İnstagram Hesabım Kapatıldı

İnstagram hesabınız bazı durumlarda kapatılabilir İnstagram ekipleri tarafından. Bu durumda eğer kapanan hesabın kapanma sebebi  Topluluk kurallarına aykırı olduğu için kapatıldıysa ve yasal sahibi siz iseniz ve kimlik bilgileriniz ile kapatılan İnstagram hesabındaki bilgiler uyuşmakta ise itiraz formu doldurarak İnstagram ekibine itiraz formu doldurarak bildirisi sağlanmaktadır.

Bu işlemler için öncelikle Bu-Bağlantıya tıklayarak İlgili İtiraz sayfasını açalım.

Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, araştırabilmemiz için lütfen aşağıda istenen bilgileri verin.Lütfen bu formu sadece hesabınız Instagram Topluluk Kuralları‘na aykırı olduğu için kapatıldıysa ve bunun bir yanlışlık sonucu olduğunu düşünüyorsanız gönderin. Hesabınıza başka bir neden yüzünden erişemiyorsanız, sorununuzu iletecek uygun iletişim kanalını bulmak için lütfen Yardım Merkezi‘ne geri dönün.Bir devlet kurumundan alınmış geçerli bir fotoğraflı kimliğiniz var mı (ör. pasaport, ehliyet)?

ins1

Açılan İnstagram yardım sayfasından gösterildiği üzere Evet bölümünü işaretleyelim.

ins2

Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınızInstagram Kullanıcı Adınız[ör: Instagram hesabınızın internet adresi instagram.com/[kullaniciadi] ise, bu alana “kullaniciadi” yazın]E-posta adresinizInstagram hesabınızda kayıtlı e-posta adresiHangi ülkeden yazıyorsunuz?Lütfen bir devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimliğinizin kopyasını gönderin. Bu kimlik:

  • Bir devlet kurumu tarafından verilmiş olmalıdır (örneğin: pasaport, sürücü ehliyeti)
  • Adınızı, fotoğrafınızı ve doğum tarihinizi net biçimde göstermelidir
  • Renkli olmalıdır

Kimliğinizin doğrulanması için gerekli olmayan tüm kişisel bilgilerin (ör. adres, ehliyet numarası) üzerini kapatınKimliğiniz kopyasına neden ihtiyaç duyduğumuz ve hangi kimlik türlerini kabul ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi alın.Kimliğiniz/KimliklerinizEğer mümkünse, JPEG formatında kaydedilmiş haldeGeçerli bir kimlik yüklemezsem hesabım için yardım alamayacağımı anlıyorum.

Dosyaları seç bölümünden kimliğinizin resmini çekerek yükleyelim.

Kimliğinizin doğrulanması için gerekli olmayan tüm kişisel bilgilerin (ör. adres, ehliyet numarası) üzerini kapatınKimliğiniz kopyasına neden ihtiyaç duyduğumuz ve hangi kimlik türlerini kabul ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi alın.(kaynak)

Bu işlemleri yapıp gönderdikten sonra ortalama 24 saat içerisinde E-posta adresiniz üzerinden dönüş sağlanacaktır.

Kimliğinizin onaylanması halinde ve itirazınızın kabulü halinde hesabınıza gelen E-posta üzerinden adımları uygulayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Bu işlemler sayesinde ” İnstagram Hesabım Kapatıldı ‘ makalemizin sonuna geldik.

İlişkili Bağlantı:Çalınan İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır