Android'de Zil Sesi Değiştirme

Bu makalemizde android’de zil sesi değiştirme konusunu anlatacağız. Bir arama geldiğinde Android telefonunuzun en sevdiğiniz şarkıyı çalmasını ister misiniz? Öyleyse, zil sesini tüm arayanlar veya belirli kişiler için varsayılan zil sesi olarak ayarlamak için makalemizi okumaya devam edin. Bunu telefonunuzda nasıl yapacağınızı göstereceğiz.
Bu işlemlere başlamadan önce zil sesi yapmak istediğiniz müziğin telefonunuzun hafızasında kayıtlı olduğundan emin olun. Telefonunuzda varsayılan zil sesini ayarlarken bu dosyayı seçeceksiniz.

Android'de Zil Sesi Değiştirme

Tüm Arayanlar için Varsayılan Zil Sesi Olarak Özel Bir Şarkı Kullanın

Herhangi bir arayandan bir arama geldiğinde hangi müziğin çalmasını ayarlamak için bu seçeneği yapılandırmak üzere telefonunuzun Ayarlar uygulamasını kullanın.
Android telefonunuzda Ayarlar’ı başlatarak başlayın. Ayarlar’da “Sesler ve Titreşim”e dokunun.

 

Andrid-zil-sesi-degistirme-nasil-yapilir

“Sesler ve Titreşim” sayfasında “Telefon Zil Sesi”ni seçin.

Andrid zil sesi değiştirme nasıl yapılır

“Telefon Zil Sesi” sayfasında, “Zil Sesi” bölümünden “Dahili Depolamadan Zil Sesi”ni seçin. Bu, müziğin veya sesin telefonunuzun dahili depolamasından seçmeniz için yönlendirecektir.

 kişiye özel zil sesi yapma

Telefonunuzda bulunan tüm ses dosyalarını göreceksiniz. Burada, zil sesini yapmak istediğiniz şarkıya dokunun. Ardından Geri düğmesine basın.

İşlemler bu kadar.

Şu andan itibaren, herhangi bir arayan sizi aradığında, telefonunuz seçtiğiniz şarkıyı çalacaktır.

Android’de Zil Sesi Değiştirme ve Kişiye Özel Zil Sesi Yapmak

Android’de zil sesi değiştirme işlemlerini tamamladınız şimdide kişiye özel zil sesi ayarlamak istiyorsanız makalamizi okumaya devam edin.

Telefonunuzun zil sesini yalnızca belirli kişilerden bir arama aldığınızda çalmasını sağlamak için, bu seçeneği yapılandırmak üzere telefonunuzun Kişiler uygulamasını kullanın.

Android telefonunuzda Kişiler’i başlatarak başlayın. Ardından, özel bir zil sesi ayarlamak istediğiniz kişiyi bulun ve üzerine dokunun.

İletişim sayfasında, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.

Üç noktalı menüde “Zil Sesini Ayarla”yı seçin.

Sonra “Zil Sesleri” menüsünü aşağıya kaydırın. Orada, “Zil Sesi Ekle”ye dokunun.

Telefonunuzun dosya yöneticisini göreceksiniz. Burada, seçtiğiniz kişi için zil sesi olarak kullanmak istediğiniz şarkıyı seçin.

Sonra Zil Sesleri” menüsüne dönün, yeni seçtiğiniz şarkıya dokunun ve “Tamam”ı seçin.

Ve bu kadar. Seçtiğiniz kişiden bir arama geldiğinde telefonunuz artık seçtiğiniz şarkıyı çalacak