Ana Sayfa Haberler Netmaster Infınity 401 Docsıs 3.0 Modem Port Açma Rehberi

Netmaster Infınity 401 Docsıs 3.0 Modem Port Açma Rehberi

0

 

Merhaba sevgili ‘TeknoDestek’ okuyucuları bugün sizler için , Ülkemizde uzun yıllardır ‘Network’ alanında hizmet verip önemli bir oranda pazar payına sahip olan ,  güzel işler yapan ‘NETMASTER’ firmasına ait ‘Infinty 401’ modeli modemin port açma işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

CİHAZLA ALAKALI TEKNİK DETAYLAR

•  Modem 4 adet Lan Portundan 2 adet Phone portundan oluşmaktadır.

‘AC1600’ sertifikalı olup son derece verimli ve güçlü bir kablosuz aktarım                 sistemine sahiptir.

‘DOCSIS 3.0’ destekli olup kesintisiz bir bağlantı desteği sağlamaktadır.

• Modem içerisinde bulunan 3 adet 5 dbi anten mevcuttur, bu antenler sayesinde         eviniz ve iş yerlerinizde bağımsız bölümlü alanlarda kesintisiz bir Wi-Fi                       aktarımı sağlatacaktır.

‘Infinty 401’ ayrıca 5Ghz bağlantı desteğine sahiptir, 5Ghz Frekansında                      802.11AC (1300 Mbps) Aktarım gücüne , 2.4 Ghz bağlantı frekansında ise                802.11n (300 Mbps) sağlatmaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

•’WPS’ butonu ile evinizde bu özelliği taşıyan diğer cihazlarla kolaylıkla eşleşme       içerisinde olacaktır.
•’WEP/WPA/WPA2′ şifreleme algoritmasına sahiptir.

•’DOCSIS 1.0/1.1/2.0/ VE 3.0′ desteği vardır.

•’FIBER’ Altyapı için tasarlanmıştır , güncel olarak kullanımım da bu cihaz ile          ‘100  Mbps’ ve üzeri hızları rahatlıkla kullanabilmekteyim.

•’Multi SSID’ özelliği ile misafirleriniz için oluşturacağınız ağa 2.4 ve 5 GHz               bağlantı hızlarını tanımlayabilir, mevcut ağ bağlantınızda ki bağlı kullanıcıları         kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz.

PORT AÇMA İŞLEMİ

• İlk olarak tarayıcı sayfamızın adres satırına modem arayüz ip’miz olan                  ‘192.168.0.1’ yazarak giriş yapalım.

• Açılan ekranda bizi kullanıcı bilgilerimizi yazmamızı gerektiren bir panel                karşılamakta, ‘Kullanıcı Adı ve Şifre’ kısmına ‘admin’ yazarak geçiş yapalım.

• Bu ekranda bizi mevcut SSID bilgilerimizi gösteren bir ekran karşılamakta  , bu      ekranda ki ‘Gelişmiş Ayarlar’ sekmesine tıklayarak ilerleyelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

• Açılan ekranda farklı işlemler yapabileceğimiz modem arayüz panelimizde ki          diğer sekmeler yer almakta , bu kısımda ‘Gelişmiş’ seçeneğine tıklayarak              ilerleyelim.

• Açılan ekranda sol tarafta bulunan menüden ‘Yönlendirme’ seçeneğine                  tıklayalım.

Bu ekranda karşımıza port açış işleminin başlangıcını yapacağımız menü                gelmekte , bu menüden ipv4 yarat seçeneğine tıklayalım. Açılan ekranda bizi port açma işleminde kullanacağımız bilgileri ekleyeceğimiz bir ekran karşılamakta.

• İlk olarak ‘Lokal Ip’ yazan kısıma port açacağımız sisteme ait (kamera,uzaktan bağlantı sistemi,server,oyun server’ı vs.) ip adresini yazıyoruz , ikinci ve üçüncü kısımda ise arayüz bizden açacağımız başlangıç ve bitiş port numaralarını istemekte , bunları size verildiği şekli ile 2.ve 3. Kısımda ki kutucuklara yazalım. Harici ip adresi kısmını boş bırakalım , harici başlangıç ve bitiş portu kısımlarına açacağımız port numaralarını yazıyoruz. Protokol kısmında , her ikisi seçeneğini seçmek daha uygun olacaktır , açıklama kısmına ise açtığınız porta ait sistem bilgisini yazabilirsiniz (kamera,oyun,uzak bağlantı) gibi terimler. Port Açma işlemimiz bu kadar, açtığınız portu işlemini ‘buradan’ kontrol edebilirsiniz.

Bugün sizler için ‘Infinity 401’ model kodlu cihaza ait port açma işlemleri hakkında bir rehber hazırladık , daha fazla teknoloji haberleri ve makaleleri için bizleri takipte kalmaya devam edin , bu modemle alakalı teknik bir problem yaşadığınız takdirde ‘11858’ numaralı ‘Teknoloji Destek Hattımızdan’ destek alabilirsiniz , sağlıklı günler dileriz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA