktı. Bunlar, kullanıcıları yaratıcı oldukları veya uygulamayı sık kullandıkları için ödüllendirmek için bir tür rozet sistemi olarak kullanılabilir.

Ne yazık ki Snapchat bu özelliği kaldırdı ve bunun yerine Charms’ı kullanmayı seçti. Bunlar, sizin ve arkadaşlarınızın Snapchat hesapları arasındaki özel anları veya benzerlikleri temsil eden ayrı simgelerdir.

snapchat resim4 snapchat resim5

Charm’larınızı iki taraf arasında özel olan arkadaşlık veya grup profilinizde görebilirsiniz. Bir Tılsımı nasıl kazandığınızı görmek için ona dokunmanız yeterlidir.

Snapchat Puanı Çevrimiçi Yükseltilebilir mi?

Snapchat puanınıza yüz binlerce puan ekleyeceğine söz veren birçok web sitesi var. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen sözler veriyorlar ve Snapchat puanınızın artmasını dakikalar içinde izleyeceğinizi garanti ediyorlar.

Kanmayın! Bu web sitelerinin ve uygulamaların tümü dolandırıcıdır.

Snapchat puanınız üçüncü taraf uygulamalar veya web siteleri tarafından değiştirilemez. Snapchat puanınızı yalnızca uygulamayı kullanarak artırabilirsiniz; bu özellik için kolay bir geçici çözüm veya hile kodu yoktur.

Snapchat Puanım Güncellenmiyor: Ne Yapmalıyım?Snapchat Puanım Güncellenmiyor

Snap puanınız düşemez, bu yüzden ara verip puanlarınızı kaybetme konusunda endişelenmeyin. Ancak uygulamayı düzenli olarak kullanıyorsanız ve Snapchat puanınızda bir değişiklik fark etmediyseniz panik yapmayın! Tüm çabanızın boşa gitmediğinden emin olmak için atabileceğiniz bazı adımlar:

 1. Uygulamanızın mevcut en son sürüme güncellendiğinden emin olun.
 2. Birkaç saat bekleyin; bu sadece bir aksaklık olabilir veya Snapchat’in teknik sorunları olabilir . Telefonunuzu yeniden başlatın ve sabah skoru tekrar kontrol edin.
 3. Snapchat desteğiyle konuşun. En kötü senaryoda, bireysel durumunuzu gidermenize yardımcı olabilirler.

Snapchat Puanı

Snapchat’in ne kadar popüler olduğu göz önüne alındığında, birçok kullanıcının yüzbinlerce Snapchat puanına sahip olması şaşırtıcı olmaz. Tabii ki, bu bir soruyu gündeme getiriyor: Bu uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı gerçekten sistematik bir şekilde ölçmek istiyor musunuz?

Herhangi bir sosyal medya aracında olduğu gibi, arkadaşlarınızla iletişim kurmak için kullanmaya odaklanırsanız, muhtemelen en çok Snapchat’ten keyif alacaksınız. Hepiniz komik filtreleri kullanarak harika zaman geçireceksiniz ve puanınız neredeyse hiç çaba harcamadan artacak.

Son Güncelleme 10 Mayıs 2022 Yazar Pınar Güldökmez