İnstagram videoları donma problemi

Bu yazımızda sizlere İnstagram videoları donuyor sorunu için çözüm yöntemleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Artık günümüzde hayatımızın bir parçası olan instagram içerik üretici tarafından videolar üretmek için çok iyi bir seçenek oluyor. Reels videoları veya hikayelerde görebileceğiniz bu videolar ne yazık ki bazen takılmalar ve donmalar ile karşılaşabiliriz. Bu durum anlık olarak yaşanabilir veya sürekli olarak tekrarlayabilir.

Bizlerde İnstagram videoları donuyor sorunu için çözüm aşamaları hakkında bahsetmeye karar verdik.

İnstagram Videoları Donuyor Sorunu için Çözümler

Eğer telefonunuzda Youtube ve benzeri gibi uygulamalarda videolarda sorun yaşanıyorsa bu durum instagram ile ilgili değildir. Zira internetinizin yavaş olması tüm videolarda donma sorununa yol açar.

İnternetinizi kontrol edin

Kullandığınız telefonda isterse Wi-Fi ile ister mobil veri ile bağlanın eğer hızınız yavaş ise instagram videoları donuyor sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Google arama motoruna hız testi yazarak aratabilirsiniz. Burada karşınıza çıkacak olan hız testi sitelerinde internet hızınızı kontrol ediniz. Eğer 8mbps hızının altında bir değer ile karşılaşıyorsanız bu günümüzde pekte kabul edilebilir bir hız değildir.

Telefonunuzun yazılım güncellemesini kontrol edin: Eğer telefonunuzda yapılmamış bir yazılım güncellemesi var ise uygulamalar doğru çalışmayabilir. Bunun için yapmanız gereken yazılım güncellemesi yapmaktadır. Genel olarak tüm telefonlarda güncelleme denetmek için yapmanız gerekenleri sıralayalım.

Öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Sağ üst tarafta yer alan arama simgesine tıklayarak buraya güncel yazarak aratın. Güncellemeleri denetle, yazılım güncelleme veya sistem güncellemesi gibi bir seçenek çıkacaktır. Güncellemeleri yükledikten sonra telefonu tekrar başlatın.

İnstagram uygulamasını güncelleyin: Eğer instagram uygulamasında bir güncelleme var ve bu yapılmadıysa instagram doğru çalışmayabilir. Bunun için İnstagram uygulamasını güncelleyiniz. öncelikle Google Play Store uygulamasını açınız. Sağ üst taraftaki mail adresinizin baş harfi olan simgeye tıklayınız. Uygulamaları denetle bölümünden güncellenecek uygulamalar arasında instagram var ise güncelleyiniz.

İnstagram videoları donuyor ise ne yapmalı
İnstagram Videoları Donuyor Hatası

Önbelleği temizleyin: İnstagram videoları donuyor sorunu için en büyük sebeplerin biri de önbelleklenmiş çok sayıda veri olmasıdır. Önbelleğe alınan veriler sizin kullanımınıza bağlı olarak bazı içerikleri kayıt altına alınan verilerdir. Bunlar zamanla yüksek boyutlara çıkabilir. Temizlemek için adımları sizlere iletelim.

İnstagram Önbellek Nasıl Temizlenir?

Öncelikle kullandığınız telefonda Ayarlar kısmını açıp daha sonra Uygulamalar bölümünü seçiniz. Ardından instagram uygulamasını bulup seçiniz. Burada yer alan Depolama kısmını seçtikten sonra alt tarafta yer alan önbelleği temizle ve veriyi sil seçeneğine tıklayınız. Daha sonra instagram uygulamasını açtığınızda sizden yeniden giriş yapmanızı isteyecektir. Giriş yaparak videolar üzerinde kontroller yapabilirsiniz.

İnstagram videoları donuyor sorunu için neler yapılmalı
İnstagram Videoları Donuyor Sorunu

Böylece sizlere instagram videolar donuyor sorunu için çözümleri ilettik umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konularımız: