Microsoft Rewards hatası kullanıcıları

Microsoft Rewards hatası kullanıcıları Microsoft ödüllerini kullanmakta sorun yaşıyor ve hata, ödeme sayfasına erişmeye çalışırken meydana geliyor.

Microsoft Rewards, insanlara puan ve ödül kazanmaları için harika bir fırsat sunuyor; ancak, birçok bölgede mevcut değildir.

Bazen bir sunucu kesintisi Microsoft Rewards’ı devre dışı bırakır ve planlı bakım nedeniyle birçok özellik askıya alınır.

Microsoft Rewards kullanıcıları Microsoft ödüllerini kullanmakta sorun yaşıyor

Pek çok kullanıcı, portala erişmeye veya ödülleri kullanmaya çalışırken bir Microsoft Rewards hatası gelir. Çoğu kullanıcı sorunla Xbox cihazlarında karşılaşır.

Microsoft’un ödüllendirdiği hata mesajı, Xbox One’da bir şeyler ters gitti hatası belirsiz olsa da düzeltme kolaydır. Ödül hatasını nasıl düzelteceğiniz konusunda size yol göstereceğiz ve umarım bu süreçte hediye kartınızı kazanabilirsiniz.

Oyun platformunu, cihazlarını, tarayıcısını vb. tanıtmak için Microsoft, Microsoft Rewards adlı bir konsept geliştirdi. Ayrıca Microsoft Rewards’unuzu bir Robux kartı için de kullanabilirsiniz.

Bu program kapsamında oyun oynamak, Microsoft Store’dan alışveriş yapmak, Bing üzerinden arama yapmak vb. için ödüller kazanacaksınız. Bu ödülleri Microsoft’tan daha fazla alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Microsoft ödüllerim neden çalışmıyor?

Kullanıcılar, Microsoft Rewards puanları sıkışmış hatasıyla çoğunlukla Xbox’ta ödeme sayfasına erişmeye çalışırken veya puanları kullanırken karşılaşıyor.

 

Hatanın birçok türü olabilir, ancak bunlar çoğunlukla sunucuyla veya özelliğin kendisiyle ilgili sorunlarla ilgilidir. Ayrıca, bazen Microsoft Rewards, bazı kullanıcılar için Xbox uygulamasının PC’de çökmesine neden olur.

10000 Microsoft puanı ne kadar eder?

Bu programda kazanılan puanların nakit değeri olmadığını unutmayın. Bununla birlikte, puan dönüşümü, 1 puanın 0,001 ABD Doları değerinde olmasına eşittir, bu nedenle, uygun ödüllerde 10.000 puan 10 ABD Doları değerindedir.

Microsoft puanları, Xbox canlı ağında premium içerik satın almak için kullanılan bir sanal para birimi biçimidir. İndirilebilir oyunlar, Xbox canlı abonelikleri, sistem temaları ve avatarlar satın almak için kullanır.

Microsoft ödül hatası nasıl düzelir?

1.Ülkenizde Microsoft Rewards’un desteklenip desteklenmediğini kontrol edin

Tarayıcınızı açın.

Microsoft Rewards web sitesini ziyaret edin.

Ülkenizin listede olup olmadığını kontrol edin.

Microsoft Rewards dünyanın her yerindeki birçok insan için harika bir kazanç fırsatı gibi görünebilir

Microsoft Rewards, dünyanın her yerindeki birçok insan için harika bir kazanç fırsatı gibi görür, ancak bu, dünyanın her yerinde mevcut değildir.

Ödüllerin mevcut olmadığı ülkelerdeki kullanıcılar seçeneği fark edebilecekler, ancak üzerine tıkladıklarında bu seçenek ülkenizde mevcut değil hatası alacaklar.

Microsoft Rewards hatası ödeme portalına erişmeyi denemeleri durumunda aynı hatayı alacaklardır.

2.Xbox’ı Sert Sıfırlayın

Düğmeye basın Power ve bırakmadan önce 10 saniye basılı tutun.

Şimdi, en az 10 saniye boyunca Xbox cihazının gücünü kesin.

Gücü tekrar bağlayın ve yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

ölge ve dilin doğru olduğundan emin olduktan sonra Xbox sıfırlamayı deneyebilirsiniz

Bölge ve dilin doğru olduğundan emin olduktan sonra Xbox’ı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Yazılımdan sıfırlama sorunu çözebileceğinden veya çözemeyeceğinden, donanımdan sıfırlama tavsiye eder.

Bunu yapmak, büyük olasılıkla Microsoft’un hatayı kullanmayan ödüllerini ortadan kaldıracaktır.

İLİŞKİLİ: xbox series x-s de kayıp sinyal sorunu

3.Sunucu sorunlarını kontrol edin

Tarayıcınızı açın.

Xbox sunucu durumu web sitesini ziyaret edin.

Nedeni belirlemek için Xbox sunucusunun durumunu kontrol edin.

Nadir olsa da zaman zaman Microsoft Sunucusu kapalı olur. Dahası, Microsoft planlı bakım nedeniyle birkaç özelliği askıya alır.

4.Sorunun otomatik olarak çözülmesini bekleyin

Sorun sunucudan kaynaklanıyorsa veya Microsoft bunun farkındaysa, yerelleştirilmiş sorun giderme ile yapılacak hiçbir şey yoktur. Sunucudaki sorunun planlı bakımdan kaynaklanması durumunda, muhtemelen sunucu kapanana kadar belirtilen süreyi fark edeceksiniz.

Sorun ister sunucuyla ister zahmetli bir güncellemeyle ilgili olsun, Microsoft büyük olasılıkla bunu zamanla çözecektir. Bu nedenle, en iyi politika bir gün beklemek ve sorunun kendi kendine çözülüp çözülmediğini kontrol etmektir.

5.Microsoft’a başvurun

Microsoft Rewards puanlarını kazandığınız için para size aittir ve onu kullanmak için her türlü hakkınız vardır. Bu nedenle, yukarıda belirtilen tüm çözümleri denediyseniz ve yine de sonuç alamazsanız, Microsoft Destek ile iletişime geçebilir ve puanlarınızı kullanmanıza yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Microsoft destek ekibiyle resmî web siteleri aracılığıyla iletişim kurar. Onlarla e-posta yoluyla da iletişim kurar ve ayrıca herhangi bir sorunuzu ele almanın bir yolu olarak geri bildirim gönderir.

Rewards hesabım neden askıya alındı?

Microsoft, bir VPN veya coğrafi kısıtlamaları aşmaya çalışan diğer hizmetleri kullanırken ödülleri kullanmaya çalışırken kullanıcıları yasaklıyor.

Bunun dışında aynı yöntemi kullanarak birden fazla hesapta ödül kazanırsanız, ödüllerinizin de askıya alınma riski vardır.

Bu, bazı kullanıcılar için sinir bozucu olur Microsoft ödül puanınızın güncellenmemesine de yol açar.

Xbox one oyunlarınız ve uygulamalarınız açılmıyorsa kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz, çözüm için bağlantıya tıkladığınızdan emin olun.