Snapchat dreams nasıl kullanılır

Snapchat Dreams nedir? Snapchat Dreams ile ne gibi özellikleri kullanabiliriz?

Snapchat Dreams son zamanlarda konuşulan olası yeni büyük bir yenilik olabilir. Bir süre önce, Snapchat My AI sohbet botunu tanıttı ve bu bot kullanıcılardan olumlu tepkiler aldı. Ve şimdi Snapchat Dreams’in gelmesiyle, kullanıcılar bu özellik hakkında da oldukça meraklı görünüyorlar. Eğer siz de bir Snapchatter iseniz ve içeriğinizi daha etkileyici hale getirme konusunda endişeleniyorsanız, Snapchat Dreams oyun değiştirici olabilir. Peki, Snapchat Dreams nedir? Ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Şu anda aklınızda dolaşan bazı ortak sorular bunlar.

Eğer gerçekten bu yeni Snapchat özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.

Snapchat Dreams Nedir?

Hiç MidJourney veya Dall-E gibi AI tabanlı görüntü oluşturma araçları kullandınız mı? İşte, Snapchat Dreams de biraz benzer bir AI üretici aracı ancak bir farkı var. Diğer metin ve görüntü oluşturucuların aksine, Snapchat Dreams size AI teknolojisi kullanarak özgün görüntüler oluşturma imkanı sağlar. Bu AI modeli, yüz ifadelerinizi ve özelliklerinizi analiz etmek için eğitilmiş ve benzersiz görüntüler üretir. Basitçe ifade etmek gerekirse, bu harika özellik sayesinde bir an için hayallerinizi yaşayabilirsiniz.

Snapchat Dreams Nedir ve Nasıl kullanılır

Örneğin, eğer kendinizin bir sporcu versiyonunun nasıl görüneceğini merak ettiyseniz, artık Snapchat Dreams kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Birçok rüya paketi seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini seçebilir ve AI’ı kullanarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yeni başladığınız için güzel haber şu ki, Snapchat size ilk 8 rüyanızı ücretsiz olarak oluşturma imkanı sunuyor. Ayrıca, eğer bir Snapchat+ kullanıcısıysanız, size ekstra 8 bonus rüya hakkı verilir. Sadece herhangi bir rüya paketini seçebilir ve 8 ücretsiz rüya oluşturabilirsiniz. Ancak, ilk adımlarda sadece bir paket seçebilir ve beğenmezseniz oluşturulan sonuçları değiştiremezsiniz. Ancak tabii ki, her zaman uygulama içi satın alma seçeneğine gidebilir ve istediğiniz kadar paket satın alabilir, daha fazla rüya oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Şimdi, Snapchat Dreams’in ne olduğunu bildiğinize göre, şimdi nasıl kullanabileceğinizi ve ilk Snapchat Rüyanızı nasıl oluşturabileceğinizi görelim.

Snapchat Dreams Nasıl Kullanılır?

Snapchat, hem Android hem de iOS kullanıcıları için arayüzünü aynı tutar. Dolayısıyla, hangi cihazı kullandığınızın bir önemi yok, Snapchat Dreams’i hesabınızda kurmak ve kullanmak için aşağıda belirtilen adımları uygulamanız gerekir.

İlk olarak, cihazınızda Snapchat uygulamasını başlatın. Şimdi, kamera bölümüne gidin ve alttan yukarı doğru kaydırın. Dreams sekmesine tıklayın.

‘Create Dreams’ düğmesine dokunun. Koşulları ve şartları okuyun ve ‘kabul ediyorum ve devam ediyorumu seçin. Şimdi, farklı açılardan selfielerinizi çekmeniz gerekiyor. Bu nedenle, selfie kamerasına dönün ve ekranda gösterildiği gibi farklı açılardan 5 selfie çekin.

Snapchat Dreams Nasıl Kullanılır

Bir sonraki adımda, cinsiyetinizi seçmek için sağdaki figürü dokunarak seçin. Bu adım isteğe bağlıdır, bu nedenle isterseniz atlayabilirsiniz.

Mevcut olan dreams paketlerine göz atın, istediğinizden birini seçin ve altındaki düğmeye tıklayın. Snapchat Dreams nedir?

Snapchat hemen selfie oluşturmaya başlayacak. Ancak, resimlerinizi işlemek ve sonucu üretmek yaklaşık 30 dakika sürer. Bu nedenle, uygulamayı küçültebilir ve diğer işlerinize devam edebilirsiniz. Snapchat, selfie oluşturmayı tamamladığında size bir bildirim gönderecektir. Snapchat varsayılan olarak farklı açılardan en az 5 selfie sağlamanızı ister. Ancak, farklı arka planlar, ifadeler ve benzeri ile daha fazla resim ekleyebilirsiniz. Bu, AI modelini daha iyi eğitmeye ve daha doğru sonuçlar elde etmeye yardımcı olur.

Snapchat Dreams Sonuçları Görüntüleme

Snapchat Dreams oluşturmayı tamamladığında, ekranınızda bir bildirim alacaksınız. Sonucu görüntülemek için şunları yapmanız gerekiyor.

Yeniden Snapchat’i açın. Kameraya gidin ve hatıraları açmak için alttan yukarı kaydırın. Dreams sekmesine gidin ve ‘Dreams gör’ü tıklayın. Şimdi tüm oluşturduklarınızı görebilir ve bunları hikayenizde veya arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşabilirsiniz. Snapchat Dreams nedir? öğrendiğimize göre artık kullanabiliriz.

Sıradaki: Snapchat’te bir hikayet nasıl özel yapılır?