Ana Sayfa İnternet Netmaster Infinity 401 Modem Port Açma Rehberi

Netmaster Infinity 401 Modem Port Açma Rehberi

0
11858 teknik destek

Bugün sizler için,Netmaster Infinity 401 Modem Port Açma Rehberi hazırladık.

Port Açma Nedir

Port açma modem kullanan kullanıcıların her zaman ihtiyaç duyacağı bir işlemdir. Genellikle, kendip IP adresimiz üzerinden farklı IP adresine sahip servisler için port açarız. Bu işlem sayesinde açılan portlar o servisi kullanmamızı sağlar. Portlar dışarıdan gelen ve giden tüm IP adresini kabul etmek için oluşturulmuştur. Giden bağlantılar için modem arayüzünüzden port açmaya gerek yoktur.Bu portlar, bağlantı sırasında otomatik olarak açılır. Fakat giden ve gelen yani iki yönlü bağlantıda port açmaya ihtiyaç duyarız. Bu işlem sırasında bize TCP protokolü trafiği sağlar.

Hangi Durumlarda Port Açmalıyız

Port açmak özel durumlarda kullandığımız bir işlemdir. Açılan portlar ile bir çok işlemi yönetebiliriz. Bu işlemler, kamera servisleri , uzaktan bağlantı cihazları ya da oyun portları olabilir. Ayrıca kullandığımız özel web sitesi servisleri için de port açabiliriz. Portlar ayrıca bağlantıda oluşan pürüzleri de engeller. Bu pürüzler genellikle oyun portlarında işe yarar. Herhangi bir oyunu oynarken, o oyunun bağlı olduğu her online sunucunun portları vardır. Açılan portlar sayesinde oluşan sorunlar oradan kalkmış olur.

Her modemde port açmanın ayrı bir arayüz işlemi vardır. Bu makalemizde ise, Netmaster Infinity 401 modeli için işlem yapacağız.

f469325a3b59eb703b391cedda06c1eb.jpeg (900×1200)
Netmaster Infinity 401 Modem Port Açma Rehberi

Netmaster Infinity 401 oldukça kaliteli bir modemdir. Modem, Kablonet isimli servis sağlayıcı tarafından abonelerine verilmektedir. Oldukça basit ve sade bir arayüze sahiptir. Bu sayede modem ile ilgili işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca modemin port açma işlemleri de çok kolaydır. Bu işlemi sizin için sıraladık.

11858 teknik destek

İşleme başlamadan önce modeminizi bir kere fabrika ayarlarına sıfırlamalısınız. Bu işlem sayesinde modemin kapalı fonksiyonları açılacaktır.  Modem açıldıktan hemen sonra bir internet sayfası açalım. Açılan internet sayfasının link satırına, 192.168.0.1 yazarak ilgili sisteme giriş yapalım.

Giriş yaptıktan hemen sonra, modem kullanıcı adı satırına admin, şifre satırına da admin yazarak giriş yapalım.

İlişkili: Huawei Modemlerde Port Açma İşlemi

2-7-640x323.png.webp (640×323)

Giriş yapmanızın ardından, modem sizden yeni kullanıcı bilgileri girmenizi isteyecek. Bu bilgileri değiştirdikten sonra işleme başlayabilirsiniz.

gelişmiş-ayarlar-640x314.png.webp (640×314)

Bilgilerinizi değiştirdikten sonra, Gelişmiş Ayarlar menüsüne giriş yapalım.

gelişmiş-640x285.png.webp (640×285)

Açılan yeni ekranda Gelişmiş seçeneğine tıklayalım. Tıklamanızın ardından, Yönlendirme seçeneğine tıklayalım. Bu işlemin ardından IPV4 Yarat seçeneğini seçerek, son aşamaya geçiş yapabilirsiniz.

ipv4-640x331.png.webp (640×331)

port-açma-640x331.png.webp (640×331)


İşlemin son aşamasında, açılan ekrana port açma bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Ardından uygula diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikÇocuklar İçin En İyi Ücretsiz Oyunlar
Sonraki İçerikWix İle Kendi Sitenizi Yaratın
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.