Instagram Sohbet Çıkartması Ekleme belirli çıkartmalar görüntülenemiyor ise App Store veya Google Play Store üzerinden uygulamanın en son sürüm olarak kullanıldığından emin olmanız gerek.

Çıkartmalar tüm herkese sunulmadığını unutmamak gerekir.

Hikayenizde bir fotoğraf veya video paylaşımı yaparken kendinizi farklı ve eğlenceli şekillerde ifade etmek için çıkartma kullanabilirsiniz.

Instagram Sohbet Çıkartması Ekleme belirli çıkartmalar görüntülenemiyor

 

11858 teknik destek

Bu özellik için;

Instagram Sohbet Çıkartması ilk olarak hikayeniz için bir fotoğraf seçiyor ya da çekiyorsunuz. Daha sonra “Çıkartma” sembolüne tıklayarak “Sohbet” çıkartmasını seçmeniz gerek. Ekranda “Sohbete Katıl” çıkartması beliriyor ve bu çıkartma üzerinde de mesaj yazmak mümkün oluyor. Bu mesaj toplu konuşmanın başlığı haline geliyor. Daha sonra hikayenizi paylaştığınızda ikinci aşama başlıyor. İkinci aşamada takipçileriniz eğer isterlerse Sohbete Katıl diyerek toplu konuşmada yer alma talebi gönderebiliyor. Bu talepleri hikayelere bakanları görebildiğiniz alandan görebilirsiniz. Bunun için hikayenizi açıp ekranı yukarı kaydırmanız yeterli. Gelen istekler arasından dilediğiniz kişiyi de çıkarabilirsiniz; tüm katılımcılarla toplu konuşma açmak zorunda değilsiniz.

İlişkili: Instagram Takipçi Sıralama

  • Herhangi bir ana doğru geri sayım yapmak için bir geri sayım çıkartması ekleyin. Geri sayım çıkartmasını seçtikten sonra, dokunarak adı, tarihi, saati ve rengi (renk seçiciye dokunarak) özelleştirebilirsiniz. Takipçileriniz hikayenizde geri sayım çıkartmasını gördüğünde, çıkartmanın köşesindeki ok işaretine dokunarak hatırlatma ayarlayabilir ve geri sayımınızı hikayelerinde paylaşabilir. Geri sayım sona erdiğinde, size ve geri sayımınız için hatırlatmaları açmış herkese bildirim gönderilir.
  • Kendi sorunuzu yazmak ve cevapları özelleştirmek için bir anket çıkartması veya ifade simgesi kaydırma çubuğu çıkartması ekleyin. İnsanlar sunduğunuz bir şıkka dokunarak veya seçtiğiniz ifade simgesini kaydırarak yanıt verir. Yayınlandıktan sonra, takipçileriniz oy verebilir ve gerçek zamanlı sonuçları görür. Hikayenizi görüntüleyip parmağınızı yukarı kaydırdığınızda, her bir şıkkın kaç oy aldığını ve her bir kişinin hangi şıkka oy verdiğini görebilirsiniz.
  • Bir konum çıkartması eklemek için yakınlardaki seçenekleri aratın veya seçin. Hikayenizi gören kişiler, çıkartmaya dokunup konumun sayfasını görür.
  • Bir konu etiketi çıkartması ekleyin. Hikayenizi gören kişiler, çıkartmaya dokunarak girdiğiniz konu etiketinin sayfasını görür.
  • Bir mevcut zaman veya hava durumu çıkartması ekleyin. Bu çıkartmalar, cihazınızdan alınan bilgilere ve mevcut konumunuza dayalıdır.

Çıkartmaları yönetme

Çıkartmaları videonuzda belirli bir noktaya tutturun. Bir video çektikten sonra, bir çıkartma ekleyin ve çıkartmaya dokunup basılı tutun. Çıkartmayı tutturmak istediğiniz yeri bulmak amacıyla videoda gezinmek için ekranın alt kısmındaki kaydırma çubuğunu kullanın. Çıkartmayı taşıyın ve Tuttur’a dokunun.

Bir çıkartmayı döndürmek ve yeniden boyutlandırmak için iki parmağınızı birbirinden uzaklaştırıp yakınlaştırın.

Bir çıkartmayı silmek için çıkartmayı sürükleyip ekranın alt tarafındaki çöp kutusu simgesine bırakılmalıdır.