Ana Sayfa Haberler Android System Webview Uygulama Çökme Sorunu Çözümü

Android System Webview Uygulama Çökme Sorunu Çözümü

0
Android System Webview Güncelleme

Bazı uygulamalar Android kullanıcıları için kilitleniyor. Sorun, Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine izin veren Android System Webview adlı bir sistem bileşeninden kaynaklanıyor.

Android işletim sistemi ilk sürümlerinde uygulamlarda yaşanan çökme sorunları ile saç baş yolduruyordu. Telefonun ana uygulamaları bile çökmesi ile sonuçlanan bu sorun 3-4 yıl önce kökten çözülmüştü. Ancak Android uygulama çökme sorunu bugün tekrardan baş gösterdi.

Telefondan telefona ve uygulamadan uygulamaya değişen bu çökme sorunu yüzünden yaklaşık 2-3 satten beri kullanıcılar çılgına dönmüş durumda. Neyse ki Google tarafından açıklama geldi ve sorunun neden kaynaklandığı resmiyete kavuştu.

Google, The Verge’e yaptığı açıklamada, “WebView ile ilgili olarak Android’deki bazı uygulamaların bazı kullanıcılar için kilitlenmesine neden olan bir sorunun farkındayız” dedi. “Şu anda kapsamı tam olarak doğrulamak için çalışıyoruz ve bir düzeltme devam ediyor.”

Google’ın açıklamasına göre; uygulama çökme sorunu Android System Webview dlı bir sistem bileşeninden kaynaklanıyor. Peki, bu sorunu çözmek için ne yapmanız gerekiyor? Google şimdilik bu sorun için bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Ancak güncelleme gelene kadar sizlerle paylaşacağımız yöntem ile sorundan kurtulabilirsiniz.

Android uygulama çökme sorunu nasıl çözülür?

Bu sorunun çözümü Samsung tarafından gelen bilgiye göre uygulamanın güncellemesini kaldırmak yetiryor. Bunun için Samsung’un aktardığına göre; Ayarlar > Uygulamalar > Sağ Üst Köşedeki Üç Nokta > Sistem Uygulamalarını Göster > Android System Webview > Güncellemeleri Kaldır seçeneğine tıklayarak sorunu çözebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Android System Webview Güncelleme

Google artık kullanıcıların Android System Webview‘i 89.0.4389.105 sürümüne ve Google Chrome‘u en son sürüme güncellemesini gerektiren bir düzeltmeye sahip. Her ikisi de Google Play’de mevcuttur.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Play Store uygulamasına gidin
  2. Android Sistem Web Görünümü’nü arayın
  3. “Güncelle” seçeneğini seçin
  4. Google Chrome için bu adımları tekrarlayın

Bu sorun, Android‘in uygulamaların nasıl “kapanmaya devam ettiğini” uyaran bilgi istemleriyle başlar. Arka planda olan ve şu anda açık olmayan uygulamalar da etkilenir.

Bu hata Cihazınızı etkilendiyse, kullanan tüm Android uygulamaları WebView sistem bileşenini web içeriği gösteren sorumludur ve güncellenir. Chrome yanında her birkaç haftada, ölmek üzere devam edecektir. Buna, şu anda birçok kullanıcının bozuk olarak gördüğü Gmail ve diğer birçok üçüncü taraf uygulaması dahildir. Google, e-posta sorununu kabul etti ve aktif olarak bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Sorun çözülene kadar kullanıcıların web arayüzünü ziyaret etmeleri önerilir.

Gmail için Google Workspace kontrol paneline göre sorunlar Pazartesi öğleden sonra başladı ve yaklaşık yedi saat sürdü. Şirket, sorunlar çözülene kadar masaüstü arayüzünün kullanılmasını önerdi.

Bazı kullanıcılar, WebView’daki en son güncellemenin kaldırılmasının sorunu çözdüğünü söyledi – ve aslında, Samsung’un resmi ABD destek Twitter hesabı tam olarak bu adımı atmanızı önerdi.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA