One Plus 9 telefonun açılış şifresi

One Plus 9 telefonun açılış şifresi unutmanız durumunda telefonu sıfırlayarak sorunu çözebilirsiniz. Ancak sıfırlama işlemlerine başlamadan önce mutlaka telefonunuzun yedeğini almalısınız.  Yedek almadan sıfırlama yaparsanız tüm verileriniz silinecektir. Veri kaybı yaşamamanız için sıfırlama yapmadan yedek almanızı öneriyoruz.

One Plus 9 telefonun açılış şifresi nasıl çözülür.
One Plus 9 Telefonun Açılış Şifresini Unuttum

One Plus 9 Telefonunu sıfırlamadan önce dikkat edilecek diğer konu ise şarj oranının %50 den fazla olmasıdır. One plus 9 hard reset işlemlerinde dikkat edilecek diğer konu ise telefonu ilk aldığında yazdığı mail adresini ilmeniz gerekiyor. Bu bilgiler olmadan sıfırlama yapmanız durumunda telefon sizden ilk kurulumunda yazılan mail adresini bilmeniz gerekiyor. Bu bilgiler olmadan sıfırlama yapmanız durumunda yetkili servis ile görüşmeniz gerekebilir.

One Plus 9 telefonun açılış şifresi sıfırlama nasıl yapılır:

  1. Telefonu kapatın
  2. Ses açma ve telefonu açma tuşlarına aynı anda basılı tutun.
  3. Gelen ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses açma ve kısma tuşları sayfada aşağı ve yukarı gitmenizi sağlar. Power tuşu ise onaylamanızı sağlar. Bu sayfada “wipe data factory reset” yazan kısma girelim.
  4. Açılan sayfa da “Yes delete all user” yazan kısma girelim.
  5. Açılan sayfada ise “reboot system not” kısmına girince telefon açılıyor.

One Plus 9 Telefonun Açılış Şifresini Unuttum

Format atma işlemleri tamamlandı, telefonun ilk kurulumunu yaparak kullanabilirsiniz. İlk kurulumda yazılan mail adresini bilmiyor ve sıfırlama yaptıysanız yetkili servis ile görüşerek telefonun açılması konusunda yardım alabilirsiniz. One plus 9 yetkili servis bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

One Plus 9 telefonun açılış şifresi sıfırlama yöntemi

OnePlus 9 Plus, OnePlus tarafından geliştirilen bir akıllı telefondur. Bu cihaz, yüksek kaliteli bir ekran, güçlü bir işlemci, yüksek kapasiteli bir pil ve çift arka kamera gibi özelliklerle birlikte gelir. Ancak, bazen birkaç nedenle cihazınızın sıfırlanması gerekebilir. Bu durumda, OnePlus 9 Plus’ı sıfırlamanın farklı yolları mevcuttur. Bu makalede, OnePlus 9 Plus’ın hard reset yapmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem hakkında bilgi vereceğiz.

Ayarlar Menüsü Yoluyla Sıfırlama:

Bu yöntem, OnePlus 9 Plus’ın ayarlar menüsü aracılığıyla sıfırlanmasını içerir. Bu yöntem, cihazınızda depolanan verileri korur, ancak cihazın ayarlarını varsayılan değerlere geri yükler.

1: OnePlus 9 Plus’ın ana ekranında Ayarlar uygulamasını açın.

2: Ayarlar menüsünde, Sistem seçeneğine dokunun.

3: Sistem menüsünde, İleri seçenekler seçeneğine dokunun.

4: İleri seçenekler menüsünde, Sıfırla seçeneğine dokunun.

5: Sıfırla menüsünde, Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun.

6: Devam etmek için telefonunuzu kilitleyin ve Şifrenizi veya deseninizi girin.

7: Sıfırlama işlemini onaylamak için, Sıfırla seçeneğine dokunun.

Cihazınızın verileri silinecek ve varsayılan ayarlara geri dönecektir. Bu işlem tamamlandığında, cihazınızın yeniden başlatılması gerekebilir. Yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş olacaktır.

Ayrıca Honor 50 Hard Reset ve Sıfırlama Nasıl Yapılır? makalemizi inceleyebilirsiniz.