iOS 16 fotoğraf gizleme sorusu son zamanların oldukça ilgi gören konusu halini aldı.  Bizlerde bu makalemizde İPhone telefonlarda gelen güncellemeleri ile fotoğraf gizleme nasıl yapılır? iOS 16 fotoğraf gizleme adımları nelerdir? Bu sorularımızın yanıtını derledik.

Günümüzde kullanılan telefon teknolojisinin gelişmesi ile beraber birden fazla telefon markası gündeme geldi. Her marka kendi cihazına getirmiş olduğu güncellemeler ile beraber özelliklerine bir yenisini ekledi. Kullanılan bir çok telefon markası var ancak İPhone serisi toplumun gözdesi olarak yerini aldı.

Kullanıcılarının beğenisini alan İPhone telefonlar ise kı01sa süre içerisinde rakip firmaları geride bırakmayı başardı.

iOS 16 birbirinden farklı özellikleri aldı. Fotoğraf gizleme ise son gelen özellikleri arasında oldukça beğeni aldı Zaman zaman telefonumuzu arkadaşlarımıza yada akrabalarımıza ödünç verenler arasındaysanız. Özel fotoğraflarınız konusunda tedirgin oluyorsanız bu sorunu çözme imkanınız artık var.

Sizlerde  16 üzerinde fotoğraf gizleme özeliğini kullanmak istiyorsanız fakat bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz.

Şimdi hep birlikte güncellemesi ile fotoğraf gizleme adımlarını inceleyelim.

İOS 16 ile fotoğraf gizleme  Çok fazla tanıtımı yapılan bu özellik hızlı bir şekilde yaygınlaştı. Fotoğraf gizleme özelliği ek bir güvenlik olarak oldukça faydalı.

iOS 16 fotoğraf gizleme adımları nelerdir?

1)Telefonunuzdan Fotoğraflar uygulamasına gidin.

2)Sayfadan hangi resmi istiyorsanız üzerine tıklayıp seçin.

3)Açılan pencerede sağ üst kısımda, daire içerisinde üç nokta simgesi yani seçenekler menüsüne tıklayın.

4)Bir sonraki adımda açılır menüde yer alan Gizle seçeneğine dokunun.

5)Bir sonraki adımda ise karşınıza çıkacak ekranda Fotoğrafı gizle yazısı yer alacaktır. Bu yazıya tıklayın.

İOS 16 ile bu konuda yapılması gereken işlemler oldukça basit. Özellik söylem bakımından biraz karışık ancak anlaşılır ve kolay arayüzü sayesinde sorunsuz sonuca ulaşabileceksiniz.

iOS 16’da gizlenen Fotoğrafları bulma adımları.

1)Telefonunuzdan Fotoğraflar ekranını açın.

2)Görev çubuğunda yer alan Albümler seçeneğine tıklayın.

3)Açılan ekranda Diğer yazan seçeneğe tıklayın.

4)Bir sonraki adımda ise Gizli yazan menüyü seçin.

5)Hemen ardından gizli resimler albümünün kilidini açmak için Face ID özelliğini, Youch ID ve ya Ekran kilit şifrenizi kullanın.

iOS 16 ile fotoğraf gizleme ise son gelen özellikleri arasında oldukça beğeni aldı Zaman zaman telefonumuzu arkadaşlarımıza yada akrabalarımıza ödünç verenler arasındaysanız. Özel fotoğraflarınız konusunda tedirgin oluyorsanız bu sorunu çözme imkanınız artık var. Sizlerde İOS 16 üzerinde fotoğraf gizleme özeliğini kullanmak istiyorsanız fakat bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz.

Tüm gizli resimlerinize bu sayfadan ulaşabilirsiniz. İşlemler oldukça basit. Sizlerde özelliğin tadını çıkarabilirsiniz.