VivaVideo ile Reels içerik üretme aşamaları.  Gelişen teknoloji ile beraber bir çok alanda yenilikler meydana geldi. Günümüzde birbirinden farklı bir çok  yazılım ve slayt programları yerini aldı.

Son dönemlerin en çok tercih edilen video slayt hazırlama programı olan VivaVideo uygulaması kullanıcılarının beğenisini aldı. Peki çok fazla adı geçen VivaVideo bu uygulama nedir? Nasıl kullanınır ve kullanım alanları nelerdir sorularımızın yanıtına ulaşacağız.

VivaVideo nedir?

VivaVideo genel olarak bilinen adı ücretsiz bir slayt hazırlama programıdır ancak kullanım bakımından kolay olması  tercih edilmesine sebep oldu.  Uygulama üzerinde sadece slayt hazırlamak değil müzikli video ve fotoğraflarda düzenleyebilirsiniz.

Aslında uygulamayı en çok TikTok ve Instagram kullanan içerik üreticilerinin tercih durağı oldu. Sosyal medya uygulamalarını bu amaçta kullanan kişiler için kolay bir slayt ve video yapma uygulamasıdır.

2
VivaVideo ile Reels İçerik Üretme

Bu program sayesinde kolaylıkla video birleştirme, kırpma, müzikle video düzenleyebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra videolarınıza etiketleme yapabilirsiniz.

Son zamanlarda Instagram kullanıcıları VivaVideo  programını kullanmaya başladı. Yapılan incelemelere göre kullanım alanı oldukça geniş alanlara yayılmış durumda.

Bu makalemizde VivaVideo ile Reels içerik üretme adımlarına değineceğiz. Instagram kullanıcıları uygulamayı resim, video, hikaye, mesajlaşma, arama özelliklerinin dışında ticaret amaçlı kullanmaya başladı. Şimdi hep birlikte VivaVideo ile Reels içerik üretme adımlarını nasıl yapabiliriz bu adımları inceleyelim.

VivaVideo ile Reels içerik üretme

Reels içerik üretmekte zorlanan kişiler için oldukça iyi bir alternatif olarak görünüyor. Bu uygulama sayesinde konuşmakta ve içerik üretme konusunda problem yaşayan kullanıcılar kolaylıkla Reels içerik üretmeye başlayacaktır.  VivaVideo gelen yeni özellik ile kullanıcıların konuşması gereken metin yazıya dökülüyor ve aktarmak istediğiniz içeriğe rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

1)Yapmanız gereken ilk işlem VivaVideo giriş yapın.

2)Bir sonraki adımda sayfanın sol alt kısmında yer alan Teleprompter seçeneğine dokunun.

3)Açılan diğer ekranda ise başlangıç yazan butona dokunun.

4)Bir sonraki sayfada taslaklar yazan alana dokunun ve konuşmak istediğini metni yazın.

5)Daha sonrasında kayıt yazan butona tıklayın ve bu alanda konuşacağınız metnin boyut ve benzeri ayarlarını yapın.

6)Son adımda videoya tıkladığınızda konuşmak istediğiniz metin akmaya başlayacak ve bu esnada sizlerde reels içerik üretme işlemleri konusunda daha kaliteli sonuçlara ulaşmış olacaksınız.

Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız  Instagram Reels video ekleme konusuna ulaşabilirsiniz.