Günümüzde gelişen internet ağları ile birlikte birbirinden farklı bir çok sosyal medya programları ortaya çıktı. Sosyal medya ağları sayesinde kilometrelerce uzakta olan insanlarla kesintisiz iletişm kurabilir ve sohbet etmenin tadını çıkarabilir bir dönem içerisindeyiz.

Sosyal medya platformları kullanım bakımından oldukça yaygın diyebiliriz. Özelliklede instagram uygulaması. Uygulama benzeri diğer uygulamalara oranla kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılıyor. Uygulama indirme oranları instagram da geçen zaman bakımından test edildiğinde benzeri uygulamalara fark attığını belirtmemizde bir sakınca olmayacaktır.

İnstagram kullanıcılara sunduğu birçok güzel özelliğinin yanı sıra bazen kullanıcılarının endişe sebebi olabiliyor. Son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan instagram akış yenilenemedi atası kullanıcılarını korkutabiliyor.

İnstagramda bu hata anlık olarak uygulamaya giriş yapamamamıza ve uygulamanın bazı fonksiyonlarının çalışmasına engel olur.

1) Peki instagram akış yenilenemedi hatasının sebepleri nelerdir? İnceleyelim.

1 5

1)En önemli sebeplerden bir tanesi olan instagram’ın sunucuları çökmüş olabilir.

*  İnstagram uygulaması sürekli yenilenen bir uygulama. Sunucuların çökmesinden birden fazla etken olabilir.  Aslında instagram akış yenilenemedi hatasının somut bir sebebi yoktur.

*Milyonlarca kullanıcı instagram uygulaması kullanıyor kişilerin aynı anda uygulama kullanması buna bir sebeptir.

* Farklı bir sebep ise instagram geliştiricileri o an uygulama üzerin de bakım çalışması yapıyor olabilir.

* Sunucuyu kontrol eden mekanizmalardan bir tanesinde insan aynaklı hata meydana gelmiş olabilir.

2)Bağlantılarımızda veya telefonumuzda sorun olabilir.

*İnstagram akış yenilenemedi hatası bazen kullandığımız internet ve telefonlarımızdan kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda arkadaşlarımıza bilgi verelim onlar keni hesaplarını kontrol etsin eğer farklı kişilerde bu sorun yok sadece bizde varsa kuvvetle muhtemel internet bağlantımız yada telefonumuzda sorun var demektir.

2) İnstagram akış yenilenemedi hatsı çözümleri;

1) En önemli sorun kaynağını bulmamız gerekir. Yani eğer yaşadığımız bu sorunu farklı kişilerde yaşıyorsa sunucu kaynaklı demektir. Bu durumda biz kullanıcıların yapabileceği pek bi işlem mevcut değil sadece çalışmaların bitmesini ve sorunun giderilmesini beklememiz gerekir.

2) İnstagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyebiliriz.

3) Telefonumuzu ve internetimizi kapatıp yeniden deneyebiliriz. Farklı internet ağlarına bağlanarak internet bağlantımızı test edelim.

4)Tüm bu işlemlerin ardından sorunumuz düzelmiyorsa büyük oranda sunucu kaynaklı bir sorun var diyebiliriz. Bu alanda sorunu instagram’a  bildirebiliriz.  Bu işlem sonrasında ise sorunun instagram yöneticileri tarafından giderilmesini beklemeliyiz.