iOS 16 Siri bekleme süresi ayarlama adımları nasıl yapılır? Sorusu gelen İOS 16 ile beraber yaygınlaştı. Günümüzde kullanılan Apple telefonlar gelen yenilik ve özellikleri ile beraber kullanıcılarının ilgi odağı oldu.

Toplumun büyük bir kısmının sahip olduğu Apple ürünler hem özellik hem de tasarım bakımından oldukça ilgi çekiyor. Telefon kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edildi ancak kullanım bakımından Android telefonlara oranla biraz daha zor bir arayüze sahiptir.

İOS üzerinde ilgi çeken en büyük özelliklerinden bir tanesi olan Siri fazlasıyla beğeni aldı. Siri geçtiğimiz günlerde Apple güncellemesi ile bir adım daha öne çıkmayı başardı. Sadece Siri değil İOS 16 ile gelen diğer güncellemeler için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gelen İOS 16 ile Siri bekleme süresini ayarlayıp kullanabilirsiniz. Bu adım İOS kullanıcıları tarafından zor biliniyor fakat oldukça basit.

Bu makalemizde sizler için 16 güncellemesi üzerinden Siri bekleme süresini ayarlama konusunu ele aldık. Konuyu en yalın hali ile sizlere sunmayı hedefledik.

Siri kullanıcıların komut vermeyi ve konuşmayı bitirmesini beklemesi için bekleme süresi oldukça önemli bir faktör.  Tamda bu noktada Siri bekleme özelliği devreye girmektedir.

iOS 16 Siri Bekleme Süresi Ayarlama

Şimdi hep birlikte iOS 16 Siri bekleme süresini nasıl ayarlayacağız bu adımları inceleyelim.

iOS 16 Siri bekleme süresi nasıl ayarlanır?

1)İPad yada İPhone cihazınızdan Ayarlar menüsünü açın.

2)Açılan sayfada sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınız da Erişebilirlik menüsünü göreceksiniz. Bu menüye giriş yapın.

3)Karşınıza açılacak pencereden ise sayfanın en altında yer alan Siri seçeneğine tıklayın.

4)Bir sonraki adımda Siri’nin bekleme süresi başlığı altında yer alan ayarlamaları ve süreleri kendi istediğiniz gibi oluşturun.

5)Dikkat etmeniz gereken işlem Saptanmış seçeneğinin yerine Daha uzun yada En uzun seçeneklerini kullanmanızdır.

Tüm bu işlemlerin ardından Siri sorduğunuz sorunun yanıtı için her zamankinden daha uzun bir süre bekleyecektir.

iOS 16 Siri bekleme süresi hakkında yapılması gereken adımları  yukarıda siz kullanıcılar ile paylaştık. Sizlerde telefonlarınızda ancak bu özelliği kullanarak bekleme süresini uzatabilirsiniz.

Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Bu ve benzeri makaleler için  sayfamızı inceleyerek İOS 16 hakkında diğer özellikleri inceleyebilirsiniz.