Ana Sayfa Destek LG Akıllı Telefonlarda Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

LG Akıllı Telefonlarda Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

0

Exponansiyel olarak gelişen günümüz teknolojisi ile, sıradan telefonlar zamanla gelişim göstererek yerini akıllı telefonlara bıraktı. Sıradan telefonların kullanımı oldukça azaldı ve kullanıcı kitlesinin büyük bir çoğunluğu akıllı telefonlara yöneldi.

Geliştirilen akıllı telefon teknolojisi ile her firmanın ürettiği telefon özellikleri, kullanıcıların hayatını kolaylaştırdı diyebiliriz. LG de üretime sunduğu akıllı telefonları ile kullanıcılarının begenisini aldı.

LG marka akıllı telefonlar oldukça ince ve hafif olması nedeni ile gözde ürünler arasında yerini aldı. Akıllı telefonların kullanıcılara sağladığı ayrıcalık göz ardı edilemez. Fakat telefonlar üzerindeki birçok özellik, birçok telefon markası tarafından standart olarak sunulmaya başlandı.

Bu özelliklerden bir tanesi de rehber yedekleme. Rehber yedekleme işlemi, eski seri telefonlarda oldukça zor ve uğraştırıcıydı. Yedekleme işlemi, SIM kartı kapasitesine göre ilerliyordu.

Akıllı telefonlarla birlikte rehber yedekleme işlemi de oldukça kolaylaştı. Her markanın üretmiş olduğu akıllı telefonların menüleri farklı olabilir. Akıllı telefonlar için rehber yedekleme mantığı ufak tefek farklılıklar dışında hemen hemen aynı diyebiliriz.

Bu günkü makalemizde LG akıllı telefonlarda rehber yedekleme işlemlerini inceleyeceğiz. Aşağıdaki adımları takip edelim.

LG telefonlarda Android işletim sistemi kullanıldığı için, bu telefonlarda rehber yedekleme işlemi, Android rehber yedekleme işlemi ile hemen hemen aynı diyebiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Öncelik olarak telefonumuzda Rehber (Kişiler) menüsüne giriş yapalım.
  • Rehber (Kişiler) menüsüne giriş yaptıktan sonra Rehber ayarları‘na giriş yapalım.
  • Bu ekranda birden fazla seçenek bizleri karşılayacaktır. Bu alanda İçe/Dışa Aktar menüsüne tıklayalım.

  • Açılan pencerede karşımıza yedekleme seçenekleri bulunan bir menü gelecektir. Karşımıza gelen bu menüde, yedeklemek istediğimiz yeri (örnek olarak SD karta aktar) seçerek devam edelim.

Ve bu şekilde telefonumuzdaki rehberi SD kartımıza yedeklemiş olacağız. LG telefonlarda rehber yedekleme oldukça kolay ve anlaşılır olduğu için, sorun yaşamadan rehber yedekleme işlemlerini başarı ile tamamlamış olacağız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA