İnstagram 13 yaş sorunu nasıl giderilir? İnstagram doğum tarihi uyarısı sonrası hesabım kapatıldı. Hesabıma erişim sağlayamıyorum instagram.

13 yaşından küçük birini temsil eden hesaplar, hesabın biyografisinde hesabın bir ebeveyn veya yönetici tarafından yönetildiğini açıkça belirtmelidir. İnstagram 13 yaş sorunu nedir?

Çocuğunuz 13 yaşından küçükse ve sizin tarafınızdan veya bir yönetici tarafından yönetilmeyen bir hesabı varsa, ona hesabını nasıl sileceğini gösterebilirsiniz.

13 yaşından küçük birine ait bir hesabı şikayet etmek isterseniz veya birinin 13 yaşından küçük çocuğunuzun kimliğine büründüğünü düşünüyorsanız, bir form doldurmamız gerekiyor. Hesabın 13 yaşından büyük biri tarafından yönetildiğini doğrulayamazsak hesabı sileriz.

İnstagram 13 yaş hatası

İlk aşamada 13 yaşından küçüklerin Meta’ya ait olan Instagram’da gizlilik yasalarına uymalarına izin verilmemektedir.

Thorn tarafından geçen yıl 2.000’den fazla reşit olmayan çocukla yapılan bir anket yayınlandı. 9 ile 12 yaşındakilerin yüzde 65’inin instagramı en az bir kez ve yüzde 40’ının da günde en az bir kez kullandığını buldu.

Aşağıdaki uyarı ile ilk karşılaştığınızda yapmanız gereken doğru bilgileri sisteme girerek kaydetmeniz olacaktır.

Sonraki adımımız İnstagram 13 yaş sorunu altında bir giriş yaparsanız hesabınız kapatılacaktır.

instagram 13 yas sorunu

Bunu yapanların sayısız zarara maruz kalması muhtemeldir. 9 ila 12 yaş kızların yaklaşık yüzde 38’i. Ve erkeklerin yüzde 36’sı zorbalığa maruz kalıyor. Veya kendilerini rahatsız hissetmeleri için yapıldığını söylüyor. Yüzde 14’ünden çevrimiçi olarak birileri tarafından çıplak bir video veya fotoğraf göndermeleri isteniyor.

Yaş kontrolünü eklemek, instagram için iyi bir ilk adımdır. Ancak, kullanıcıların girdiği yaşları doğrulamak için daha fazlasına sahip olmaları gerekiyor. Uygulama genelinde yabancılara maruz kalanlara ait olmayanları dışarıda tutmalıdır.

Ancak genç kullanıcılara bu kadar çekici gelen ve bu tür hassas verilerle ilgilenen bir uygulama. Yalnızca sürüyü takip etmekle kalmayıp güvenlik konusunda da öncülük etmelidir.

İnstagram kullanıcıları çoğu zaman çocuklarına kendi yaşlarının üstünde bir yaş belirlemektedir. Bu şekilde yapılan işlemler aslında arka planda doğrulama gerektirmektedir.

Doğru bir şekilde yaş girişi olmalı ve 13 yaş altına hesap açılmamalıdır. Aksi takdirde bu şekilde sorunların meydana gelmesi gayet normaldir. İnstagram kullanıcısı 13 yaş altında olmamalıdır. Hesabınızı açarken bu doğrultuda açmalısınız.