iOS 16 kilit ekranı silme adımları nelerdir? Gelişen teknoloji ile beraber Telefon teknolojisi de hızlı bir şekilde gelişme sağladı.

Son zamanların kullanıcılar tarafından  tercih konusu olan Apple serisi  toplumun ilgi ve beğenisini almayı başardı ancak bazı özellikleri cihazı rakip firmalara oranla yükselmesine ortam hazırladı.

Apple serisi bazı modellerde geçtiğimiz günlerde gelen iOS 16 güncellemesi ile bir çok özelliğe sahip olan kullanıcılar zaman zaman çeşitli sorular ile karşı karşıya kaldı.

Yapılan değerlendirmelere göre iOS 16  güncellemesi ile birbirinden farklı bir çok özellik Apple severlere sunuldu.  Bu özelliklerden en çok tercih edilenleri arasında yer alan iOS 16 kilit ekranı silme özelliği oldukça ilgi gördü.

Bizlerde bu makalemizde sizler için kilit ekranı silme adımları konusunu ele aldık.  Apple gelen son güncellemesi ile kullanıcılarına kilit ekranını özelleştirme imkanı sunuyor. Kullanıcılar telefon üzerinde yazı tipi rengi ve saat rengini değiştirebilir. Tüm bunlara ek olarak kilit ekranı duvar kağıdı galerisi ve birbirinden farklı seçenekler eklendi.

Kişiselleştirebileceğiniz bu alanlar da birden fazla kilit ekranı ayarlayabilir. Ayrıca o anki ruh halinize gere aralarında geçişler yapabilme imkanınız var.

Apple’ın sunmuş olduğu hazır kilit ekranı seçeneklerini kullandınız fakat bir süre sonra bu durumdan sıkıldığınızı düşünelim. Bu noktada Apple gene kullanıcılarını düşündük. Yukarıda bahsettiğimiz iOS 16 kilit ekranı silme özelliğini kullanıcılarına son 16 güncellemesi ile sundu.

iOS 16 Kilit Ekranı Silme Adımları

iPad & iPhone kilit ekranı silme

Şimdi hep birlikte İPhone yada İPad üzerinde kilit ekranını nasıl sileceğimize dair adımlar

1)Yapmanız gereken ilk işlem telefonunuzun kilit ekranının boş bir alanına parmağınızla basılı tutun.

2)işlem yapıldı ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken kaldırmak istediğiniz kilit ekranı olmalıdır. Bu işlemi yaparken hangi kilit ekranını kaldırmak yada silmek istiyorsan onun üzerine basılı tutalım ve yukarıya doğru kaydırın.

3)Hemen ardından sayfanın alt kısmında yer alan bir çöp kutusu göreceksiniz. Bu ikona dokunun.

4)Yapılması gereken son adım ise karşınıza çıkacak olan sil butonuna tıklamaktır.

Tüm işlemler bu kadar basit. Sizlerde iOS 16 güncellemesi yaptığınız telefonunuzda kilit ekranı silme  işlemlerini merak ediyorsanız. Bu makalemizde sonuca ulaşmış olacaksınız.  Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.